İndian Balance Nedir, Nasıl Uygulanır?

İndian Balance, vücudu ve zihni uyum haline getirmek amacıyla yenilikçi bir eğitim programıdır. Klasik problemli bölgeler, mide, bacaklar ve kalçalar için yoğun bir antrenmandır ve kısa sürede görünür sonuçlar verir.

Gevşeme ve kas eğitimi

Beden ve ruh için taze bir spor trendi: Indian Balance, Hint geleneğini, modern eğitim birimlerini ve sakinleştirici nefes egzersizlerini birleştirir. Yoga ve fitness karışımı yeni bir akım.
Bu fitness egzersizleri genç ve yaşlı, fitness yenileri ve antrenman profesyonelleri için uygundur! Indian Balance, kendi seviyenize mükemmel bir şekilde uyarlanabilen geleneksel Hint hareket unsurları ve modern egzersiz ünitelerinin bir kombinasyonudur. Bu sadece sizi daha fit yapmakla  kalmaz aynı zamanda kas gücünü, koordinasyonunu ve esnekliği de geliştirir. Aynı zamanda, Indian Balance zihni temizler ve rahatlatır.


İndian Balance Nasıl Ortaya Çıktı?

İndian Balance, 2005 yılında fizyoterapist Christian de May ve zihinsel antrenör Damir K. Corell tarafından  geliştirilmiştir. Eski, Orta ve Güney Amerika yerli halklarının meditasyonlarının yanı sıra koreografiler ve danslardan etkilenen yeni bir spor konsepti oluşturmak için kendi Şili kökeninden  ilham almıştır.  Tai ve Yoga'dan gelen eğitim süreçleri de Indian Balance egzersizlerinde farkedilir - sonuçta, aynı zamanda bir anti-stres yöntemi ve etkili bir egzersizdir.

İndian Balance Nasıl Uygulanır?

İndian Balance eğitimi üç aşamaya ayrılmıştır: Birincisi vücudunuzu ısıtır ve konsantrasyonunuzu arttırır, ikincisi mobilizasyonu arttırmaya yarar ve üçüncüsü rahatlama sağlar. 60 ila 90 dakika süren bir kursa, antrenmanın ritmini belirleyen ve algıyı derinleştiren Hint esintili müzik eşlik ediyor. Etrafta çılgınca zıplamak, koşmak veya sarsıntılı hareketleri tercih etmek isterseniz, yanlış yere geldiniz:

Indian Balance, birbirine sorunsuzca akan yavaş ve hassas hareket egzersizlerinden oluşur.Aynı zamanda, solunum teknikleri de ön plandadır. Egzersizlerin isimleri doğadan esinlenmiş: "kelebek", "uçan şahin", "kurt," ay "ve" tavşan ". Ne yazık ki detaylı bir video bulamadım çünkü bu programı uygulayan, DVD olarak satışa sunmuş, ayrıca kurslar da var tabii İndian Balance egzersizleri yaptıran. Bir fikir edinmeniz açısından, bulabildiğim iki örnek videoyu ekliyorum.Bunlar da ilginizi çekebilir:


12 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. şu an okulda internet ile videoları izleyemiyorum ama çok merak ettim eve gidince izleyeceğim muhakkak

  YanıtlaSil
 2. Çok bana göre değilmiş sanki. Ama yoga olayını öğrenmek istiyorum. O da bana göre değil ya iyi gelir diye düşünüyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yogayı ben çok sevdim ama artık tempolu sporlara ilgim kalmadı. Yürüyüş, barre, yoga bana daha çok hitap ediyor bir de pilates :)

   Sil
 3. Indian Balance'ı ilk defa duyuyorum. En yakın zamanda videoları izleyerek denemek istiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne yazık ki çok fazla video yok nette İndian Balance ile ilgili ama yayıldıkça eklenecektir mutlaka.

   Sil
 4. Bir yogini olarak bu yazıyı gördüğüme sevindim :)

  YanıtlaSil
 5. ilk kez duydum bilgiler için teşekkür ederiz :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads