29 Ekim 2015 Perşembe

Alt Bacak (Baldır-Bilek) İnceltme

Bu aralar özellikle çok sorulan bir soru var. Alt Bacağımızı Nasıl İnceltiriz? Kalın baldırlar birçok kadının ortak sorunu. Tek tek herkese yanıt vermektense herkes faydalansın diye hem video hem bilgi araştırdım. Kalın baldırlardan ve ayak bileklerinden kurtulmak için dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var. Birincisi genel vücut yağlanmasını engellemek. Bunun için hem yeterince kardio çalışmaları, hem de yediklerimize dikkat ederek kilo almaktan ve yağlanmaktan kaçınmamız gerekiyor.
İkinci nokta uzun süre oturmaktan kaçınmak, işimiz dolayısıyla buna mecbursak bulduğumuz her uygun zamanda hareket ederek bacaklardaki kan dolaşımını arttırmak. Üçüncü  bir nokta tabii ki su içmek.
Benim hep tavsiye ettiğim en önemli nokta ise bol bol esnetme yapmak. Bu bölgeye özel esneme hareketleri gerçekten fayda ediyor. Ben bacaklarımı  rahatlatığı için sürekli yaparım belki bu yüzden alt bacağım incedir o kadar spora rağmen.
Şimdi size birkaç baldır ve ayak bileği çalıştıran ve esneme ile birlikte yapıldığında incelme de sağlayan video paylaşacağım. Tabii ağırlık kullanmaktan kaçınmalısınız baldır kalınlığından yakınıyorsanız. Bir sonraki yazımda da esneme videoları paylaşacağım.


7 yorum:

 1. Merhabalar bende baldırlarımdan şikayetçiyim ve denedim bu uygulamaları çoğu kez sonuç alıcak gibiyim şimdiden teşekkürler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bol bol esneme ile desteklerseniz sonuç mutlaka alirsiniz. Sevgiler 😊

   Sil
 2. Endiseliyim umarım kasa dönüşmez gerçi başlamaya üşeniyorum ama teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 3. Merhaba benim alt bacaklarım kaslı, bir miktar yağ dokusu da var tabi ama genel görünüş sert. Üt bacagımın kalınlığından memnunum. Bu egzersizler daha da kalınlaştırabilir mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Esneme hareketlerini yapmanizi öneririm. Resim gönderebilirseniz iletisim formundan daha detayli fikir verebilirim.

   Sil
 4. Merhabalar..48 kilo 159 cm boyundayim.. ama bacaklarım belime göre çok daha kalın duruyor.. bu egzersizler ne kadar sürede etkisini gösterir bide sıkılaştırir mi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu hareketler baldir yani diz alti için üst bacakta kalinlik varsa bir etkisi olmaz. Ne kadar sürede hareketin etki edecegi kisiden kisiye degisir herkeste bu farklidir.

   Sil

Yorum Kuralları
1 - Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösteriniz
2 - Yazım ve dil bilgisi konusundaki hassasiyetinizi yorumlarınızda da gösteriniz.
3 - Her zaman nazik bir üslup kullanmaya özen gösteriniz.
4 - Yukarıdaki kurallardan herhangi birine uymamanız durumunda,
site sahibi yorumunuzu yayınlama ya da yayınlamama hakkına sahiptir.