Makyaj Temizleme Pamuğu

 Yeterince temizlenmeyen makyaj, bazı cilt problemlerine yol açabilir. Bu yüzden gün boyu yüzünüzde kalan makyaj kalıntılarını uyumadan önce temizlemeniz önerilir. Makyaj temizleme pamukları, dengeli ve etkili bir cilt temizliği konusunda size yardımcı olurken yumuşak yapılarıyla da yüzünüze ve gözlerinize karşı hassas davranır. Zengin ürün çeşitliliği sunan Watsons’ta hem ihtiyaçlarınıza hem de bütçenize uygun makyaj temizleme pamuklarını bulabilirsiniz.

Makyaj Temizleme Pamuğu Çeşitleri

Makyaj temizleme pamukları size daha pratik ve kolay kullanım sunmak amacıyla kare, disk ve top şeklinde üretilir. Klasik yöntemlerle işlenenlerin yanı sıra organik etiketli olanlar da vardır. Ecocert sertifikalı Watsons ve İpek markalı pamuklar organik tarım yöntemleri ile yetiştirilir. Üretim sürecinin diğer aşamalarında da sertifikalı ürünler kullanılır. Organik makyaj temizleme pamukları paketlenirken doğada çok kısa sürede çözünebilen plastik bazlı OXO-biodegradable veya kâğıt ambalaj tercih edilir. Organik pamuk fiyatları ise diğerlerine göre daha yüksek seviyelerde seyreder.

Top, kare, yuvarlak ve peeling etkili makyaj temizleme pamuk çeşitleri, genellikle ayrı paketler içerisinde sunulur. 40 ila 120 arasında değişen pamuk adedine sahip ürünlerden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Eğer sık sık makyaj temizleme pamuğu kullanıyorsanız 150+60 adet gibi çoklu ambalajlar size avantaj sağlayabilir.

Formlarına Göre Makyaj Temizleme Pamukları


 

İnce, yuvarlak ve yassı bir forma sahip disk pamuklar, en sık kullanılan modeller arasındadır. Dikişli yuvarlak pamuklar daha yumuşak bir dokuya sahip olmalarıyla öne çıkar. Bu yüzden hassas göz çevresinde kullanmak için uygundur. Dikişli yapısı topak bırakmaz ve çift taraflı kullanım imkanı sağlar. Parçalanmaya karşı dirençli yuvarlak pamuklar sayesinde tek bir ürünle tüm göz makyajınızı temizleyebilirsiniz.

Kenarları dikişli ve çizgili yüzeyli kare pamuklar da tercih edebileceğiniz ürünler arasındadır. Disk şeklindeki pamuklara göre daha büyük olan kare formlu pamukların çizgili yüzeyi, ekstra temizleyici etkiye sahiptir. Top formundaki ponpon makyaj temizleme pamukları ise cilt temizliğinin yanı sıra makyaj süngeri olarak da kullanılabilir.

Makyaj temizleme pamuklarının fonksiyonel kullanım sunan peeling etkili çeşitleri de vardır. Standart yuvarlak ve kare makyaj temizleme pedlerine göre daha kalın olan bu ürünlerin bir tarafı pamuklu ve yumuşak, diğer tarafı pütürlü ve peeling etkilidir.

Makyaj Temizleme Pamuğu Nasıl Kullanılır?

Makyaj temizleme pamukları genellikle bir makyaj temizleme ürünü ile birlikte kullanılır. Sıvı veya krem formundaki yeterli miktarda makyaj temizleyiciyi pamuğun üzerine sürdükten sonra cildinize uygulayabilirsiniz. Pamuğun üzerinde makyaj kalıntısı görmediğiniz zamana, yani cildiniz tamamen arınana dek bu işlemi tekrarlamanız gerekir. Daha etkili bir temizlik için yüz temizleme jeli veya köpüğü ile yüzünüzü yıkayarak uygulamayı sonlandırabilirsiniz.

Peeling etkili makyaj temizleme pamuklarının kullanımı da diğer makyaj temizleme pedleriyle benzer şekildedir. Pamuklu yüzeyi kullanarak temel makyaj temizleme işlemini tamamlayınca peeling etkili yüzeyin yardımıyla cildinizdeki siyah noktaları ve gözenekleri temizleyebilirsiniz.

Makyaj pamuğu çeşitlerinin hayatınızı kolaylaştıran diğer özelliklerinden bazıları ise şöyle sıralanabilir:

        Yağlanma ve terleme dolayısıyla parlayan makyajınızı, makyaj temizleme pamuğu yardımıyla toparlayabilir ve eski haline getirebilirsiniz.

        Çantanızda taşıdığınız tablet allık veya pudralarınızın üzerlerine bir adet makyaj temizleme pedi koyarak ürünlerin kırılmalarını önleyebilirsiniz.

        Ayak parmaklarınıza oje sürerken ojenin bozulmaması ve diğer parmaklara bulaşmaması için parmaklarınızın arasına ponpon makyaj temizleme pamuklarından koyabilirsiniz.

Pek çok açıdan hayatınızı kolaylaştıran makyaj temizleme pamuğu çeşitlerinin yanı sıra tonik, makyaj temizleme mendili ve peeling jeli gibi cilt bakım ürünlerini ve çok daha fazlasını uygun fiyat avantajlarıyla Watsons’ta bulabilirsiniz.

 Bu konular da ilginizi çekebilir:

Kolonya İle Hem Güzel Kokuya Hem Hijyene Ulaşın

Dezenfektan İle Etkili ve Hijyenik Temizlik 

Saç Şekillendiricilerle Mükemmel Bir Güne Hazır Mısınız?

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. Normalde makyajla aram yok bu yüzden bu tarz ürünlere yabancıyım ben. Ürün alıp alıp alışamadım makyaja bir türlü.-

    YanıtlaSil
  2. Ben de makyaj pamuklarında sağlamlık,yumuşaklık ve biraz da geniş boyutta olmasına dikkat ediyorum canım :)

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads