Meyve Diyeti İle Kilo Verilir Mi? Elma Diyeti Nasıl Yapılır?


 

Meyve diyeti, sadece meyvelerden oluşan genelde yaz aylarında rağbet gören metabolizmayı hızlandıran diyetlerden biridir. Meyve diyeti ile kilo verilir mi sorusu oldukça popüler. Evet, meyve diyetini düzenli bir şekilde uygularsanız kilo verebilirsiniz. Bu diyet özellikle hızlı kilo vermek isteyen bayanlara tavsiye edilmektedir. Bilindiği gibi meyveler vitamin, mineral kaynağı olup, hücre yenilenmesine ve gelişmesine yardımcıdır. Yüksek miktarda posa içerir. Ayrıca bağırsak ve sindirim sisteminin düzenli çalışmasına da büyük katkı sağlar.

 

Meyve Diyeti Nasıl Yapılır?

 

Genelde yaz ağırlıklı meyvelerle, günlük porsiyonlar şeklinde olmalıdır. Kişi isterse meyveleri doğrayarak ya da püre haline getirip tüketebilir. Enerji ihtiyacı meyvelerden karşılanacağı için ara öğünlere ihtiyaç kalmayacaktır. Meyve diyeti ile ana öğünlerde de meyve tüketileceği için gıda ürünlerine ve baklagillere ihtiyaç kalmayacaktır.

 

Meyve Diyeti İle Kilo Verilir Mi?

 

Meyve diyeti ile ideal oranlarda sağlıklı bir şekilde kilo verilebilir. Örneğin, diyet listesine bağlı olarak bir haftada 4 ila 7 kiloya kadar verildiğini görebiliyoruz. Her şeyin fazlasının zarar olduğu gibi meyveleri fazla tükettiğinizde verdiğiniz kiloları geri alabilirsiniz. Bunun olmaması için meyve diyeti yapanlar beslenme alışkanlığı düzeltmeli, spor yapmalı ve bol bol yürümelidir.

 

Örnek Meyve Diyet Listesi

 

Meyve diyeti ile zayıflamak isteyenler, aşağıdaki uzmanlar tarafından önerilen örnek diyet listesini uygulayabilirler…

 

Birinci gün - Üç öğün istediğiniz kadar meyve tüketebilir, yeşil çay içebilir, 6 bardak kadar su içebilirsiniz.

İkinci gün - Yine istediğiniz kadar meyve, yeşil kahve, taze sıkılmış meyve suyu içebilirsiniz.

Üçüncü gün - Mikserde meyveleri çekip lapa şeklinde yiyebilir, meyve salatası yapabilir, yeşil çay içebilirsiniz.

Dördüncü gün - Meyveleri olduğu gibi tüketebilir, yeşil salata yiyebilir. Yeşil çay içebilirsiniz.

Beşinci gün - Doyabileceğiniz kadar üç öğünde meyve tüketebilir, yeşil kahve içebilirsiniz.

Altıncı gün - Küp şeklinde doğranan meyvelerin üstüne bal dökülüp fırında pişirilerek soğuk olarak tüketebilirsiniz. Yine yanında yeşil çay.

Yedinci gün - Meyveler bütün olarak tüketilebilir, yeşil kahve içilebilir.

Yaz ayları boyunca meyve diyeti ile zayıflamak isteyenlerin bu programı sadece iki defa uygulamaları tavsiye edilir. En az aralarından bir ay geçmelidir.

 

Elma ile zayıflama şekli birçok insan tarafından tercih ediliyor. Çünkü elma çok sağlıklı bir meyve olmasının yanı sıra kilo vermeye de yardımcı bir besindir. Özellikle yeşil elmanın sağlıklı beslenmeye oldukça katkısı bulunmaktadır. Aynı zamanda yeşil elma cildi güzelleştirip gençleştirmektedir. Bununla birlikte elma yağ yakar ve insanı tok tutar.

 

Elma ile Zayıflamak Mümkün mü?

 

Diyet uzmanları mutlaka elmayı tavsiye eder ve herkesin diyet listesine de yazmaktadır. Elmanın kilo vermeye büyük desteği vardır. Yani elma ile zayıflamak en etkili yollardan bir tanesidir. Günlük olarak yeşil elma yediğiniz zaman kepekli ekmek ve üç bardak da şekersiz olarak yeşil çay içmelisiniz. Böylece on gün sonra beş kilo vermiş olacaksınız.

 

Elma Diyeti Nasıl Yapılır? 

Elma diyeti kesinlikle çok etkili çözümdür. Yeşil elma bitki çayları ile içildiği zaman daha çabuk etkisini göreceksiniz. Peki, elma diyeti nasıl yapılır? Kahvaltınızı yaptıktan sonra iki saat aralıklar ile yeşil elma tüketiniz. Gün içinde toplam altı adet yeşil elma yemiş olacaksınız. Böylece iki hafta içinde de tam on kilo vereceksiniz. Tabi bu durum kişiden kişiye de değişmektedir. Ancak elmanın metabolizmayı hızlandırıcı etkileri bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

 

Elma Sirkesi ile Zayıflanır mı?

 

Zayıflamak isteyen insanlar elma sirkesiyle de diyet yapabilirler. En etkili zayıflama yollarından biri elmayı direkt olarak tüketmek ya da elma sirkesi ile zayıflama yöntemini denemektir. Yalnız mide rahatsızlığı olan insanların elma sirkesi içmeleri kesinlikle sakıncalıdır.

 

Elma sirkesi ile zayıflamak isterseniz yemek yemeden önce bir bardağa su, bir yemek kaşığı elma sirkesi ve bir tatlı kaşığı da bal koyarak karıştırınız. Bu yaptığınız karışımı yemeklerden önce içmelisiniz. Bu sayede içtiğiniz elma sirkesi hem iştahınızı kesmekte, hem de vücudunuzda bulunan yağlarınızı da yakmanızda yardımcı olacaktır. Ama eğer yemeklerden önce elma sirkesi içmek sizlere rahatsızlık veriyorsa o zaman elma sirkesini yemek yedikten sonra da içebilirsiniz. Yemeklerden sonra içilen elma sirkesinin de zayıflamada faydası vardır.

 

Elma sirkesini düzenli olarak her gün ister yemekten önce ya da ister yemekten sonra içtiğiniz zaman haftada iki kilo verebileceksiniz. Çünkü metabolizmanın çok hızlı çalışmasını sağlayan bir sirkedir. İçeriğinde organik olan maddeler ve bitkisel asitler bulunmaktadır. Doğada bulunan tüm vitaminler elma sirkesinin içerisinde bulunur. Bu nedenle alternatif tıpta bazı hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. Elma sirkesini hem şifa deposu olarak hem de zayıflatıcı bir iksir olarak sofralarınızdan eksik etmemelisiniz…

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Alkali Diyet

Spartan Diyeti

Burcunuza Uygun Diyetle Zayıflayın

Ketojenik Diyet

Aralıklı Oruç

3 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. Meyve severim ama böyle bir diyet bana göre değil sanki. Aslında diyet kelimesini sevmiyorum sanırım

    YanıtlaSil
  2. İhtiyaç halinde denenebilir. Ama ölçüyü kaçırmamak lazım tabii bir meyve sever olarak.:)

    YanıtlaSil
  3. Meyve diyetini hiç bilmiyordum.Şimdilik diyete ihtiyaç duymuyorum ama ihtiyacı olanlar için iyi bir alternatif olabilir.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads