Kış Aylarında Ayak Bakımı

 

bakımlı ayaklar

Kış Aylarında Ayak Bakımı

 

Kış aylarına girilen şu günlerde ayakların sağlıklı olması için bakımından,yapılması gerekenlere kadar birçok detay vardır.Açık ayakkabılardan  birden kalın çoraplara ,çizmelere,botlara giren ayaklarda şişmeler,nasırlar,mantar olabilir.Bu nedenle de ayakların bakımlı ve sağlıklı kalabilmesi için herşeyden önce nemli olmamasına özen gösterilmelidir.

 

Ayaklar Temiz Ve Kuru Olmalıdır

 

Ayakların temiz ve kuru tutulması sağlıklı ayaklar için önemli iki detaydır.Kış ayları en çok ayakların üşüdüğü aylar olduğundan kalın çoraplar ve beraberinde botlar giyilerek korunma sağlanır.Ancak bu korunma esnasında ayak terlemesi de gündeme gelir ki bu da ayakta bakteri oluşumuna etken bir durumdur.Dışarıdan gelindiğinde ayakların  yıkanıp temizliği ve nemli bırakılmaması doğru çözümdür.

 

Ayakların sağlıksız bir ortamda olması demek yakın bir zamanda ayak sağlığı sorunları yaşamak demektir.Ayakların rahat ettiği,sıkmayan bot ya da çizmeler tercih edilerek sağlıklı bir adım atılmış olunur.Özellikle ayak parmaklarının rahatsızlık hissetmesi demek yanlış ayakkabı yada bot demektir.Ayak tarak kısmı ve parmak kısımları bu noktada uyarıcı yerlerdir.Ayakların temizliği mantar oluşumunu engelleyicidir. Yıkandıktan sonra yeni çoraplar giyilmeden önce ayağın nemli olmadığına emin olunmalıdır.

 

Kış ayları demek herkesin cildine,kişisel bakımına dikkat etmesi gereken dönem demektir.Soğuk hava ile birlikte cildin kuruyup çatlaması,enfeksiyon ile karşı karşıya kalması yaşanabilir.Yüzden ayaklara kadar vücudun her detayı bu bakıma ihtiyaç duyar.Yapılacak küçük önlemlerle cildin geri dönüşümü de muhteşem olacaktır.


Bunlar da ilginizi çekebilir:

Güçlü Tırnaklara Nasıl Sahip Olunur?

İncir Sütünün Faydaları Ve Kullanım Alanları

Nemlendirici Kremlerle Cildinizi Besleyin

Yüz Bakımına Kaç Yaşında Başlamalı?

Cilt Tipinize Uygun Cilt Temizleyici Seçin

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. Benimkiler aşırı kuruyor. Nemlendiricisiz yaşamıyorum kışın.

    YanıtlaSil
  2. Ayak bakımı gerçekten önemli yaz kış ayırt etmeden ilgilenilmezse çok kötü duruma geliyor.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads