Hangi Burca Hangi Diyet? Burcunuza Uygun Diyetle Zayıflayın

Hangi Burca Hangi Diyet? Burcunuza Uygun Diyetle Zayıflayın

 

Yıldızlara göre kilo verin: İşte Burcunuza En Uygun Diyetler!

Kilo vermek için yıldızlardan yardım almaya ne dersiniz?

Aşkınızın burcunun sizinkiyle eşleşip eşleşmediğini veya önümüzdeki ay yıldızların sizin için neler hazırlayacağını hiç kontrol ettiniz mi? Gerçek astroloji hayranları yıldızları mali durumları veya işleriyle bağlantılı olarak bile gözden geçirirler. Dolayısıyla kilo verme konusunun astroloji ile de ilişkilendirilebilmesi şaşırtıcı değil. Zodyak diyetinin neyle ilgili olduğunu ve burçlara göre hangi kilo verme yönteminin size en uygun olduğunu araştırdım!


Zodyak Diyeti nedir?

Zodyak diyeti, 12 burcun her biri için uygun bir diyet olduğunu varsayıyor. Varsayım: Farklı alışkanlıklarımız ve tercihlerimiz yemek yeme şeklimizi etkiler. Sonuçta, en iyi nasıl kilo verebileceğimizi belirleyen şey sadece fizyolojimiz, yani vücudumuz değil, aynı zamanda karakterimizdir. Karakterin vücut ağırlığı üzerindeki etkisi uzun süreli bir çalışmada bile incelendi.

Bu nedenle, çok sayıdaki farklı diyet  arasında bize bireysel olarak uyan bir tane olduğu mantıklı bir düşüncedir. Zodyak burçlarına belirli karakter özellikleri atfedildiğinden, herkes için uygun bir diyet olması mantıklıdır. Burcunuz aracılığıyla kendiniz için en iyi kilo verme yöntemini bulabileceğiniz bilimsel olarak kanıtlanamasa da, yıldızların etkisinin ne ölçüde yeterli olabileceğini görmek heyecan vericidir.

Hangi Burca Hangi Diyet? Burcunuza Uygun Diyetle Zayıflayın


Mükemmeliyetçiler için burç diyeti: Akrep, Oğlak ve Başak

Başakların, Akreplerin ve Oğlakların ortak noktası nedir? Hepsi listeleri ve kuralları nasıl organize edeceklerini, yapılandıracaklarını ve tamamlayacaklarını bilirler. Başaklar çalışkan ve mükemmeliyetçi olarak kabul edilirken, Akrepler tutkulu doğaları gereği hedeflerine ulaşma konusunda neredeyse takıntılı olma eğilimindedir. (Bir akrep olarak bunu bizzat onaylayabilirim:))

Oğlaklar da bazen hırsla hareket eder, ancak takdire şayan bir şekilde disiplinlidir. Bununla birlikte, başarı iyi düşünülmüş bir plana bağlıdır - eğer bu tam olarak formüle edilmezse, bu disiplinli tipler bile kendilerini kontrol altında tutamazlar.

Yemek hazırlama yöntemi

Bazen biraz daha katı olabilen iyi düşünülmüş diyetler, disiplinli burçlar Akrep, Oğlak ve Başak ile uyumludur. Bu üç burç için net kurallara sahip hassas beslenme planları yapılır. Yemek hazırlama yöntemi bu nedenle idealdir, çünkü listeler için bir sevgi ve belirli bir organizasyon yeteneği gerektirir. Açıkçası, hazırlık burada başarının anahtarıdır.

Asiler için burç diyeti: Koç ve Terazi

Koç ve Terazi, çeşitliliği sever. Bu nedenle, her iki burç da aynı şeyi sık sık yemeniz gereken katı beslenme planlarına bağlı kalma motivasyonuyla mücadele eder. Sinir bozan, oldukça katı 12 haftalık kilo verme programları bu nedenle iki burç için uygun değildir. Bununla birlikte, çok sayıda küçük öğün, aynı derecede onlara uymaz, çünkü bu muhtemelen, bir Koç veya Terazi olarak, bütün gün atıştırmak isteyeceğiniz anlamına gelir. Biraz asi ve katı kurallara inanmayan iki burç...

Çeşidi bol bir diyet

Çeşitlilik arayışında, bu burçlar pek çok diyeti gerçekten başarılı olmadan denemiştir. Bu burçlar için farklı bir diyet denemek açıkça en iyi yöntemdir. Neredeyse hiç yasak yok, sadece şeker ve beyaz un ürünleri nadiren ve az miktarda yenmelidir.

Koç ve Terazi, besin bileşimine daha fazla odaklanmalıdır, böylece çok çeşitli bir beslenme planı oluşturulabilir. Daha önce de belirtildiği gibi: Hemen hemen her şeye izin verilir - ölçülü olarak. Bu dengeli slogan özellikle Terazi doğumlu bebekler arasında popülerdir. Koç için bu, can sıkıntısını önleyecek kadar esnek, tükenmez bir beslenme planı oluşturur.

Hangi Burca Hangi Diyet? Burcunuza Uygun Diyetle Zayıflayın


Özgür ruhlar için burç diyeti: İkizler, Yay ve Balık

Bu burçlar katı kuralları çok az düşünür ve istedikleri gibi yaşamayı tercih eder: canlı İkizler, özgür ruhlu Yay ve yaratıcı Balıklar. Üç öğün yemek kuralı bu insanlar için hiç uygun değildir. Bu zodyak türleri için daha küçük, ancak pek çok farklı atıştırmalık en ideal seçim olacaktır.

Küçük ve farklı porsiyonlar

Güne yayılmış dört ila beş küçük öğün, ikizler, Yay burcu ve Balık burcu için doğru miktardır. Bununla birlikte, sağlıklı miktarda değerli protein ve kompleks karbonhidrat tükettiğinizden emin olun. Kontrolsüz atıştırmalık saldırılarını önlemek için, her zaman meyve ve sebze dilimleri veya birkaç kuruyemiş gibi sağlıklı küçük şeyleri stoklamalısınız. Bu şekilde kararlarınızı koruyabilir ve şeker veya patates kızartması atıştırmak için hiçbir bahaneniz kalmaz.

Acelesi olanlar için burç diyeti: Boğa ve Aslan

Sadık Boğa ve sadık Aslan gerçek uzmanlar olabilir, ancak aynı zamanda hayattaki basit şeyleri de takdir ederler. Aslanlar çok aktif insanlardır ve Boğa gibi, genellikle başkalarının refahıyla ilgilenirler. Bu nedenle, bu burçların kendi ihtiyaçları bazen unutulur, böylece ara sıra bir öğün atlanır. İşte bu yüzden bu burçlar fast-food tuzağına düşmeyi seviyorlar, o yüzden dikkatli olmakta yarar var!

Basit ve hızlı menüler

Aslanlar ve boğalar, günlük yaşamda yemek konusunda çok endişelenen ve ayrıntılı menülerle gelen türler değildir. Daha pratiktirler ve basit yemeklerden memnun kaldıkları için basit bir protein shake onlar için yeterlidir. Örneğin hazır salata da zaman kazandırır ve ister ev yapımı ister salata barında hazır yemeklerden çok daha sağlıklıdır (ancak  hafif sirke-yağlı sos ile), her ikisi de hızlı bir şekilde yapılabilir.

Alışkanlık yaratanlar için burç diyeti: Kova ve Yengeç

Bağımsız Kova ve duygusal Yengeç, her ikisi de inatçı olma ve hatta bazen meydan okuyan olma eğilimindedir. Kotlar sıkı gelmeye başlarsa, sevdikleri alışkanlıklarını değiştirmekten çok yenilerini satın alma olasılıkları daha yüksektir. Alay ve baskı sadece daha fazla meydan okuma ve hayal kırıklığına yol açar. Bu bazen gerçekten harekete geçmek için uzun motivasyona ihtiyaç duydukları anlamına gelebilir. Fakat değişen bir benliğin imajını bir kez görselleştirdikten sonra, sebat ederler ve meydan okurcasına değişme hedeflerinin peşinden giderler.

Yemekleri not etmek

Yengeç ve Kova burcu sert gerçeklerle ikna edilebilir. Yeme alışkanlıklarının ayrıntılı bir analizi, bu tür burçların neyi yanlış yaptığını ve sonuçlarının ne olduğunu anlamasına yardımcı olur. El yazısı veya dijital bir yemek günlüğü de kendinizi kandırmamaya yardımcı olur. Bu, ne tükettiğinizden haberdar olmanızı sağlar ve kalori alımına dair iyi bir genel bakışa sahip olur.

Tüm Burçlar İçin Zayıflama Bilgileri

Aşağıdaki bilgiler tüm burçlar için geçerlidir, kilo vermek isteyen herkes bunu ancak bir kalori açığı ile başarabilir. Başka bir deyişle: Vücudunuzun ihtiyaç duyduğundan daha az kalori tüketirsiniz, daha sonra yağ depolarını eritir ve kilo verirsiniz.

Bazal metabolizma hızının altına düşülmemelidir. Dengeli ve sağlıklı bir diyet yapmak en iyisidir. Ek olarak, yeterli egzersiz, yani günde 10.000 adım ve / veya haftada iki ila üç egzersiz ünitesi, burcunuz ne olursa olsun formda kalmanıza yardımcı olabilir.


Bunlar da ilginizi çekebilir:

Canlandırıcı Ve Arındırıcı Etkili 3 Farklı Detoks Programı

Beyonce'nin Diyet Sırları

Yazın Yenebilecek Kalorisi Düşük 6 Gıda

Doğru Şekilde Kilo Verebilmek İçin 8 İpucu

9 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Kan grubuna göre diyetten sonra burca göre diyet de çıktı demek. İkisini sentezleyelim en iyisi Derya :))

  YanıtlaSil
 2. Diyet en sevmediğim şey. Aslında ciddi anlamda çok yemeyen biriyim. Ama belli keyiflerim var onları da bırakmayı reddediyorum.

  YanıtlaSil
 3. diyet yapmayan, yapmak istemeyen bir kova
  işte o benim

  YanıtlaSil
 4. Benim diyetler bir türlü amacına ulaşamıyor. Pis boğaz bir Boğa’yım:( Kaleminize sağlık. Sevgiler...

  YanıtlaSil
 5. Ben yay burcuyum küçük porsiyonlarda sık sık yemek tam benim tarzım.

  YanıtlaSil
 6. Terazi burcu birisi olarak okuduklarım kesinlikle doğru :)
  Katı kuralları sevmem çeşitlilikten yanayım,bu diyet tam benlikmiş canım :)

  YanıtlaSil
 7. Burçlara göre diyet uygulamasını ilk defa duydum. İkizler burcu olarak kesinlikle doğru bir uygulama olduğunu söyleyebilirim :)

  YanıtlaSil
 8. Burçlara göre diyet ilk kez duydum
  Ama çok mantıklı geldi,,denemekte fayda var

  YanıtlaSil
 9. Burçlara göre diyeti bilmiyordum.Terapi eğitimi aldığımız hocamız,geçenlerde mükemmeliyetçi kişilik özellikleri taşıdığımı söyledi.Oğlak burcunun da buna etkisi vardır belki.Kesin sınırlarla çizilmiş planlamaları severim :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads