Evde Spor: Sırt Ağrısına Karşı EgzersizlerSırt ağrısı, modern uygarlığın yaygın bir rahatsızlığıdır: Hemen hemen herkes, hayatında en az bir kez bel ve sırt ağrısı yaşamıştır. Bu nedenle, etkilenenler rahatsızlık verici sırt ağrısına karşı - ısı paketlerinden sırt ağrısı için egzersizlere kadar - çok şey dener.

Sırt Ağrısı Hakkında Kısa Bilgiler

Sırt ağrısı: En yaygın ağrı türleri arasındadır ve çoğunlukla kadınları etkiler. Çoğu zaman ağrı beldedir ve spesifik değildir (hiçbir neden belirlenemez).
Sınıflandırma: Süreye göre (akut, subakut ve kronik sırt ağrısı), yere göre (üst, orta veya alt sırt) ve nedene göre (spesifik ve spesifik olmayan sırt ağrısı).
Nedenler: Spesifik olmayan sırt ağrısı durumunda hiçbir neden belirlenemez. Öte yandan, spesifik sırt ağrısının kanıtlanabilir bir tetikleyicisi vardır (kas gerginliği, vertebral blokaj, ISG sendromu, fıtıklaşmış disk, osteoporoz, böbrek iltihabı, kalp krizi, prostat iltihabı, akciğer tümörü vb.).
Muayeneler: hastaya göre, fizik muayene, kan ve idrar testleri, nörolojik muayene, jinekolojik muayene, elektronörografi, elektromiyografi, röntgen, gastroskopi, bilgisayarlı tomografi, manyetik rezonans tomografi (MRT), sintigrafi, kalp kateter muayenesi vb.
Tedavi: Bel ağrısının nedenini tedavi edin. Spesifik olmayan sırt ağrısı, ısıl işlem, şifalı bitkiler, doğru eğme ve kaldırma, egzersiz ve sırt dostu spor, sırt okulu, sırt dostu çalışma alanı, gevşeme teknikleri, akupunktur, muhtemelen ilaç tedavisi.
Evimizde sırt ve bel ağrısını gidermek için yapabileceğimiz pek çok egzersiz var. Bugün size örnek egzersizler ekliyorum. Düzenli uygulamada son derece yararlı ve ağrıyı azaltıcı olabiliyor. 

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. benim de bu konuda en kısa zamanda doktora gitmem lazım ama malum durum nedeni ile erteliyorum ..

    YanıtlaSil
  2. Bel değil de bu ara spor olayını biraz abartınca sağ omzum sizlere ömür. 10 gündür sadece yürüyüş yapıyorum. Yogayı çok sevmiştim ama zorladım sanırım.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads