Yazın Yenebilecek Kalorisi Düşük 6 Gıda - Kilo Almadan Açlığınızı Bastırın
Yazın kilo almayı hiç ama hiç istemeyiz ancak tatilde, hele de deniz kenarındaysanız mideniz sık sık kazınabilir. Yanınızda kalorisi sıfır veya çok düşük bir kaç atıştırmalık taşırsanız kilo almadan açlığınızı bastırmış olursunuz. İşte kalorisi en düşük 6 gıda:

Kereviz Sapı Tüketimi


kereviz sapı

Sağlıklı atıştırmalıklar arasında yer alan kereviz sapının % 75'inin su olması sayesinde az kalorili olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra kalan kısmının ise lif ve posadan oluşması, diyet listenizde rahatlıkla yer vereceğiniz gıdalardan birisi olmasını sağlamaktadır. Yaşlanmayı geciktiren, A, C ve K vitaminlerini içeren, antioksidan kaynağı olan kereviz sapı sayesinde açlığınızı bastırabilirsiniz.

Greyfurt ile Tokluk Hissi

greyfurt

Su ve posa miktarı yüksek olan meyvelerden birisi greyfurt şeklinde kaşınıza çıkacaktır. Sağlıklı beslenmek isteyenlerin ideal tercihleri arasında sindirim sistemini güçlendiren greyfurt yer almaktadır. Kalp sağlığını koruyan, metabolizmayı hızlandıran ve enerji veren besinlerden birisidir.

Yeşil Yapraklı Sebzeler ve Marul

marul-salata

Gün içerisinde tüketeceğiniz yeşil yapraklı sebzeler ve marul sayesinde A ve K vitaminlerini karşılarken, tatlı krizinizin önüne geçebilirsiniz. Kemiklerinizin güçlenmesinde, kansere karşı koruyucu besinleri tüketmek istediğinizde, yağ yakımını hızlandıran besinleri tercih ettiğinizde tercihlerinizi bu yönde kullanabilirsiniz. Özellikle diyetlerinizde mutlaka bulundurmanız gereken gıdalar arasında yer alacaktır. Roka, salatalık ve brokoli gibi yeşil sebzeleri tüketmeniz de hastalıklardan korurken, diyetinizde başarılı ilerlemenizi sağlayacaktır.

Beyaz Et Zindeliği

beyaz et

Vücudunuzun daha dinç ve zinde görünmesini istediğinizde yağsız olarak tüketeceğiniz beyaz etin faydasını görebilirsiniz. Sindirim sisteminizi olumlu etkileyen ve kalorileri yakmaya yardım eden bu besinler sayesinde tokluk hissinizin daha uzun süre devam edeceğini görebileceksiniz.

Yarım Yağlı Yoğurt Kalsiyum Kaynağı

yoğurt

Kemiklerin güçlenmesine destek olmasıyla bilinen yoğurtları alırken yarım yağlı olmasına dikkat etmeli ve meyveli yoğurtları hazır bir şekilde almaktan kaçınmalısınız. İçeriğinde yüksek şeker oranları olması nedeniyle meyveli yoğurt yemek istediğinizde, yarım yağlı yoğurdunuzun içerisine mevsim meyvelerinden ekleyebilirsiniz.

Acı Sevenler İçin Kırmızı Biber

Kırmızı Biber

Diyet yapanlar için önemli besinlerden birisidir. Kalorilerin yakılmasında ve açlık hissinin en az oranlarda olmasına katkı sağlamaktadır. Hazır olarak aldığınız sosların içerisinde un ve şeker miktarlarının yüksek olması nedeniyle, çiğ olarak tüketmenizi önermekteyiz. Acı sevenlerin tercihi olan kırmızı biberler sayesinde daha hızlı bir şekilde kalorilerinden kurtulabileceğine dikkat çekmek isterim.

Yazın yenebilecek 6 düşük kalorili gıdadan bahsettim bu yazımda. Peki sizin kalorisiz veya düşük kalorili yaz atıştırmalıklarınız neler?

İlginizi çekebilecek sağlık yazıları:

14 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. These are fantastic suggestions! I am definitely trying to eat healthier lately, so these tips are very much appreciated.

  YanıtlaSil
 2. Thank yoy very much for helpful post!

  YanıtlaSil

 3. Hem faydalı hem diyeti besinler, çokkkkk teşekkür ederiz canım 🙏😊🌷🤚

  YanıtlaSil
 4. Harika bir yazı olmuş kaleminize sağlık😍

  YanıtlaSil
 5. Kereviz sapı dışında hepsini severim özellikle yoğurt ara öğün için ideal :)

  YanıtlaSil
 6. Bazen yoğurda kırmızı biber katarak yiyorum pek rejim yapamıyorum ne yazık ki. Bilgiler için teşekkürler canım.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads