Buğday Tenli Kadınlara Makyaj ÖnerileriHer cilt tonu kendisine uygun bir makyaj ister. Tenle uyumlu olmayan ürünler kullanıldığında yüzde istenmeyen etkiler ortaya çıkar. Bu nedenle de cildin rengine uygun seçimler yapılması gerekir. Buğday Tenli Kadınlara Makyaj Önerileri verilirken sıcak alt tonuna uygun seçimler yapılmalıdır.

 

Fondöten renginden göz altı kapatıcısına ya da allık ve ruja kadar kullanılacak tonların birbiri ile uyumlu olması istenilen görsel etkiyi yakalayabilmek açısından önem taşır. Buğday tenli kadınların ciltlerinin sağlıklı ve parlak görünmesi için ten renklerine uygun ürünleri kullanmaları önerilir. Bu durumda da sıcak tonlara yönelmeleri uygundur.

 


Buğday Tenli Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

 

Buğday Tenli Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı? Konusu birçok kişi için önemlidir. Fondöten seçimi sırasında buğday tenli kadınların sıcak renklere yönelmesi uygun olur. Bu sayede cildin görünümünde sağlıklı bir yapıya kavuşmak mümkün hale gelir.

 

Buğday tenli kadınların pembe gibi tonlara yönelmesi durumunda bu renk tonları kendi ciltleri ile uyumlu olmayacağından donuk bir görüntü oluşturabilir. Pembe tonları ayrıca cildin yorgun görünmesine de yol açar. 

Cildinde problemler olan kadınların yüksek kapatıcılık özelliğine sahip fondötenleri tercih etmesi önerilir. Bu sayede de tenin pürüzsüz görünmesi sağlanır. Ayrıca bronzer kullanılması sayesinde bu tip cilde sahip olan kadınların daha canlı bir görünüm elde etmesi de kolaylaşır.

 

Far seçimi yapmak isteyen buğday tenli kadınların sıcak tonlara yönelmesi uygun olur. Bu durumda da bakır tonları ya da kahve ve krem tonları göz makyajında etkileyici sonuçlar verebilir. Bej tonları buğday tenli kadınlarda gözlerin daha da öne çıkmasını sağlar. Ayrıca yeşilin birçok tonu da bu tene sahip kadınlar için ideal bir seçenektir.

 


Buğday tenliler ruj seçimi yaparken farklı renk tonlarına yönelebilir. Bu durumda da yapılan makyajın bütün olarak uyumlu olması gerekir. Kahve ve bakır tonlarında yapılmış bir makyajda sıcak renk tonlarına sahip rujlar bütünlük sağlayabilir. Sıcak alt tonlu nude rujlar da buğday tenliler için bir seçenektir.

 

Turuncu tonlarında kullanılan rujlar da canlı ve enerjik bir görüntü elde edilmesinde yardımcıdır. Ayrıca bu tonların buğday tenli kadınlar için ideal sonuçlar verdiği görülür. Makyajın canlanmasında ve etkileyici bir görüntü elde edilmesinde turuncu tonları önemli bir seçenektir.

 

Kırmızı ya da vişne rengi rujlar da buğday tenli kadınlara gidebilecek renk tonlarıdır. Göz makyajı için tercih edilebilecek renkler arasında siyahlar, gümüş renkleri ya da bakır tonları yer alır. Buğday tenli kadınların en büyük avantajı birçok renk seçeneğini kullanabilmeleridir.

 

Bunun yanı sıra pembe tonları buğday tenliler için iyi bir seçenek değildir. Soğuk alt renkler buğday tenlilerde iyi durmaz. Bunun yerine sıcak renk tonlarına yönelmek her zaman daha uygundur.

 

Ruj seçimi yapmak isteyen buğday tenli kadınların kahve rengi tonlara yönelmesi de mümkündür. Kahvenin tüm tonları bu cilt tipi ile uyumludur. Doğal makyaj en fazla buğday tenli kadınlarda daha etkileyici sonuçlar verir.

 

Allık seçimi yapılırken kullanılacak tonlar önemli hale gelir. Bu durumda da şeftali tonlarında kullanılan allıklar iyi bir seçenek olur. Şeftali tonları buğday tenlilerde istenilen doğal görüntüyü yakalamada yardımcıdır.

 

Makyaj yaparken abartıdan kaçınmak ve cilt tonu ile uyum içerisinde olan ürünleri tercih etmek oldukça önemlidir. Bu sebeple de kişinin ten rengi hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Buğday tenli kadınların cilt tonları sıcak alt tonlara sahiptir. Bu sebeple de sıcak renkleri etkili bir şekilde kullandıklarında güzel bir etki yakalayabilirler.

 

 Bunlara da göz atmak istemez misiniz:

Beyaz Tenli Kadınlara Makyaj Önerileri

Makyaj Malzemeleri Nasıl Temizlenir?

Makyaj Temizleme Pamuğu

Güneşe ve Suya Dayanıklı Makyaj Nasıl Yapılır?

 

4 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Buğday tenli biri olarak işime yarayacak bilgiler. Çok teşekkürler 🤗🤚

  YanıtlaSil
 2. Buğday teni biri olarak,pembe renkleri pek kullanmıyordum,isabetli bir kararmış :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet bana dahiç yakışmaz pembe tonları ama bordo iyi duruyor ☺️

   Sil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads