Konuk Yazarlık Kuralları

Konuk Yazarlık Kuralları

Zaman zaman sevdiğim dostların bloglarına konuk yazar olarak yazı yazdığım gibi, ben de konuk yazar ağırlamayı seviyorum. Bu kendi okurumuzun dışında farklı okur çevrelerine ulaşmak için de çok güzel bir fırsat. Ancak bloğumda konuk yazar ağırlarken birkaç kurala uyulmasını rica ediyorum. Bana konuk olmak isterseniz, yazdığınız yazıyı deryaninsporgunlugu@gmail.com adresine okumam için gönderebilirsiniz. Size olumlu veya olumsuz mutlaka dönüş yapacağım. 


1. Yazınız en az 500 kelime uzunluğunda ve belli başlı seo kurallarına uygun olmalıdır. 
2. Yazınız reklam linkleri içermemelidir ancak bloğunuzun linki veya bloğunuz yoksa bir iletişim adresi yazının sonunda yer alacaktır.
3. Yazıda kullanacağınız resimler orjinal, veya telif hakkı açısından kullanılmasında sakınca olmayan resimler olmalıdır. Mutlaka farklı bir resim kullanmanız gerekiyorsa, kaynak belirtmelisiniz. 
4. Yazınız blog konseptime uygun konularda olmalıdır. Sağlık, kadın sağlığı, evde spor, vücut bakımı, dengeli beslenme, spor malzemeleri gibi konularda olabilir. Blogda bulunan kategorilerden birine uymalıdır. 
5. Konuk yazar yazılarına herhangi bir ücret ödenmemekte, karşılığında bir ücret alınmamaktadır. 
6. Yayınlanacak yazının tamamı ve varsa kullanılacak link kontrol için önceden talep edilir. Yazının özgünlük kontrolü yapılır ve linkin kalitesi, spam skoru kontrol edilir. Uygun bulunmayan yazılar nedeni ile size mail yoluyla bildirilir.
7. Konuk yazınızın başka hiç bir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir. Başka bir yerde görülen yazılar mazeret gösterilmeksizin yayından kaldırılır.