29 Ekim 2015 Perşembe

Alt Bacak (Baldır-Bilek) İnceltme

Bu aralar özellikle çok sorulan bir soru var. Alt Bacağımızı Nasıl İnceltiriz? Kalın baldırlar birçok kadının ortak sorunu. Tek tek herkese yanıt vermektense herkes faydalansın diye hem video hem bilgi araştırdım. Kalın baldırlardan ve ayak bileklerinden kurtulmak için dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var. Birincisi genel vücut yağlanmasını engellemek. Bunun için hem yeterince kardio çalışmaları, hem de yediklerimize dikkat ederek kilo almaktan ve yağlanmaktan kaçınmamız gerekiyor.
İkinci nokta uzun süre oturmaktan kaçınmak, işimiz dolayısıyla buna mecbursak bulduğumuz her uygun zamanda hareket ederek bacaklardaki kan dolaşımını arttırmak. Üçüncü  bir nokta tabii ki su içmek.
Benim hep tavsiye ettiğim en önemli nokta ise bol bol esnetme yapmak. Bu bölgeye özel esneme hareketleri gerçekten fayda ediyor. Ben bacaklarımı  rahatlatığı için sürekli yaparım belki bu yüzden alt bacağım incedir o kadar spora rağmen.
Şimdi size birkaç baldır ve ayak bileği çalıştıran ve esneme ile birlikte yapıldığında incelme de sağlayan video paylaşacağım. Tabii ağırlık kullanmaktan kaçınmalısınız baldır kalınlığından yakınıyorsanız. Bir sonraki yazımda da esneme videoları paylaşacağım.


3 yorum:

 1. Merhabalar bende baldırlarımdan şikayetçiyim ve denedim bu uygulamaları çoğu kez sonuç alıcak gibiyim şimdiden teşekkürler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bol bol esneme ile desteklerseniz sonuç mutlaka alirsiniz. Sevgiler 😊

   Sil
 2. Endiseliyim umarım kasa dönüşmez gerçi başlamaya üşeniyorum ama teşekkürler :)

  YanıtlaSil

Yorum Kuralları
1 - Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz
2 - Yazım ve dil bilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3 - Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4 - Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda,
site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.