9 Haziran 2015 Salı

Kilo Vermek İçin Ne Kadar Spor Yapmalıyız?

Spora başladık ama ne kadar yapmalıyız ki kilo da verebilelim? Yürüyüş ya da aerobic türü bir spor yapıyorsak en azından haftanın 5-6 günü bir saat ya da 45 dakika mutlaka düzenli yapmalıyız. Daha uzun da tutabiliriz ancak şu detayı da unutmayalım ki bir saati geçince vücut artık strese girmeye başlayıp kortizol hormonu üretiyor. Bunun da önüne geçmek için belki sabah bir saat akşamüstü bir saat yürüyüş de yapabiliriz. Tabii doğanın içinde keyifle yürüyünce uzun da tutulabilir.
İdeal kilomuza ulaştıktan sonra günde yarım saat yürüyüş ya da aerobik, ya da haftanın 3 günü yarım saat- bir saat arası yapabiliriz.
İdeal kiloya yakınken kilo verip aynı zamanda sıkılaşmak için kardio egzersizlerinin yanına kuvvet egzersizleri de eklenmelidir. Bunlar pilates, fitness gibi çalışmalar olabilir.


kilo vermek

How long should you working out to loose weight? You can walk everyday for an hour or 30 minutes. Or you can work out with weights or body weight 3-5 times a week for 30-60 minutes. After 60 minutes workout our body produces cortizol hormone (stress hormone) and this is not good for us. 

2 yorum:

Whatsapp Düğmesi Yalnızca Mobil Cihazda Çalışır

Aramak İstediğinizi Yazın ve Enter Tuşuna Basın