Elma Vücut Tipi İçin 5 Örnek EgzersizGünde 100 mekik çeksem karnım erir mi? Her gün karın hareketleri yapsam... Bu liste uzayıp gider... Bütün söyleneceklere cevabım, hayır erimez. Karın ve bel bölgesindeki yağlar, ancak ve ancak yağ yakıcı kardio çalışmaları ile erir. Önce oradaki yağları bir güzel yakacaksınız, yanısıra haftada birkaç gün de karın hareketleri yapacaksınız ki yağlar erirken karın kasları da güçlensin. Yağ kas oranı ölçtürmeden, göz kararı yağların eridiğini anlamanın en basit yolu, bel ve karın bölgesini mezura ile ölçüp oradaki daralmayı takibe almaktır. Dış görüntümüzü etkilemesi dışında, karın ve bel yağları aynı zamanda sağlık için de son derece tehlikeli.
Günde bir saat yürüyüş, 45 dk bir saat arası aerobik çalışması, yüzme, koşu, tenis, tırmanma, voleybol , bisiklet türü sporlar ve kendi vücut ağırlığı ile ya da ağırlıkla yapiılan şınav, squat (çömelme), burpees, deadlift gibi hareketler de yağ yakımına yardımcı olur.
Karın yağlarının yakımına yardımcı olacak, özellikle karın bölgesine yönelik birkaç kardio videosu ekliyorum.


Elma Vücut Tipi İçin Örnek EgzersizlerDevam edecek...

1 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. %33 yağ oranıyla başladım zayıflamaya 7 ayda 16 kg verdim yağ oranım %21 e düştü ancak göbeğim halen yerli yerinde duruyor. bugüne kadar ağırlığı kardiyoya verdim hep yağ yakmakta hiç sıkıntı da yaşamadım. ne yapacağımı şaşırdım gerçekten. faydalı bilgiler için teşekkür ederim :)

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads