Kışın Evde Yapılabilecek Egzersizler


 

Bu makalede, kışın evde kapalı kalınca yapabileceğiniz bazı egzersizlerden bahsetmek istedim. Beni bilirsiniz açık hava yürüyüşleri haricinde evde spor gibisi var mı diyenlerdenim:) O yüzden de doğal olarak evde spor önerileri vermeye devam ediyorum.

İlk egzersiz şınavdır. Şınav, göğsünüzü, trisepslerinizi ve omuzlarınızı güçlendirmenin harika bir yoludur. Aynı zamanda harika bir kalori yakıcıdır. Ellerinizi yerde veya bir bank gibi bir şeyle yükselterek veya merdiven gibi yüksek bir yüzeyde yapabilirsiniz. Veya duvar şınavı da yapabilirsiniz. 

Evde Vücut Ağırlığınla Egzersiz Yap

Kendi vücut ağırlığımızla yaptığımız birçok hareket harika yağ yaktırır. İşte size evde kendi vücut ağırlığınızla yapabileceğiniz egzersizler.Kış mevsimi, formda kalmak için mükemmel bir zamandır. İşte kış aylarında evde yapabileceğiniz üç egzersiz.

1) Bir sandalyeye oturun ve ayak bileklerinize bir direnç bandı bağlayın. Ayaklarınızı yerden kaldırın ve yukarı ve aşağı hareket ettirin.

2)Birincisine benzer şekilde, belinizin etrafına bir direnç bandı bağlayın, ancak bu sefer önünüzde bağlamak yerine kürek kemiklerinizin üzerine yerleştirin. Her iki dizinizi de göğüs hizasına kadar kaldırın ve yeniden başlamak için yavaşça aşağı indirin.

3) Kendinizi dengelemek için bir egzersiz topunun üzerinde oturun, ayak parmaklarınız ileriye dönük olacak şekilde bacaklarınızı dümdüz önünüzde tutun. Üst gövdeyi sabit tutarken kollarınızı açın ve her iki yana dönmeye çalışın. Bel için çok iyi bir harekettir.

Kışın, tüm vücut egzersizi için dışarı çıkamayız. Bu yüzden evimizi spor salonu olarak kullanmalı ve bizi sağlıklı ve fit tutacak bazı egzersizleri kışın evde yapmalıyız. Bunların illa ki karmaşık şeyler olmasına da gerek yok. Temel bazı hareketler fit kalmak için yeterli aslında.

Kışın dondurucu havada spor salonuna koşmanıza gerek yok. İhtiyacınız olan tek şey biraz alan, belki birkaç ufak tefek parça ve bu antrenmanları gerçekleştirmek için kendi motivasyonunuz!

1) Yoga matı - Yoga yaparken veya esneme yaparken dizlerinizin altında yumuşak bir şey olması iyidir.

2) Kapı barı - Bu, spor salonunda ihtiyaç duyacağınız geleneksel barbelllerin yeni yerine geçecek. Kapılarınız buna müsait değilse bu maddeyi atlayabilirsiniz.

3) Farklı ağırlıkta dumbellar

4) Pilates bandı - Benim vazgeçemediklerimden. Son yıllarda dumbelların bile yerini aldı diyebilirim.

İşte size 30 dakikalık pilates bantlı egzersizler:Bu konular da ilginizi çekebilir:

Apartman Dostu Egzersizler

Mevsim Değişikliği - Nasıl Ayak Uyduralım?

Mutfaklarımızdan Kış Ayları İçin Güzellik Tarifleri

Kuru ve Çatlayan Dudaklara Karşı Neler Yapılabilir?

Sonbaharda El ve Ayak Bakımı

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. youtube spor anlamında çok iyi artık. Hele şu corona dönemi pek çok hoca ücretsiz dersler yayınlıyorlar.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads