2021 Spor Trendleri Neler Olacak?

yeni spor trendleri


Geçtiğimiz yıl tüm dünyaya damgasını vuran covid 19 pandemisi, ister istemez spor trendlerini de etkiliyor. Sürekli kapanmak zorunda kalan spor salonları, insanları hareket edebilmek için farklı alanlara itti. Bu yıl da spor trendleri bu yeni değişimlerden etkilenecek, ancak iyi haber spor tutkunları için her durumda kareket imkanları mevcut. Şimdi gelelim 2021 Spor Trendlerine: 

Güvenli Spor Salonları

Çoğu kişi, kendi başına veya ücretsiz dijital tekliflerle koşu, yürüyüş, fitness egzersizleriyle açık havada, veya evinin salonunda formda kalmaya çalıştı. İnsanların yaklaşık % 73'ü bu alternatif eğitime gelecekte de devam etmek istiyor. Çoğu fitness tutkunu, gelecekte spor salonuna tekrar gitmek istiyor, ancak antrenman korona enfeksiyonu riskini içermiyorsa. İnsanlar mümkün olan en yüksek koruma standardına sahip spor salonlarını istiyor. Para vermeden veya az bir paraya uygulamalarla da sporunu yapabileceğini farkeden milyonlarca insan varken, salonların işi zor görünüyor.

yeni spor trendleri


Çevrimiçi uygulamalar giderek daha önemli hale geliyor

Kapalı fitness stüdyoları çağında, çoğu spor ve fitness hayranı çevrimiçi tekliflere geçti. Kullanıcılar için bireysel eğitim tekliflerini bir araya getirmek için yapay zeka (AI) kullanan Freeletics gibi uygulamalar özellikle popüler. 

Telefonunuza indirebileceğiniz basit uygulamalar, you tube kanallarındaki açıklayıcı videolar ile çevrimiçi de aktif kalabilirsiniz.

son spor trendleri


Açık hava kraldır

Dış mekan sporu konusu, Corona nedeniyle giderek daha önemli hale geliyor: özellikle yoğun antrenman, nedeniyle dışarıda içeriden çok daha az tehlikeli. Fitness stüdyoları bu nedenle daha fazla ekipman ve aktiviteyi dışarıya taşımalı. Bu, kullanıcılar için daha fazla güvenlik oluşturur.

Bireysel olarak da olabildiğince doğada ve açık havada egzersiz yapmak virüs bulaşma riskini minimumda tutacaktır.

Risk grupları için daha farklı eğitim ve teklifler

İster medya kullanımında, ister satın alma davranışında veya seyahat ederken: Bireyselleşme hayatın her alanında gelişiyor. Tabii ki, bu aynı zamanda müşterilerin fitness ihtiyaçları için de geçerlidir. Risk grubunda olan kronik hastaların bireysel ihtiyacı artık dikkate alınmalı.

Çok yönlü fitness stüdyoları var olmaya devam edecek, ancak özel tekliflere sahip butik ve mikro stüdyolar giderek daha fazla müşteri çekiyor. 

Korona risk grupları ve yaşlılar için, sağlık ve zindelik, nüfusun geri kalanı kadar önemlidir. Bu, yaşlıları özel teklifler ve eğitim fırsatları ile ikna edilmesi gereken temel bir hedef grup haline getirir. Bu, küçük egzersiz gruplarındaki bireysel egzersiz seanslarından veya egzersizlerden özel odalara ve evde risksiz egzersiz için dijital tekliflere kadar değişebilir.

Yoga, zihinsel eğitim veya Pilates gibi konulara yönelik eğilim, Corona'dan önce zaten vardı. Ancak, salgın zamanında bu yönelim hız kazandı. Giderek daha fazla insan beden eğitimi ve zihinsel rahatlamanın bir kombinasyonunu istiyor.

İşle ilgili strese ek olarak, bu arzunun tetikleyicileri, pandemiyle bağlantılı olarak çocuklarla giderek daha yorucu evde eğitim veya mali ve sağlıkla ilgili korkulardır. 

son spor trendleri


Aletli Mi Aletsiz Mi?

Aletsiz hayatta egzersiz yapmam diyen insanların büyük çoğunluğu farklı alternatiflere yöneldi. Mutlaka aletli çalışmaların faydası vardır bu tartışılmaz ama benim yıllarca savunduğum, her şartta aletsiz de egzersiz yapılabilir tezini doğrulayan bir yıl oldu. Ve bu trend devam edecek gibi görünüyor.

2021 spor trendleri aslında geçen yıldan çok da farklı değildi. Bu da insanların artık farklı alanlara yöneldiklerini ve bunun devam edeceğini gösteriyor.

2019 Spor Trendleri Nelerdi?

Yeni Spor Trendleri: Antara

Yeni Spor Trendleri : Soulflow


2 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. We are adapting slowly to all these changes and transitions and I imagine that soon they will become habits.

    YanıtlaSil
  2. Beceremediğim bir iş spor yapmak... Bir ara fazla kilolardan kurtulmak adına gittim spor salonuna bile yazıldım ama ilk ayın ardından vazgeçtim. Pek yanaşasım yok bu ara...

    Covid her yeri etkilediği gibi sporu da etkiledi. Bakalım neler değiştirecek daha hayatımızda.

    Emeğine sağlık

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads