Meno Balance İle Menopoz Semptomlarını Tedavi Edin

MenoBalance İle Sorunsuz Menopoz

Sıcak basmaları, çarpıntı, sinir bozukluğu veya sebepsiz üzüntü.
Menopoz semptomlarının çoğu sadece dolaylı olarak düşük hormon seviyelerinin bir sonucudur.
Gerçek tetikleyici ise genellikle hormon kontrol merkezinde, hipofiz bezindedir.
Burası duygusal merkezin ve vücut sıcaklığımızın kontrolünün yattığı yerdir.
Hipofiz bezi özellikle hormonal dalgalanmalar tarafından stres altındaysa, komşu kontrol merkezleri de dengesini kaybeder. Holistik terapi yaklaşımları, vejetatif sinir sistemini ve beyni etkiliyorsa, çoğu menopoz semptomuna karşı özellikle iyi yardımcı olur.

menopoz belirtileri

MenoBalance Nedir?

Menopoz semptomlarının tedavisi için birçok terapötik yöntem piyasada ortaya çıkmıştır, çünkü nispeten kısa bir süre sonra dışarıdan vücuda hormonal maddeler eklemek zorunda kalmadan başarı gösterirler. En başarılı olanlar enerjik yoga (örneğin Kundalini yoga, hormon yoga), Qi Gong, do-in, akupunktur , shiatsu, meditasyon, masajlar gibi fizyoterapötik egzersizleri içerir. Hepsinin ortak noktası, otonom sinir sistemi ve bezler üzerinde hareket etmeleri ve böylece hormonal dengeyi etkilemeleri ve dengelemeleri.

Çeşitli disiplinlerden en başarılı egzersizler MenoBalance'de bir araya getirildi.

Alıştırmalar, bu tekniğe aşina olup olmamanıza bakılmaksızın herkes tarafından kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilecek şekilde seçilmiştir.
İlaçlar gibi yan etkiler yoktur ve hormon üreten bezleri uyarmak veya dengelemek için hormon takviyeleri veya başka ilaçlar almanız gerekmez.

MenoBalance egzersizleri şunları içerir:

Menopoz semptomları için aküpresür

Vücudun iyileştirici güçlerini uyarmak, kasları gevşetmek, kan dolaşımını uyarmak, canlılığı arttırmak ve tıkanıklıkları gidermek için geleneksel Çin tıbbı  yöntemidir.

Bu yöntem, menopoz konusundan bildiğimiz birçok semptomun tedavisine yardımcı olur; Çin inanışına göre aynı zamanda yaşlanma süreci ile doğrudan ilişkili olan böbrek meridyeninin tedavisi gibi. Böbrek bozuklukları unutkanlık, konsantre olma zorluğu, mesane zayıflığı, sindirim problemleri, sarkma ve bağ dokusunun zayıflaması, anksiyete, depresyon vb. diğer faydalı olduğu alanlardır.

MenoBalance akupresür egzersizlerimizde, organlar ve hormon üreten bezler veya ilişkili meridyenler, menopozdaki ana sorunlara ve şikayetlere neden olarak “adreslenir”, uyarılır veya dengelenir.

Meno Balance İle Menopoz Semptomlarını Tedavi Edin

MenoBalance akupresür egzersizleri

Menopoz semptomları için enerjik yoga

Enerjik yoga hareketler ve nefes alma tekniklerinden oluşan bütüncül bir yöntemdir. İç organlar uyarılır, tüm metabolizma uyum haline getirilir. Özel solunum teknikleri ve egzersizler hipofiz bezini (hormon üretim merkezi) etkileyebilir ve böylece sıcak basması gibi menopoz semptomlarını önemli ölçüde hafifletebilir. Ek olarak, destekleyici kaslar ve pelvik taban eğitilir, pelvik bölgeye kan akışı iyileştirilir ve birçok erken yaşlanma belirtisi önlenir (mesane zayıflığı, karın organlarının düşürülmesi vb.).

Do-In

Do-in egzersizleri Asya'nın 'dinamik sağlık' ilkesine göre tasarlanmıştır. Basit hareket egzersizleri ile yaşam enerjisi Qi, nefes yardımı ile yönlendirilir ve organları ve enerji kanallarını beslemek ve tıkanmaları gidermek için vücudun içine yönlendirilir. Hareket ve nefes egzersizleri, masajlar , meditasyon ve hayal gücü (meditatif görüntüler) organ dolaşımını uyumlu hale getirir, otonom sinir sistemini uyarır ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Do-in egzersizlerinin, artık batı tıbbına cevap vermeyen birçok kronik hastalık ve şikayette etkili olduğu kanıtlanmıştır.

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. Yogaya hep keşke zamanında başlasaydım diyorum... Birçok konuda vücudu rahatlatıyor. Diz eklemlerim sebebiyle oturup kalkmakta sorun yaşıyorum, o sebeple yogaya da yanaşamıyorum :/

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Yogada herkese uygun hareketler var canım. Oturarak bile bazı şeyler yapılabilir.

      Sil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads