Karın Bölgesini Zayıflatmak İçin En Etkili Tavsiyeler

Karın Bölgesini Zayıflatmak İçin En Etkili Tavsiyeler

göbek nasıl erir

Yazının İçeriği


 • Düz bir karın için egzersizler
 • Spor yoluyla kilo vermek gerçekten nasıl işe yarıyor?
 • Kadınlarda yağ ve yağ kütlesi
 • Yağ ve kas
 • Karından kilo vermek için doğru olmayan ipuçları
 • Kilo verirken karın egzersizleri yardımcı olur mu?
 • Hangi egzersizler etkili bir şekilde yağ eritir ?
 • Kilo verirken doğru diyet
 • Düz bir karın için egzersizler


Karın ve mide bölgesinden nasıl kilo verilir? Hangi sporla karın yağları erir? Hangi diyet karın eritmek için mucizeler yaratır? İnternette ve dergilerde sürekli bu tarz bilgiler okuruz değil mi? Aslında birçoğunu denemenize rağmen neden sonuç alamadığınızı kendinize soruyorsunuzdur. Bu durum oldukça sinir bozucu olabilir.
Aslında sihirli formüllere gerek yok. Bu makalede, mantıklı bir şekilde, karın yağlarını eritmenin yöntemlerinden bahsedeceğim:


Spor yoluyla kilo vermek gerçekten nasıl işe yarıyor ?

Her şeyden önce, açıklığa kavuşturmamız gereken bir şey var. Kilo ince görünümle ilgili bir konu değildir. En azından tartıda gördüğümüz sayılar. Zayıf ama hiç spor yapmayan bir insan, kasları güçlü, düzenli spor yapan bir insandan tartıda daha az kilolu görülebilir; ama vücudunda yine de yağ vardır. Kas kitlesi, yağdan ağırdır. Bu sebepten tartıya fazla takılmayın.

Kadınlarda  yağ kütlesi

İlk olarak, vücut yağının ne kadar normal olduğunu bilmeniz gerekir. Yetişkin kadınlarda bu oran% 20-30, erkeklerde% 12-20'dir. Bir kadının sağlıklı bir vücut yağ yüzdesinin ideal olarak 25'in altında olduğu söylenir. Yaşlılıkta, biraz daha fazla yağ depolamak normaldir - sırayla% 30'a varan değerler görülebilir. Bununla birlikte, yağ oranını normal seviyelerde tutmaya çalışmak, en sağlıklısıdır.

Kaas inşa etmek, devamlı yağ yakmak için daha sağlıklı ve kalıcı olarak daha başarılı. Kaslar hareket etmediğiniz zaman bile enerji tüketmeye devam eder. Böylece kalori metabolizma hızını arttırmak ve azaltmak daha kolaydır. Spor yapmak kesinlikle karnınızdan kilo vermenin en iyi yollarından biridir.


Yağ ve kas - her ikisi nasıl etkileşir

Spor karın yağlarını yakmanın en iyi yollarındandır ama tek başına spor kilo vermenize neden olmaz. Kalori açığı oluşturkça kilo verilir, spor bu açığı aç kalmadan atlatabilmenize yardımcı olur. Kilo vermek ve yağ yakmak isteyen insanlar, uzun vadede de devam edebilecek bir beslenme sistemine geçmelidir.

Bu arada: Kalori eksikliği olan ve spor yapmayanlar kas kütlesini kaybetme tehlikesi altındadırlar. Vücut spor olmadan sadece diyetle zayıflarken, yağla birlikte kasları da eritir. Bu sebeple size ömür boyu uyacak bir beslenme ve spor programını kombinasyon halinde seçmeniz en doğrusu olacaktır.


Karından kilo vermek için doğru olmayan ipuçları

Prensip olarak,  vücudun yağları nasıl parçaladığını anlamak oldukça kolaydır. Enerjiye ihtiyaç duyan daha fazla kas ve daha az kullanılabilir enerji rezervlerin tükenmesine yol açar. Ancak, bu rezervlerin tam olarak hangi depodan tükenmeye başladığını dışarıdan kontrol etmek mümkün değil. O yüzden kimi insan önce karından yağ yakarken, diğeri koldan incelir, bir diğerinin ise kalçası incelir.

Bu bizim genetiğimizle ve kısmen de vücut fonksiyonlarıyla ilgilidir.  Ayrıca, kadınlar ve erkekler arasında, yağ depolanan yerlerde büyük farklılıklar vardır. Örneğin, özellikle inatçı alt karın yağları, kadınlarda erkeklerden daha kalındır. Bu aynı zamanda kadınların erkeklere oranla kas oluşturmasının daha zor olmasının nedenidir.

Ayrıca,  karın bölgesinden  yavaş yağ yakılmasının başka bir nedeni de vardır. Organlarımız karın ve göğse yerleştirilmiş ve koruma için genellikle daha kalın bir yağ tabakası ile kaplanmıştır.

Zaman içinde kalori açığı ile yağ yakımı oldukça vücutta da belirgin bir değişim başlayacaktır.  Uyluk, kalça ve karın genellikle bu değişimde sonlarda gelir.

Şimdi göbek egzersizlerinin faydalı olup olmadığı sorusu ile yüzleşelim.

Kilo verirken karın egzersizlerinnin faydası olur mu?

Gelecek vaat eden makalelere bir göz atalım. Orada göbek egzersizleri genellikle göbek yağına karşı mucize bir silah olarak sunulmaktadır. Zaten nereden kilo vereceğinizi kontrol edemiyorsanız, neden?

Bir yandan, tabii ki, çünkü karın egzersizleri de (bu bölgede) kas inşa etmeye yardımcı olur. Daha önce de belirtildiği gibi, daha fazla kas, bazal metabolik kalori oranını arttırdığından her zaman kilo kaybını destekler. Öte yandan, mantık oldukça basittir: Eğer midemde yağ kaybına yardımcı olan kasları güçlendirirsem, hızlıca belirgin hale gelirler. Ancak aynı oranda yağ da erimemişse ve bu kasların üzerine bir de yağ tabakası geliyorsa o bölgese çirkin, şişkin bir görüntü oluşabilir. En sağlıklısı durmadan karın egzersizine ağırlık vermektense, tüm vücut kaslarını güçlendirmek ve orantılı bir şekil almaktır. En çok yağ yakmamıza yardımcı olan kaslar da bacak ve üst vücut (kol, omuz, sırt) kasları olduğu için aslında karın kaslarından daha büyük önem taşırlar. @

Sonuçta, her yerde ve her zaman gerçerli kurallar: Disiplin, sabır ve devamlılık. Günde 1000 mekik çekip bir ay bir şey yapmamakla bir yere varamazsınız. Kas oluşturmak sabır işidir. Düzenli çalışmaya başlar ve devam ettirirseniz sonuç alırsınız ve bu sonuçlar kalıcı olur.
Tüm vücut nasıl çalıştırılır sorusuna örnek olması açısından Fitness Blender' dan, kadınların tüm vücut kaslarını çalıştırabileceği bir video da eklemek istiyorum:Hangi egzersizleri etkili bir şekilde yağ azaltır

Göbek egzersizleri kesinlikle süreci destekliyor, ancak bunlarla sınırlı kalmamalısınız. Gerçekten başarı için, sağlıklı bir kardiyo ve ağırlık antrenmanı karışımı anlamlıdır. Kardiyo veya Hiit (yüksek yoğunluklu aralıklı antrenman) birçok kaloriyi hızlı bir şekilde yakar ve kalp atış hızını maksimuma çıkarır. Birkaç dakikalık Hiit ile, yarım saatlik koşu ile neredeyse olabildiğince fazla kalori yakarsınız. Bu yüzden, çok fazla spor yapamayan ve hala başarıyı hızlı görmek isteyenler için mükemmel bir çözümdür. Ancak bir uyarıda bulunayım. Hiit kardiyo kalbi zorlayabileceği için, bu tür hızlı temposu olan sporlara başlamadan önce doktor kontrolünden geçmenizde fayda var.

Kilo verirken doğru diyet

Beslenme başlı başına bir bölüm olduğundan, burada ayrıntıya girmeyeceğim. Bununla birlikte, diyetinizle kas gelişimini sürekli olarak desteklemeniz ve aynı zamanda yağ kaybını sağlamanız önemlidir.

Kasların büyümesi için bir ana bileşene, proteine ​​ihtiyaçları vardır. Bir karbonhidratı azaltılmış ve yüksek proteinli diyet, sonuçta yağ yakmayı destekler. Ancak, düşük karbonhidrat, karbonhidrat hiç yenmeyecek anlamına gelmez. Sağlıklı ve dengeli bir yemek birçok karmaşık karbonhidrat, protein ve doymamış yağ asitleriniiçerir.

Şimdi, odağı proteinlere doğru biraz daha hareket ettirirseniz, tüm önemli besinleri yemeye devam ettiğinizden emin olun. Protein tozu ve Co'ya güvenmek değil, önce doğru yiyecekler tüketmek ve dengeli bir diyet yapmak ve bir konsept oluşturmak mantıklı .

Bu arada: Baklavalı karın kaslarını eğitmek isteyen, diyetine özel dikkat göstermeli. Mideden kilo vermek için birkaç ipucu yeterli değildir. yaklaşık olarak % 80 beslenme ve% 20 spor kaslardan sorumludur!

Konuyla ilgili diğer yayınlar:

İzometrik Egzersiz Nedir? İzometrik Egzersizlerle Kasları Güçlendirip Forma Girin
Kadınların Yeni Giysisi: Six-Pack
Kilo Vermek İçin Ne Kadar Spor Yapmalıyız?
Elma Vücutların Göbek Sorunsalı
30 Günde Bel Simidinden Kurtulun

20/Yorum Gönder/Yorum

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Şu emzirme dönemini atlayayım hemen pratiklere baslayacagim ben de ♡♡

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Nefes hareketleri ile başlayabilirsin canım. Doğum sonrası kategorimde işine yarayacak çok bilgi bulacaksın :)
   https://www.deryaninsporgunlugu.com/p/dogum-sonras.html

   Sil
 2. Spor konusunda ne kadar iyiysem diyet de çuvallıyorum. Aslında oldukça az besleniyorum ama işte pek sağlıklı şeyler değil. Hele proteinle hiç aram yok.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Protein önemli, kasları korumak açısından. Hayvansal protein tüketemiyorsan bitkiselleri deneyebilirsin :)

   Sil
 3. düzenli spor yapan ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları olanların kilo sorunu yaşamaları neredeyse imkansız (bazı sağlık problemleri olanlar istisna tabi.) Dediğin gibi hayat boyu dengeli beslenme ve hareketli yaşam şart... Yazı çok detaylı ve net bilgiler içeriyor. Kalemine sağlık :)

  YanıtlayınSil
 4. Bu arada eklemeyi unuttum, ben karın kısmını formda tutmak için düzenli olarak mekik çekerim ve şimdiye kadar bunun faydasını çok gördüm. Tüm vücut egzersizleri de elbette çok önemli ama karın bölgesi için mekik vazgeçilmezim. Hiç vazgeçmeden düzenli olarak yapmak lazım tabii.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim yazımı beğenmene sevindim. Mekik aslında benim herkese uygun olmadığını düşündüğüm bir hareket çünkü sadece yüzeydeki karın kaslarını çalışıtırıyor ve karnında yağ olanlarda çirkin bir görünüme neden olabiliyor. Karnı korse gibi saran core kaslarına yönelik transverse abdomen kasını çalıştırmak en doğrusu. Sen karnında yağ fazlası olmayan şanslılardansan mekik faydalı olacaktır. Ancak transverse abdomen i de çalıştırmanı tavsiye ederim :)

   Sil
 5. çok faydalı bir yazı olmuş Derya Hanım elinize sağlık:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, pozitif ve negatif bilgileri karşılaştırarak karın yağlarından kurtulmanın yollarını önermeye çalıştım. Beğenmenize sevindim :)

   Sil
 6. Hareket hakikaten karın bölgesini forma sokuyor ama çok uzun süre devam ettirmek şart.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hareketlere bir seferde üç haftadan fazla ara vermemek gerekiyor, yoksa kaslar eski haline dönmeye başlıyor.

   Sil
 7. "karın bölgemi nasıl zayıflatırım" diye düşünüp duruyordum.Bu iş için inanın çok kafa yoruyordum.Öneri ve ipuçları çok işime yarayacak..
  Detaylı yazınız bu konuda rehber olacak teşekkürler editör

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Umarım bu bilgiler ve blogdaki diğer karın yağlarını eritmeye yönelik bilgi ve egzersizler işinize yarar. Sevgiler :)

   Sil
 8. Ah şu kanepeden bir kalkabilsem heryerimi dümdüz yapıcamda çok üşeniyorum :D

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İşte o kalkmaya motive olmak işin en önemli yanı :)

   Sil
 9. Yürümeyi seviyorum diğer sporlar zor geliyor. Kilo veriyorum fakat karın bölgeme pek faydası olmuyor sanırım

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yürümenin karın yağlarının erimesine katkısı çok büyük. Bunun yanı sıra transverse abdomen kasını çalıştıracak egzersizlerle desteklerseniz mutlaka işe yarar :)

   Sil
 10. Kış mevsiminde daha zor oluyor kilo vermek . Vücut yağlara sıkı sıkı yapığıyor bırakmamak için :D Yine harika bir yazı canom , çok faydalı .

  YanıtlayınSil
 11. Mekik bende göbek için çok işe yarıyordu ama uzun yıllar önce denemiştim sanırım yaşla beraber kilo vermek daha zor oluyor şu an pek denemeye ihtiyacım yoksa da ilerisi için önlem almam lazım şimdiden :)

  YanıtlayınSil
 12. En zor karın bölgesi forma sokmak için, öneriler için teşekkürler..

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

Daha yeni Daha eski