Kristal Taşlarla Kilo Verilebilir Mi, Nasıl Uygulanır?Kristal Taşların Gücü İle Zayıflamak Nasıl Olur?

Metabolizmanın enerjik uyarılması ve bazal metabolizma hızının artması yoluyla kilo vermeye destek olan kristal taşlar olduğunu biliyor muydunuz? Peki kristal taşların gücü ile zayıflamak nasıl olur? Hangi taşlar kilo vermeye yardımcıdır? 

Bu işlem için özellikle uygun olan taşlar: yeşil turmalin ve manyezit.


Değerli taşlar kilo vermenize yardımcı olur mu?

Her gün biraz değerli taş suyu içerek ve başka hiç bir zahmete girmeden kilo vermek güzel olurdu değil mi? Ne yazık ki, bu iş gerçekte, o kadar kolay değil. Çünkü ideal kilonuzu doğal olarak  bulabilmeniz için en önemli faktör metabolizmanızın uyumu ve gücüdür. Bu, özellikle karaciğer, safra, sindirim bezleri ve bağırsakların iyi çalıştığı ve bireysel metabolizma türlerinin, özellikle yağ, protein ve karbonhidrat metabolizmasının zayıflamadığı, aksine güçlendiği ve geliştiği anlamına gelir.


Bununla birlikte, deneyimlerimize göre, “modern” yaşam tarzını takip eden çoğu insan, açıkça bozulmuş bir metabolizmaya  sahiptir. Diabetes mellitus, arterioskleroz ve kalp krizi ve felce (felç şu anda Avrupa'da en yaygın ölüm nedeni) kadar koroner problemler gibi çok sayıda yaygın uygarlık hastalığına ek olarak, bu aynı zamanda aşırı kilolu olmaya ve iştahlı olmaya da neden olur. Çünkü sadece güçlü ve uyumlu işleyen bir metabolizma gerekli besinleri yeterince kullanabilir ve emebilir.

Bozulmuş Metabolizmayı Düzenlemek İçin Yapmanız Gerekenler

👉Hem kan dolaşımını hızlandıran hem de stresi azaltan, yeterli ve düzenli fiziksel egzersiz (örneğin uzun yürüyüşler, koşu, yoga, tai chi vb.);

👉Özellikle aşağıdaki besin gruplarında bize yüksek kalite sağlaması gereken dengeli, taze / enerjik ve sağlıklı bir diyetin olması: iyi doymuş ve doymamış çiğ bitkisel yağlar, proteinler, mineraller / eser elementler, vitaminler, acı maddeler / polifenoller, taze ve enerjik su, doğadan gelen yaşam enerjisi.

👉İşyerinde, ailede ve boş zamanlarda yüksek düzeyde stres ve kişisel olarak kendiniz için denge, zaman ve dinlenme eksikliğini giderme (örneğin meditasyon, yoga, doğada zaman geçirme vb.);

👉Toksinler ve sağlıksız yiyeceklerden kaçınmak (örneğin şeker, trans yağlar / hidrojene yağlar, domuz eti, inek sütü ürünleri, nikotin, çok fazla alkol, ilaçlar, koruyucular, emülgatörler, glutamat, florit, ışınlanmış ve pestisit uygulanmış yiyecekler, içme suyundaki kalıntılar, antibiyotikler, deniz balıklarında vb.) ve çevrede (özellikle ağır metaller, araba egzozu, pestisitler, endüstriyel atıklar vb.) görülen ağır metaller.

Bu çözüm yollarını uygular veya aktif olarak bu  problemlere karşı koymaya çalışırsak, vücut bizi otomatik olarak ideal kilosuna götürür ve iştahımız da düzenlenir. Tatlılar için aşerme ve açlık krizleri yavaş yavaş kaybolur. Bununla birlikte, eğer bozukluklar zaten bir hastalığa yol açtıysa, genellikle yaşam tarzımızı değiştirerek kendimizi iyileştiremeyiz, ancak başlangıçta tıbbi yardıma veya alternatif bir pratisyen hekimin yardımına ihtiyacımız olabilir. Rahatsız veya hastalıklı bir metabolizma ile negatif bir sarmal içine girebilirsiniz. Daha az yeme veya diyetleri tekrar tekrar deneme girişimleri genellikle kısa bir süre sonra başarısız olur (yo-yo etkisi). Ve bu süre zarfında vücuda gerçekten ihtiyaç duyduğundan daha az besin sağlarız.

Şimdi bütün doğru düzenlemeleri yaptığımızdan emin olduktan sonra, kristal taşların sağlık ve kilo vermek için faydalarından bahsedebiliriz.
Kilo vermek için uygun olan kristal taşlar

Şimdi soracağınız soruları tahmin edebiliyorum. Kristal taşlar veya kristal taş suyu ile nasıl kilo verilir? Bunu merak ediyorsunuz haklı olarak:)Kristal taşların gerçekten de kilo vermeye veya metabolizmayı ve detoksifikasyona yardımcı olabileceği biliniyor. Şifalı taiların suyu bu süreçte gerçekten önemli bir enerji desteği sağlayabilir. 

1. Yeşil turmalin 

Vücudun meridyenleri ve metabolik süreçleri üzerinde güçlü bir enerjisel uyumlaştırıcı etkiye sahip olduğu ve ayrıca detoksifikasyona sınırlı bir ölçüde yardımcı olduğu için, kilo vermenize yardımcı olan en önemli değerli taştır. En ideal olarak, birçok açık renk kapanımları (açık yeşil, açık maviden beyaza kadar) kullanılabilir.

2. Manyezit 

Metabolizmayı özellikle güçlü bir şekilde uyardığı ve harekete geçirdiği için kilo kaybı için en önemli ikinci değerli taştır. Bazal metabolizma hızını arttırır. En ideali, kaba bir taş olarak ve şekli bir beynin yapısını anımsattığında kullanmaktır.

3. Kaya kristali 

Kilo kaybını desteklemek ve metabolizmayı optimize etmek için önemli bir ikincil taş da kaya kristalidir. Beyindeki işlevler ve hormonal sistemin (hipofiz bezi, hipotalamus) kontrolü üzerinde güçlü bir enerjisel uyumlaştırıcı etkiye sahiptir. Ayrıca sudaki diğer değerli taşların etkisini de arttırır. İşlenmiş veya ham birçok küçük kaya kristali taşı uygundur. Çiftler en keskin etkiye sahiptir.

4. Kırmızı jasper 

Kaya kristali gibi, kilo kaybı ve metabolizma için de önemli bir ikincil taştır. Kırmızı jasper bazal metabolizma hızını/enerji tüketimini artırır ve sindirim sistemine daha güçlü yaşam enerjisi sağlar. Kaba şekilde kullanılabilir.

5. Siyanit

Siyanit, devedikeni veya sapparit olarak da adlandırılır. Kilo kaybı ve metabolik optimizasyon için özel bozukluklar durumunda, özellikle hormonal sistem ve bağırsağın sinir sistemi (enterik sinir sistemi) bozulduğunda çok önemlidir. Sadece açık mavi sedef benzeri bir kaba taş kullanmanız zorunludur.

6. Seraphinit 

Özel metabolik bozukluklar için, özellikle yeme bozuklukları gibi psikolojik sorunlar için önemlidir. Bu amaçla, mümkün olduğu kadar koyu yeşil ve çok sayıda beyaz katkılı eskitme bir taş en iyisidir.

Kullanılış Şekilleri

Kilo kaybı için değerli taş suyu yapmak için, hazır bir karışımla bir değerli taş çubuğu kullanmanızı veya bir test tüpü ile dolaylı yöntemi kullanmanızı öneririz. Bu şekilde üretilen su, metabolizmanın enerjik olarak önemli ölçüde güçlendiği hissine sahip olana kadar kısa bir süre için günlük olarak içilebilir. Genellikle  4-6 hafta sonra bir fark görülür. Ancak, eski alışkanlıklarınıza ve kötü yaşam tarzınıza bağlı kalırsanız (yukarıya bakın), etki sürdürülebilir olmayacaktır. En geç 6-8 hafta sonra en az 3 hafta ara vermelisiniz. Yukarıda bahsedilen değerli taşlar ayrıca bir kolye ile cilde takılabilir, etkisi taş suyu içmek kadar olmasa da faydası görülür. Doğru karışım nedir?

Prensip olarak, “kilo verme karışımının” temel yapı taşları olarak yeşil turmalin ve manyezitin kullanılmasını tavsiye edilir. Bahsedilen diğer dört değerli taş, soruna veya duyguya bağlı olarak eklenmelidir. Bu aynı zamanda yalnızca kısmen geçici veya dönüşümlü olarak da yapılabilir.


Kristal taş suyu günde kaç kez içilebilir?

Kristal taşlı su ile önemli bir etki elde etmek için, tercihen yemekten önce, günde en az iki ila üç kez hazırlanmış kristal taş suyundan bir bardak içmelisiniz. Günde maksimum 0,5 l değerli taş suyu ile ilk başta yavaşça başlayın ve sağlığınızı, sindiriminizi ve enerji dengenizi gözlemleyin. Suyu iyi tolere edebiliyorsanız, gün boyunca dozu artırabilirsiniz.


Su karışımının metabolizmayı uyardığı ve basınç ve gaz hissini azalttığı söylenir. Önce manyezitin detoksifiye edici ve süzücü etkisi, ardından yeşil turmalinin uyumlaştırıcı etkisi başlar. Bir kaya kristali kullanırsanız, ilk etkisi genellikle hemen hissedilir. Değerli taş suyunun tam gücü genellikle sadece birkaç gün sonra ve muhtemelen sadece 1-2 hafta sonra ortaya çıkar ve kendinizi giderek daha aktif hissedersiniz. Artık kaya kristalinin tam etkisi, içsel güce ve atılganlığa sahip olduğu söylenen gücü ortaya çıkmıştır.


Kilo kaybı için kristal taş suyu hızlı bir diyet önlemi değildir, su taşlarının etkilerine uzun süreli maruz kalınmadır. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek zaman alır. 

Önemli uyarı: Bu tarz bir uygulama öncesi doktorunuza danışmalı ve taş suyuna karşı olası bir rahatsızlığınız veya engeliniz olup olmadığını öğrenmelisiniz. Yazıda geçen bilgiler sadece bilgi amaçlı olup, öneri veya tedavi amacı gütmemektedir.


Değerli taş suyu ile yeşil çay içilmesi etkisini artırır

Yeşil çayın içerisindeki etken maddelerin metabolizma üzerinde uyarıcı bir etkiye sahip olduğuna ve bazal metabolizma hızını artırabileceğine dair birçok bilimsel çalışmadan işaretler bulunmaktadır. Fazla kilolardan kurtulmak için her gün bir Japon yeşil çayı (özellikle Sencha) içmek ve yukarıda bahsedilen kristal taş suyuyla hazırlamak idealdir. Suyu kaynatmamaya ve  60 dereceye kadar ısıtmaya özen gösterin.

Alternatif Yöntem:

Kristal taş suyuna alternatif olarak önerilen bir diğer yöntem de faydası olan taşları suyun içine koyup bekletmek ve daha sonra o suyu tüketmek. Bu yöntem daha kolay ve risksiz gibi geldi bana da:) 

Son dönemlerde kristal taşlara ilgim arttı ve hatta bazılarını sipariş ettim ve etmeye devam edeceğim. Belki inanarak kullanınca bir plasebo efekti oluyordur bilemiyorum ama doğanın bilmediğimiz pek çok sırrı ve şifası var. Neden olmasın? Bu konuda farklı makalelerim devam edecek.

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Doğal Taşların İyileştirici Gücü

Ayurvedik Detoks Hakkında Herşey

1 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

Daha yeni Daha eski

Ads

Ads