Yeşil Kahve İle Yağ Yakıp Zayıflamak - Yeşil Kahvenin Zayıflamaya Etkisi Nedir?

Yağları Eriten Yeşil Kahve İle Başarılı Bir Şekilde Kilo Verin !!!


Yazının içeriği:

 • Yeşil Kahve Nedir?
 • Göbek Yağlarına Elveda Deyin
 • Klorojenik Asitin Olumlu Etkileri
 • Kökeni ve Tarihi
 • İçeriği
 • Yeşil Kahvenin Diyetlere Katkısı
 • Yeşil Kahvenin Vücuda Etkileri
 • Sonuç


Herkes siyah kahveyi bilir, yeşil kahve ise daha az bilinir. Kilo vermenize nasıl yardımcı olduğunu araştırdım bu son yıllardaki gözde içeceğin.
Aslında yeşil kahve, bildiğimiz kahverengi kahveden farklı bir şey değildir. Ancak çiğ olduğunda kahve çekirdekleri yeşildir ve kahverengi renk yalnızca kızartıldığında ortaya çıkar. Yeşil olarak da öğütülebilir ve sonra demlenebilir, ancak lezzet geleneksel kahveyle karşılaştırılamaz. Aksine, aroma acı ve hafif asidik olarak tarif edilir ve yeşil çayı andırdığı söylenir. Kendim denemediğim için, tadını tam olarak tarif etmem mümkün değil.


Göbek Yağlarına Elveda Deyin

Uyarıcı etkilerine ek olarak, yeşil kahve olumlu sağlık etkileriyle bilinir. Yeşil çekirdekler, sadece vücudun bağışıklık sistemini destekleyen çok fazla antioksidan içermez, aynı zamanda klorojenik asit de içerir. Kilo kaybını destekleyen ikincil bir bitki maddesidir.

Yeşil kahvenin içindeki klorojenik asit yüzde 45 ila 70 arasında bir paya sahiptir.

Klorojenik Asitin Olumlu Etkileri

Kan şekerini stabil tutar,
 Bağırsakta glikoz emilimini önler.


Kökeni ve tarihi

Yeşil kahve ilk olarak Yemen dağlarında bulundu. 1500 civarında ilk kahve lanse edildi ve Hindistan' da 1600 civarında ilk çeşitleri yetiştirdi. 1616'dan itibaren Avrupa'da yeşil kahve de bilinmektedir. İlk kez 1723'te Amerika Birleşik Devletleri'ne ulaştı. Bugün kahvenin yaklaşık% 45'i bize Güney Amerika'dan ihraç ediliyor. Güney Amerika'daki bitkiler, çok fazla güneş ışığından dolayı özellikle iyi gelişir. Bu aynı zamanda Brezilya için de geçerlidir.
Kavrulmuş kahve sadece yeşil kahve tanındıktan sonra perakende satışa geçildi. 1865 yılında bu Pittsburgh'da oldu. Spreyle kurutma işlemi yaklaşık 100 yıl sonra geliştirilmiştir. Bu noktadan itibaren kahve tüketimi önemli ölçüde arttı. Birçok ülkede, özellikle neşelenmek ve insanları kafeinle uyandırmak için çok popüler bir içecek haline gelmiştir.
Amerikalılar başlangıçta dünyada en yüksek kahve tüketimine sahipti, ancak Finlandiya 2015 yılında birinci oldu. Finlandiya'da, her bir Finn ortalama olarak yılda 12,2 kg kahve içiyor. Almanya'ya kıyasla, kişi başına sadece 7,2 kg. Yeşil kahve başlangıçta farklı tadı nedeniyle tüketilmedi. Siyah kahve damak tadına daha uyumlu. Şekerli veya şekersiz, sütlü veya sütlü. Ülkeye ve zevkinize bağlı olarak, saf siyah kahve artık dünyanın her yerinde içiliyor.İçeriği

Bileşenlerin içeriği, olgunluğa ve büyüme alanına bağlı olarak değişebilir. Yeşil kahve önemli bir bileşen olarak klorojenik asit içerir. Bunların iyileştirici ve ağırlık azaltıcı özelliklere sahip olduğu söylenir. Klorojenik asit bir polifenoldur. Antioksidan özelliklere sahiptir. Tam olarak, özellikle kilo kaybına karıştığı söylenir bu aktif bileşenin. Yeşil kahvede bulunan klorojenik asit,% 45 ila 70 arasında bir paya sahiptir. Kandaki glikoz emilimini önler. Böylece, kan şekeri seviyesi yükselmez ve yağ yenilenmez. Klorojenik asit ayrıca ısırganlarda, patateslerde ve enginarlarda bulunur. Yeşil kahve, insülin direnci veya diyabet için de önemli bir gıda olabilir. Yeşil kahvenin etkisi kavrulmuş kahveninkinden bile daha iyidir, ancak yine de kafein uyarıcı etki gösterir (aynı zamanda teein de denir) ve konsantrasyonu arttırır. Yeşil kahve hala alkaloidler içerir, ancak kavrulmuş kahve çekirdeklerinden daha az kafein içerir.
Aynı zamanda bir alkaloit olan Trigonellin ayrıca küçük miktarlarda ortaya çıkar. Bu alkaloid vücudun B3 vitamini almasına yardımcı olur. Aynı zamanda birçok farklı metabolik süreçte rol oynar. Bir örnek, yağ asitlerinin üretimidir.
Yeşil kahvenin 18 farklı amino asidi vardır. Bunlar vücutta önemli maddeleri depolar ve birçok metabolik süreci kontrol eder. Yeşil kahvede oldukça yüksek oranda yağ (lipitler) vardır. Yüzde 79 ile trigliseritler en büyük payı oluşturuyor ve yağ depoları olarak hizmet ediyor. İçerdiği tokoferoller ayrıca lipitlerdir ve kolesterolü düşürmeye yardımcı olurlar.

Yeşil Kahvenin Diyetlere Katkısı

Yeşil kahve açlığı azaltabilir ve tatlılar için istek azaltabilir. Kan şekeri seviyesini düşürdüğü için yeşil kahve, herhangi bir yemek yeme veya gereksiz açlığın olmamasını sağlar. Gün boyunca yeterince sıvı içmeniz şartıyla. Çünkü: Vücudumuz bazen açlık bildirdiğinde bizi yenmeye çalışır. Bu his genellikle daha fazla akışkanlık arzusudur. Eğer az miktarda su alınmışsa, konsantrasyon problemleri, açlık ve iştah oluşabilir.
Düzenli olarak içilen yeşil kahve, tatlılar için can atmayı önleyebilir, böylece sağlıklı ana yemeklere konsantre olabilirsiniz.

Yeşil Kahvenin Vücuda Etkileri

Yeşil kahvede bulunan 11 klorojenik asit büyük radikal temizleyicileridir. Vücut radikallerden kaçamaz, ancak klorojenik asitlerin veya diğer antioksidanların yardımıyla onlarla savaşabilir. Yeşil kahve düzenli olarak alındığında aşağıdaki etkileri tetikleyebilir:
Kilo kaybı ve kilo kontrolü mümkündür.
Göbek yağı azaltılabilir.
Vücudun yaşlanma süreci yavaşlar.
Performans optimize edilir.
Diyabet riski azalır.
Karaciğer temizlenir ve metabolizma uyarılır.
Kan dolaşımı pozitif olarak desteklenir.
Genel bir rahatlama hissi olabilir.
çalışma

Sonuç

Yeşil kahve içöeye başladıktan sonra, kilo verdirici etkisini görmek için birkaç hafta süre tanımalısınız. Etki birkaç gün sonra sürekli olarak ortaya çıkar. Bununla birlikte, kilo kaybı yavaş ve sağlıklıdır. Yeşil kahvenin sizin için daha iyi demlendiğini veya kapsül veya tablet olarak tolere edilip edilmediğini test edin. İlk dozdan birkaç gün sonra olumlu etkileri göreceksiniz. Bu arada, düzenli bir şekilde sağlıklı beslenmeye ve egzersiz yapmaya çalışın. Günde bir yürüyüş yeterli olabilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Karabaş Otu Nedir, Faydaları Nelerdir?
Şifalı Bitkiler - Nane
Maydanoz İle Kilo Verilir Mi? Ödem Attırıcı 2 Tarif
Mucizevi Moringa Çayı İle Kilo Vermek Mümkün Mü?
Mate Nedir,Faydaları Nelerdir? Mate Çayı Tarifi18 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. duymuştum bunu ama hiç denemedim.. tabi egzersiz ile muhakkak desteklemek lazım fikrine katılıyorum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mucize iksir yok bence. Yediğime ne kadar dikkat edersem edeyim, hareketsiz kalınca kilo alıyorum. Veya istediğim kadar spor yapayım abur cubur yersem yine alıyorum. Dengelemek en iyisi :)

   Sil
 2. Yeşil kahve hiç tüketmedim denemek lazım :)

  YanıtlaSil
 3. Interesting post my dear, thank you for sharing ) 

  YanıtlaSil
 4. Yazıyı okuyunca çok ilgimi çekti, denemek istiyorum. Bulabilirsem alayım. :)

  YanıtlaSil
 5. duymadım saol bi bakayıms :)

  YanıtlaSil
 6. Almıştım ya sevemedim ben. Bildiğimiz kahvenin tadını vermiyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zaten acımsı bir tadı varmış. Keyif amaçlı pek uygun olmaz sanırım :)

   Sil
 7. Yeşil kahve de mi varmış? :) Bilmiyordum. Aklımda bulunsun, deneyeceğim :)

  YanıtlaSil
 8. Aktarlarda olur mu ki? Tavsiyen için teşekkürler bulursam bende denemek isterim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aktarda olabilir belki marketlerde de vardır.

   Sil
 9. Yeşil kahve alıp denemiştim. Normal kahvenin yanından bile geçmez , arada değişiklik olarak içiyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii keyif amaçlı değil zaten canım yoksa kavrulmuşu daha lezzetli.

   Sil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads