Trambolin İle Zayıflama - Rebounding nedir?

Merhaba arkadaşlar. Trambolin ile zayıflamak mümün mü sizce? Aslında trambolin tüm faydalarına rağmen benim tarzım olmadığı için bloğumda yer vermeyi planlamamıştım ama çok sevdiğim bir takipçim trampolin ile ilgili bilgi ve örnek isteyince neden olmasın dedim. Sonuçta seveni ve uygulayanı da çok. Özellikle son zamanlarda ev kullanımı için üretilen küçük trampolinler pratik de oluyor. Rebounding denilen ve dünyada hızla yayılan bu akım pek tutuldu. Ancak rebounding denince akla trampolinin üstüne çıkıp saatlerce sadece hoplayıp zıplamak gelmesin. Bu başlı başına bir spor akımı. Amacı kaslara günlük hayatımızda karşılaşmadığımız bir direnç verip yağları süratli bir şekilde yakarken kasları da güçlendirmek. Yazıyı hazırlarken birçok örnek izledim gerçekten çok değişik ve eğlenceli çalışmalar var. Trampolinim olmadığı için size önerdiğim diğer videolar gibi uygulama şansım olmadı  ne yazık ki.

trambolin-ile-zayıflama


Her ne kadar trampolin üreticileri aksini savunsa da, spor uzmanları henüz trampolinin sağlıklı veya daha hızlı bir zayıflama şekli olduğu ile ilgili kesin bir sonuca varmış değiller. Bu konuda yapılmış birçok araştırma var. Evde bilinçsiz kullanımdan dolayı oluşan kazaların sayısı az değil. O yüzden iyice düşünerek karar verip dikkatli kullanmak gerekli. Bunun dışında eğlenceli bir spor aleti olduğu şüphe götürmez tabii ki.
Ben birçok örnek izledikten sonra bloğumda başlangıç seviyesi için uygun gördüğüm iki video seçtim. Umarım seversiniz. 

Rebounding İle ZayıflamakBellicon firması bu alanda iyi bir firma. Güvenliğiniz için evinize alacağınız trampolinin güvenilir bir marka olmasına özen gösterin

Bu video biraz daha tecrübe kazandıktan sonra yapılabilecek bir çalışma.

Trambolin ile zayıflamak isterken, güvenlik önlemlerini almayı unutmayın. Keyifli zıplamalar:) 

Günde Rahatlıkla 10.000 Adım Yürümenin Yolları

İzometrik Egzersizlerle Evde Forma Girin 

Zayıflamaya Yardımcı 10 Spor Dalı Nedir?

42 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Denemek için sabırsızlanıyorum yazı için teşekkürler derya abla

  YanıtlaSil
 2. Çabanızla kilolar gidecek yavaştan yavaştan eminim :)

  YanıtlaSil
 3. Ah Derya, bir zıplamayla benim işim biter sanırım. Genç olmayı hiç bu kadar istememiştim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ece hanim inanin ben de trambolinci degilim 😊

   Sil
 4. Oğlumla birlikte oynarken denedim ama çok başım döndü sanırım bana göre değil 😂

  YanıtlaSil
 5. Ben yapsam üzerinden uçup kafamı patlatırım kesin bana göre değil bu :((

  YanıtlaSil
 6. Trambolin çok kalori yaktırır bence :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoplamali hareketler yag yaktiriyor gerçekten de 😊

   Sil
 7. ev tipi trambolinler kaç kiloya kadar taşıyor acaba Derya Hanımcım, bir ara düşünmüştüm satın almayı ama eşim düşüp bir tarafımızı incitiriz diye almamı istemedi, ben de vazgeçtim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mutlaka paketlerinde yazar. Evet trhlikeleri de var esiniz hakli.

   Sil
 8. Kızım küçükken onu tutmak için diye üzerine çıkıp çocuğu unutup müthiş eğlencesine kaptırdığım alet;) Sanırım spor eğlenceli olduğunda kolaylaşıyor benim için ;) Tabii ki dediğiniz gibi ev tipinde dikkatli olmalı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Büyükler daha güvenli küçüklerden korkuyorum ben de.

   Sil
 9. Kesinlikle çok iyi. Denemeliyim sanirim...spor şart☺

  YanıtlaSil
 10. Trambolin fikri çok eğlenceli geldi kulağıma ♥

  YanıtlaSil
 11. Ben dengeyi kaybedip düşerdim kesin. :)

  YanıtlaSil
 12. Açıkcası çok duydum bu şekilde zayıflamayı ama bana mantıklı gelmedi nedense. Bir de sürekli zıplayıp durmak...

  YanıtlaSil
 13. Yanıtlar
  1. Severek yapilirsa denenebilir spor amaçli. Çok yayginlasti son zamanlarda.

   Sil
 14. Yeğenim hastasıdır bunun:) zıplayacak olan gerilmesine dikkat etsin yegenim babannesinin yanına gittiklerin de kendininki gibi düşünüp zıplamalara devam ederken neredeyse sakatlanıyordu Dr. ucuz atlatmış dedi.

  YanıtlaSil
 15. Ah benim de çok hoşuma gidiyor Deryacım, keyifli görünüyor ama oldukça da zorlayıcı bence.. Bizim eve biraz zor girer trambolin, minnaklar sağolsun ama spor merkezlerinde yaygınlaştırabilirler..

  YanıtlaSil
 16. Zayıflama ihtiyacı duymuyorum ama kesinlikle çok eğlenceli bir alet. Eğlenirken zayıflamak da büyük keyif muhtemelen. :)

  YanıtlaSil
 17. Trambolin tehlikeli gibi görünüyor, başlığı gördüğümde ilk aklıma gelen başımın döneceği fikriydi. Ufaktan alıştırmalarla iyi bir noktaya gelinebilir. Müzik eşliğinde çok eğlenceli olur :)

  YanıtlaSil
 18. Zayıflamaya ve özellikle çocuklarda kas ve iskelet sistemine çok faydası var bunun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çocuklar bayiliyor ama büyüklere izin veriyorum ev tipi olanlar beni korkutuyor.

   Sil
 19. işte tam benlik ve asla üşenmeyeceğim bir spor :D Fethiyeye ne zaman gitsem mutlaka birkaç kere uğruyorum ama Ankarada vaktim olmuyor... sitenin bahçesine kursalar ne güzel olur yaa :D elinize sağlık <3

  YanıtlaSil
 20. Yapabilenler için eğlenceli bir çalışma olabilir fakat bana göre değil. Farklılık arayanlar için güzel bir akternatif olabilir.

  YanıtlaSil
 21. Yorumlar 2016 ama denk geldim hepsini okudum ,yazanların çoğu da belki almıştır trambolin evine 😊 ben de aldım pandemi sürecinde tabi ki zayıflatıyor terleme sorunu olan biriyim bununla kolay terleyip kaslarımı calıstırablyorum cocuklar için de eğlenceli bişey . 102 cm çap 1+1 evime rahat sığıyor herkese de uyar yani;)) sakatlanma falan mümkün değil 9 yaşında kızım inmiyor üzerinden 😊 delta marka aldım ben Trendyol dan 80 kg kapasiteli herkese sağlıklı günler 💚💚

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısınız Tuğba hanım o boyut ev için çok uygun. Memnun kalmanıza ve bunca yıl sonra yazımı bulup okumanıza çok sevindim. Sağlıklı günler dilerim:)

   Sil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads