Beyaz Tenli Kadınlara Makyaj Önerileri


 

Beyaz Tenli Kadınlara Makyaj Önerileri

 

Beyaz Tenli Kadınlara Makyaj Önerileri verilirken cilt renginin durumunu dikkate almak gerekir. Soluk bir ciltte ya da problemli bir ten yapısında farklı makyaj uygulamalarına gerek duyulur. Bunun yanı sıra duru bir cilt için çok abartılı olmayan makyaj önerileri sunulabilir.

 

Beyaz tenli kadınların cilt yapıları gereği makyajın dikkatli yapılması gerekir. Aksi durumda yapılan makyajda oluşabilecek kusurlar direkt olarak algılanır. Ten renginin açık renk olması kusurların daha göze batar olmasına yol açar.

 


Beyaz Tenli Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

 

Makyaj her kadın için genellikle vaz geçilmez bir seçenektir. Makyaj yaparken cilt renginin yanı sıra saç rengi de önemlidir. Görsel estetik açısından renklerin doğru kullanımı istenilen etkiyi yakalayabilmek açısından önem taşır. Beyaz Tenli Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı? Kadınların merak edebileceği sorulardan biridir.

 

Açık bir cilt teni için doğru tonlama yapılmadığında solgun ve bitkin bir ten rengi elde edilebilir. Bu durumda da kişinin olduğundan yorgun görünmesi söz konusu olabilir. Bu nedenle seçilecek fondötenin rengine dikkat edilir.

 

Özellikle doğal bir görünüm elde edilmek istendiğinde kullanılan ürünlerin doğal tonlarda olması uygundur. Nude tonların yanı sıra bakır ya da şeftali tonları da açık tenlilerde istenilen etkiyi yakalama konusunda tercih edilir.

 


Yumuşak ve natürel tonlar göz farlarında tercih edildiğinde siyah eyeliner ile gözlerin belirginleştirilmesi ve kirpiklerin de rimelle şekillendirilmesi daha güzel bir görsel etki yaratır. Eyeliner kullanılırken göz kapaklarının çekik bir görünüme kavuşturulması mümkündür. Bunun yanı sıra küçük göz yapısına sahip olanlar da eyeliner aracılığı ile daha iri görünen gözlere kavuşabilir.

 

Buğulu göz makyajı yapıldığında kullanılan malzemeler ve renkler de önemli hale gelir. Açık renk tene sahip olan kadınlarda kontrast renklerle de farklı bir etki yakalanabilir. Bu tür makyaj tercihleri için kişisel seçimler ya da kıyafetle uyumluluk gibi unsurlar dikkate alınır.

 

Gündüz makyajı ile gece makyajı arasında da birtakım farklar olabilir. Açık renk tenli kadınlar makyaj yaparken doğal renkleri kullandıklarında koyu renk bir ruj ile de görünümlerini öne çıkarabilir. Bu durumda da koyu kırmızı bir ruj tek başına yeterli olur. Gözlere sürülen rimel de doğal bir görünümle yüzü destekler.

 

Koyu kırmızı, vişne rengi ya da farklı frapan renklerde sürülen rujlar açık tenli kadınlarda tercih edilebilecek makyaj önerileri arasındadır. Dikkat çeken rujlar kullanıldığında cilt tonu olabildiğince doğal görünmeli ve abartılı göz makyajından kaçınılmalıdır. Ayrıca ruj seçimi sırasında mat tonlar cildin daha canlı ve enerjik görünmesine yol açar. Açık tenli kadınların pembe tonları kullanması da makyaj seçeneklerinden biridir. Bu tür tonların genelde beyaz bir ten üzerinde güzel bir etki yarattığı görülür.

 

Son dönemlerde yapılan makyajların olabildiğince doğal görünmesi önemlidir. Bunun yanı sıra ıslak görünümlü bir ten dokusu elde edileceği zaman da çeşitli ürünler kullanılarak bu görsel etki yakalanabilir.

 

Açık tenliler aydınlatıcı allık kullandıklarında bunun tonuna da dikkat etmelidir. Ten rengi ile uyumlu olmayan ürünler doğal olmayan bir görüntü oluşturacağından makyajın etkisini yok eder. Makyaj sırasında yüz ve boyun arasındaki renk farkının eşitlenmesi gerekir. Aksi durumda yüzün maske takılmış hissi yaratması mümkün olur. Açık tenliler için aydınlatıcı önerileri arasında inci tonu ya da şampanya tonu örnek verilebilir.

 

Rimel kullanılırken koyu renklerin tercih edilmesi gözlerin daha belirgin olmasına yol açar. Ciltte kusurlar varsa bunların da kapatıcı ile kapatılması cildin pürüzsüz görünmesine yardımcıdır. Gündüz için ruj olarak açık ve doğal tonlar da beyaz tenli kadınlarda tercih edilebilir.

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Güneşe ve Suya Dayanıklı Makyaj Nasıl Yapılır?

Evde Doğal Yanık Kremleri

Nemlendirici Kremlerle Cildinizi Besleyin

 

5 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. The skin tone is detrimental to makeup just as eye color is. Your article is very useful and hope it may come in hand to lots of people especially for the hidden message "less is more" 😉
  Your post are always very actual and educational.

  YanıtlaSil
 2. Ben de açık tenliyim, yanaklarımda rozasea var :) bazen hiç makyaj yapmasam bile yanaklarımdaki kırmızılık yeterli oluyor. :)

  YanıtlaSil
 3. Açık tenli değilim ama ne yazık ki lekenmeye müsait bir cildim var.O yüzden de güneş koruyucu da şart oluyor.

  YanıtlaSil
 4. güzel tavsiyeler buğday tenliyim ama bazılarını beğendim ben de bana uyar

  YanıtlaSil
 5. açık tenli olduğum için tam benlik öneriler olmuş

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads