Deryanın Spor Günlüğü Kimdir?

Deryanın Spor Günlüğü Kimdir-Deryanın Spor Günlüğü Blog-Sağlıklı Yaşam Blogu

Merhaba... Ben Derya... Spor dostlarım için çoğu zaman Derya abla...  1970 doğumluyum. Evliyim, 3 çocuğum var...  Yıllarca özel basın sektöründe çalıştım, firmalar için çevirmenlik ve özel öğretmenlik yaptım. Avusturya' ya yerleştikten sonra Ana okulu öğretmenliği okudum. Birkaç kilo verebilmek için başladığım spor benim vazgeçilmezim oldu. Ayrıca anaokulu öğretmenliği eğitimim sırasında temel anatomi, ilkyardım ve spor bilgileri dersi de gördüm. Bu dersleri almamızdaki amaç, çocuklarla spor yaparken onların anatomisine uygun, doğru hareketleri uygulamamızdı. 

Daha sonra kendim için başladığım aktif spor yaşamım hayatımı daha sağlıklı ve bilinçli yaşamama neden oldu. Araştırıp birçok bilgi edinip kendimi geliştirdikçe, baktım ki başkalarına da keyifle yardım ediyorum. Eğitimlerim devam ediyor. Barre workout eğitmenliği, Hatha yoga ve Pranayama sertifikalarım var.

Bloğumda neler mi var ? Her konuda spor ve beslenme bilgileri, evde spor, sağlık, sağlıklı yaşamkişisel yardımlar, paylaşımlar, şifalı bitkilerle ilgili bilgiler, güzellik/bakım, spor modası ve zaman içinde sizlerin de istekleriyle eklenecek yeni bölümler... Şunu belirtmek isterim ki, Deryanın Spor Günlüğü kadınlara yönelik bir sağlıklı yaşam bloğudur. Fitness hocalığı veya vücut geliştirme hocalığı gibi bir amacım yok. Blog adımın da spor günlüğü olmasının nedeni, ilk açtığımda kendi yaptığım sporları paylaşmamdı. 

Zamanla geliştikçe bu isimle tanındığı için değiştirme gereği duymadım. Zaman zaman gelen video çekmemle ilgili sorulara gelince, ben spor antrenörü tarzında spor yaptıran biri değilim. Bloğumda faydalı bulduğum spor videolarına yer veriyorum, bunun yanı sıra kadınlara yönelik sağlık, güzellik, beslenme ve aktif hayata uygun giyim önerilerim de var. Özellikle kendim de hastası olduğum hashimoto tiroit ile ilgili tüm dünyadan yayınları okuyup araştırıyor ve sizlerle de paylaşıyorum. Bana yorum yazabilir, yardım almak istediğiniz konularda soru yöneltebilirsiniz.

Tabii ki bir motivasyon koçluğu şeklinde olacak bu yardım kesinlikle bir doktor veya uzman yardımı değildir.  Benim kendi tecrübelerim ve internet araştırmalarımdan oluşmaktadır. Okurlarımdan kesinlikle ücret talep edilmemektedir.

Sponsorluk ve reklam için
deryaninsporgunlugu@gmail.com