En Çok Satan 10 Diyet Kitabı Hangileridir?

İnsan sağlığını korumanın ve mutlu bir yaşam sürmenin yolları arasında spor ve diyet yapmak ayrı bir öneme sahiptir. Diyet yaparken sağlıklı beslenme yöntemleri hakkında da bilgi sahibi olmamız mümkün olur. Beslenme ve diyet konusunda yazılmış kaynaklar arasında bazı kitaplar var ki birçok farklı ve yararlı bilgiyi bize ulaştırıyor. Bu durum şu soruyu da beraberinde getiriyor. En Çok Satan On Diyet Kitabı Nedir? Bu tür kitapların çoğu alanında uzman kişiler tarafından yazıldığından bilimsel gerçeklere de yer vermekte. Yalnızca zayıflamak değil doğru bir beslenme anlayışına da kavuşmak bu tür kitaplar sayesinde daha kolay hale gelebiliyor. Nitelikli bir yaşam sürmenin ve aynı zamanda ince kalabilmenin yollarını öğrenmek istediğimizde bu kaynaklar bize çeşitli yöntemler hakkında bilgi vermekte. Kişisel tercihlerimiz doğrultusunda kitapların içeriğine göre seçim yapmamız da mümkün.

 

 

 

Dukan Diyeti Nedir?

 

En Çok Satan 10 Diyet Kitabı Hangileridir?

Dukan Diyeti adı verilen yöntemde, kalıcı kilo verme konusunda insanlar için birtakım teknikler uygulanmaktadır. Bu diyette esas olan yüksek protein almak ve düşük oranda karbonhidrata maruz kalmaktır. Diyetin geliştiricisi Dr. Dukan isimli bir hekimdir. Bu diyetin bir diğer özelliği ise kilo kaybına imkân tanırken açlık duygusunu kişiye yaşatmamasıdır. Diyet 4 aşamadan oluşmaktadır ve her aşamanın belirli bir düzeni vardır. Bu düzene bağlı olarak beslenme planı şekillenmektedir. Her ne kadar çok satılanlar listesinin hep en başında yer alsa da, Dukan diyeti benim çok taraftar olmadığım ve sağlıksız bulduğum bir diyet. Dukan Diyeti' nin Karanlık Yüzü yazımda bunun nedenlerini okuyabilirsiniz.

 

Karatay Diyeti

 

En Çok Satan 10 Diyet Kitabı Hangileridir?

Canan Karatay tarafından oluşturulan beslenme yöntemlerinin anlatıldığı bu diyet kitabında ana tema doğru beslenme şekli nedir? Üzerine odaklanmış. Kitapta bir diyet programı uygulamaktan ziyade günlük yaşamın akışında kişilerin ne tür besinlere ihtiyaç duyabilecekleri ve bu besinleri ne oranda tüketmeleri gerektiğinden bahsedilmiş. Kitap kolay kilo vermenin yöntemlerini anlatırken bunu fark ettirmeden gerçekleştirmek üzerine bilgiler de içeriyor. Karatay Diyeti kalori miktarları hesaplanmadan yapılan bir diyet. Diyet programlarının en olumsuz özelliklerinden biri de kilo verdikten kısa bir süre sonra perhizin bırakılmasıyla yeniden kilo almanın kaçınılmaz olması. Bu kitaptaki bilgiler doğrultusunda yeniden kilo almama konusunda da bazı öneriler var.

Karatay Diyeti Nedir? 1 Günlük Örnek Beslenme Listesi

Okuduklarım-Karatay Diyeti Ve Hayatımdaki Etkileri

 

Taş Devri Diyeti

 

En Çok Satan 10 Diyet Kitabı Hangileridir?

Kilo verme konusunda merak ettiğimiz birçok soruya yanıt bulabileceğimiz bu kitap sayesinde aynı zamanda doğru beslenme yöntemleri hakkında da fikir edinmemiz mümkün oluyor. Prof. Dr. Ahmet Aydın tarafından yazılan bu kitap vasıtasıyla da beslenme konusunda bilmemiz gereken her şeyi öğrenebiliyoruz. Günümüzde tükettiğimiz besinlerin zararlı yönlerinden de bahsedilen kitap sayesinde hangi gıdaların daha sağlıklı olduğunu öğrenmemiz de mümkün oluyor. Taş Devri Diyeti bu noktada sağlıklı kilo vermek isteyenler için ideal bir kitap. Perhiz yapılırken unutulmaması gereken bir diğer konu da egzersizlere yaşamımızda yeterince yer vermek. Doğru bir beslenme alışkanlığı ve hareketli bir hayat kilo vermek için oldukça önemli.

 Paleo Diyeti Nedir? Faydaları Zararları Nelerdir?

Kan Şekeri Diyeti

 

En Çok Satan 10 Diyet Kitabı Hangileridir?

Kitap Pegasus yayınları tarafından basılmış ve Dr. Mark Hyman tarafından yazılmış. Bu kitap sayesinde de insan yaşamında önem taşıyan besinler detaylı olarak anlatılmış. Hangi gıdaların ne işe yaradığı ve kendimizi iyi hissetmek için neleri tüketmemiz gerektiği konusunda yararlı birçok bilgiye sahip olabileceğimiz kitap, hastalıkları engelleme konusunda da yol gösterici. Kan Şekeri Diyeti sağlıklı beslenme konusunda öğrenmek istediğimiz her konuya yer veren bir kitap. Yaşamımızda köklü değişiklikler yapmak bilinçli hareket etmek ve doğru bilgiler edinmekle mümkün olacağından uzman kişilerin yazdığı diyet kitaplarından yaralanmak bu noktada önem kazanacaktır.

 

Diyabet ve Zayıflama Kürleri

 

En Çok Satan 10 Diyet Kitabı Hangileridir?

Zayıflama ya da sağlıklı beslenerek nitelikli bir yaşam sürme isteği temelde herkes için geçerli olan bir duygudur. Bu kitap sayesinde insülin direnci yok edilerek kilo verme sağlanmaya çalışılıyor. Kitap, yanlış beslenme şeklinin insan yaşamına olumsuz yönlerinden bahsederken sağlıklı bir yaşam için gerekli olan doğru beslenme yöntemleri üzerine yazılmış. Kitabın yazarı Dr. Ümit Aktaş Diyabet ve Zayıflama Kürleri isimli kitabıyla okuyucularıyla oldukça yararlı bilgiler paylaşıyor. Sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinmek her yaş grubu için ayrı önemi olan bir konudur. Bu sebeplerle kişilerin doğru beslenme şekilleri konusunda bilinçlenmeleri oldukça önemlidir.

 

Sayarak Zayıfla Mutfakta

 

En Çok Satan 10 Diyet Kitabı Hangileridir?

Kitap sağlıklı bir yaşam sürerken zayıf kalmanın ve kilo almamanın yollarını okuyucu ile buluşturmaya çalışmış. Kitap vasıtasıyla belki her zaman bildiğimiz ve yediğimiz şeyleri tüketeceğiz ama pişirme yöntemlerinde ufak tefek bazı değişiklikler yapmamız gerekecek. Pişirdiğimiz yemeklerin kalori miktarlarındaki düşüşler kilo verme konusunda işimize yararken sağlıklı kalmanın da yolunu açmış olacak. Sayarak Zayıfla Mutfakta birçok okuyucunun ilgisini çekebilecek türde bir kitap. Kitabın yazarı ise Dr. Ayça Kaya. Yazar kitabında okuyucunun uzun süre tok kalmasına ve daha az acıkmasına yönelik geliştirdiği önerilerini sunmakta.

 

Diyet Beslenme

 


Bu kitap sayesinde hangi yaş grubunun ne tür besinlere ihtiyaç duyduğunu öğrenmek mümkün olmakta. Sağlıklı bir ömür sürmenin başında sağlıklı beslenme geldiğinden bunu temin etmenin yolları tüm incelikleriyle okuyucuya anlatılmaya çalışılmış. Kitabın akıcı ve anlaşılır bir dile sahip olması zayıflama konusunda da çeşitli öneriler sunması okuyucunun beğenisi ile karşılaşmış. Diyet Beslenme isimli kitap Leman Mecitoğlu tarafından yazılırken İnkılap Kitabevi tarafından basılmış. Kitapta hastalıklar karşısında medikal tedaviye eşlik etmesi gereken doğru beslenme yöntemlerinden söz edilmiş.

 

21 Günde Diyet

 

En Çok Satan 10 Diyet Kitabı Hangileridir?

Tasneem Bhataia tarafından yazılan bir diyet kitabı da 21 Günde Diyet adı altında kitapçılarda bulabileceğiniz bir kitap. Sağlıklı beslenme ve kilo verme üzerine yazılmış kitaplardan biri olan bu eserle okuyucular birçok konuda da bilgi sahibi olabilmekte. Kitap ayrıca size 21 günde belinizi inceltme konusunda da öneriler sunmakta. Sunduğu beslenme modeli sayesinde temiz bir bağırsak sahibi olmanın yöntemlerinden de bahsedilmiş.

 

Mutlu Diyet

 

En Çok Satan 10 Diyet Kitabı Hangileridir?

Bu kitabı yazan kişi bir Beslenme ve Diyet Uzamanı Çağatay Demir. Mutu Diyet ismini verdiği kitabında kilo vermek isteyenler için bazı noktaları öne çıkarıyor. Kişilere aç kalmadan nasıl zayıflanabilir konusunda pratik bilgiler de vermeye çalışan diyetisyen, kaybedilen kiloların korunması konusundaki önerilerini de okuyucularla paylaşıyor. Kitabın bir diğer önemli yönü de kişilerin sevdikleri yiyeceklerden mahrum kalmadan nasıl zayıflayabileceklerini anlatması.

 

Kozmik Detoks Sağlıklı Diyet

 

En Çok Satan 10 Diyet Kitabı Hangileridir?

Ahmet Maranki tarafından yazılan bu kitap da kozmik anlamda beden temizliği nasıl yapılır? Sorusu üzerine odaklanmış. Kitapta ayrıca sağlıklı beslenmeye giden yollar, diyet ve sağlıklı beslenme ilişkisi ele alınırken ruhsal arınma konusu da göz ardı edilmemiş. Kitapta öneri olarak sunulanlar evde kolayca uygulanabilecek yöntemleri içerdiğinden herkesin yapabileceği türde şeyler. Kozmik Detoks Sağlıklı Diyet kitabı obezite gibi zamanımızın rahatsızlıkları konusunda da çözüm önerileri sunan bir kitap olarak dikkat çekmektedir. Kitap kaliteli bir yaşam tesis etmek üzere hazırlanmış. Kilo verme konusunda da önerilere sahip bir kaynak.

 

Yukarıda saydığım kitaplar bu konuda yazılmış kitapların yalnızca birkaçı olarak kitapçılarda yer alırken bu eserlerin dışında da birçok uzmanın kaleme aldığı kitaba ulaşmak mümkün. Sağlıklı beslenme ve diyet konusunda öğrenmek isteyeceklerimizin yanı sıra En Çok Satan On Diyet Kitabı Nedir? Sorusuna yanıt arayan okuyucular için de kitap önerilerini bir araya getirmeye çalıştım. Zayıflamak isteyenlerin bilgi alabileceği bu kitaplar aynı zamanda sağlıklı bir ömür sürmek için de çeşitli önerileri içinde barındırmakta.

Tüm Yönleriyle Metabolizma Diyetleri

Vejetaryenlik Nedir? Veganlık Nedir?

Aralıklı Oruçla İlgili Herşey

Thonon Diyeti İle 2 Haftada 10 kg Verin

Akdeniz Usulü Beslenme Nedir?

Simonton Metodu Nedir?

Hareket Et Beynin Müteşekkir Kalsın

Gerçek bir anoreksiya hikayesi

Büyüleyici Bağırsak

 

 

 

 

3 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. Dukan'ı almıştım asla okumadım tabi :-)) Ayça Kaya benim de diyetisyenimdi kitabında ben de varım :-)))

    YanıtlaSil
  2. Diyet için kitap almak pek mantıklı gelmiyor bana. Kişinin bir hastalığı olabilir, kitaptaki öneri zarar verebilir.

    YanıtlaSil
  3. Seyfettin, Karatay diyetiyle 10 kg verdiğin söylemişti.Herkes kendine uygun olan diyeti bulup istediği kiloya ulaşabilir.Tabi ki uzman desteği de gerekebilir....

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads