Kilo Vermek İçin Olumlamalar - Bilinçaltı Kodlaması İçin 6 Örnek Cümle

bilincalti-kodlama

 
Olumlama nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Yapılır yazımda olumlu düşünce ve sözlerin hayatımızı nasıl pozitif yönde değiştirebileceğinden detaylıca bahsetmiştim. Henüz okumadıysanız yazıya bir göz atmanızı tavsiye ederim. Hayatımızda sürekli ihtiyacımız olabilecek ve faydalanabileceğimiz bilgiler bulacaksınız.
Peki Olumlama ile bilinçaltımızı şartlandırıp kilo vermeyi başarabilirmiyiz? Bugün bu konudan bahsetmek istiyorum. Bilinçaltı kodlaması nasıl yapılır, kilo verme olumlamaları nedir bunları yazdım. Sonra da size son zamanlarda benim de uyguladığım bir olumlama çalışması eklemek istiyorum.

Düşünce Gücü İle Kilo Vermek

Bu yöntemi hipnoz veya terapi olarak uygulayan uzmanların yanı sıra, bizler de düşüncelerimize yön vermeyi öğrenerek bunu başarabiliriz. Düşünce gücü ile kilo vermeyi başaran çok sayıda insan var. Aslında aşırı yemenin altında açlıktan çok farklı psikolojik nedenlerin yattığını düşünürsek bu çok da mantıklı. Uzmanlar buna Bilinçaltı diyeti de diyor.

Kilo Verme Olumlamaları Nasıl Yapılır?

Belirli bazı sözleri dinleyerek ve tekrarlayarak bilinçaltı kodlama ile kilo verilebilir. En azından bilinç sağlıklı beslenme, hareket ve sağlıklı yaşama kodlanabilir. Zaman zaman size kendim de artık uygulamaya başladığım için seçtiğim örnek olumlama çalışmalarını eklemek istiyorum. Bugünkü videoyu arada konsantre olarak dinliyor ve tavsiye edilenleri uyguluyorum. En azından çok rahatlatıp gevşettiğini söyleyebilirim. Stres de bir kilo alma nedeni olduğu için, gevşemek ve bilinci boşaltmak da işe yarayacaktır. Burada kullanılan cümleler de önemli. Olumsuzluk içermeyen ne istediğinizi vurgulayan cümleler olmalı.

Kilo Verme Olumlamaları Ne Sıklıkta Yapılmalı?

Aslında kilo verme olumlamalarının 21 gün devamlı uygulanması öneriliyor. Bunun nedeni de kişinin 21 günde bir alışkanlığı kazanabilme veya bırakabilmesi. Ancak bence daha sonra da devamlı uygulanabilir. En iyisi sakin zamanlarda kulaklıkla konsantre bir şekilde dinlemek. Bence etkisi daha yoğun oluyor tamamen dikkatinizi olumlamaya verince.

Kilo Vermede Etkili Olumlama Cümleleri

 • Kilo verme konusunda kararlıyım
 • Yediklerime dikkat edip düzenli egzersiz yaptığım için kilo vereceğime inanıyorum
 • Kilo vererek daha sağlıklı olacağım
 • Mutfağımda sağlıklı yiyeceklere yer açıyorum
 •  Tabağımdakinin yarısı ile de doyuyorum
 • Bugün daha fazla hareket ediyorum

Bu şekilde şimdiki zaman ve olumlu cümleler kurabileceğiniz gibi, bu konuya hakim insanların hazırladığı örnek videolardan da yardım alabilirsiniz.
 
 


 Bu konular da ilginizi çekebilir:

Mutluluğun Kadın Güzelliği Üzerindeki Etkisi

Ruh Sağlığınızı Korumak Adına Sana Ne Diyebilmek 

Pozitif Düşüncenin Gücü 

4 Kişilik Gelişim Alanı Ve Günlük Yaşama Uygulanması 

Introvert Kişilik Nedir?


Business woman's blog

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Eşime söyleyeyim bunları:) Salgında öyle kilo aldı ki. Ne dediysem dinletemedim. Bu da ona tansiyon olarak geri döndü. 22'ye çıkmış haberi yok. Tamamen tesadüf eseri öğrendik. 4-5 gündür az yiyor. Dikkat edeceğiz artık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mental olarak da hazırlıklı olmanın bir zararı yok, maalesef covid zamanı çoğu insan kilo aldı 😔

   Sil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads