Güneşe Ve Suya Dayanıklı Makyaj Nasıl Yapılır?


güneşe dayanıklı makyaj


Kadınlar cilt kusurlarını kapatmak için ve daha güzel görünmek için makyaj yaparlar. Makyaj kış aylarında daha sağlıklı olmaktadır. Çünkü kış aylarında yüksek ısı söz konusu değildir. Doğal olarak makyaj da akmaz. Ancak yaz aylarında yüksek ısıdan kaynaklı olarak makyaj çabuk bozulmakta ve çabuk akmaktadır. Bunun dışında suda makyajı bozan etkenler arasında bulunmaktadır. Yüze su çarpıldığında makyaj direk akacaktır. Yaz ayları deniz mevsimidir ve denize girileceği zaman makyajsız girmek zorunda kalırız. Bu nedenle de bütün deniz fotoğraflarımızda bakımsız görünürüz.

Halbuki güneşe ve suya dayanıklı makyaj yapmamız da mümkündür. Makyaj yaparken dayanıklılığa önem vererek; güneşe ve suya dayanıklı makyaj yapılmalıdır.

Güneşe Ve Suya Dayanıklı Makyaj Nasıl Yapılır?

Güneşe ve suya dayanıklı makyaj nasıl yapılır? 

Makyaj Sabitlemek İçin Sprey


Son dönemlerde çıkan ve hızla yayılan makyaj sabitleyici sprey ile makyaj sabitlenmektedir. Yüzünüze makyaj yaptıktan sonra üç dört santim uzaktan sprey sıkılarak makyaj dondurulabilir. Makyajın donmasını suda ve güneşte akmasını sağlamak için makyaj sabitleyici sprey gayet idealdir. Gözlerinizi kapatarak tüm yüzünüze sıkacağınız sprey ile göz makyajınız dahil tüm yüzünüze yapacağınız makyajı da sabitlemiş olacaksınız.

suya dayanıklı makyaj

Makyaj Sabitlemek İçin Transparan Pudra


Makyaj sabitlemek için kullanılacak tek malzeme makyaj sabitleyici sprey de değildir. Transparan pudrada yüze doğru bir şekilde uygulandığında makyajın suda ve güneşte hasar görmemesi sağlanacaktır. Ancak makyaj sabitlemek için transparan pudra yerine sabitleyici sprey kullanılması daha doğrudur. Göz makyajının ise pudra ile sabitlenme imkanı bulunmamaktadır. Bunun için ideal olan ya doğru bir rimel kullanmak ya da makyaj sabitleyici sprey kullanmaktır.

 Su Geçirmeyen Rimel


Özellikle rimellerde su geçirmeyen rimeller bulunmaktadır. Birçok markada bulunan su geçirmeyen rimellere su değdiğinde dahi makyaj akıtmayacaktır. Su geçirmeyen rimelle akmayan makyaj yapılacaktır. Su geçirmeyen rimeli kullandıktan sonra duşa girebilir, denize girebilirsiniz. Hiçbir halükarda makyajınız akmayacaktır.

Krem Allık


Toz allıklar suda anında akacaktır. Ancak krem veya likit allık kullanılması allığın ciltte kalıcılık süresini artıracaktır. Allığın ciltte kalıcılık süresinin armasının yanı sıra su değdiğinde de allık akmayacaktır. Yalnızca denizde krem allık kullanmak yerine genel olarak allığı krem veya likit tercih etmeniz en doğru seçenek olacaktır.

Kolajen Nasıl Doğal Olarak Arttırılır?
Spor Yapmanın Cilt Sağlığı Açısından Önemi
Lazer Epilasyon Nedir Nasıl Uygulanır?
Cilt Tipinize Uygun Temizleyici Seçin
6 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. Bende denizde krem allık kullanmayı tercih ediyorum doğal bir görünüm oluyor ve akmıyor.

    YanıtlaSil
  2. Denizde genelde makyaj yapmam ama akşam bir davet varsa bu öneriler harika :)

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads