Asyalı Kadınlara En Uygun Makyaj Önerileri

 

Asyalı Kadınlara En Uygun Makyaj Önerileri Nelerdir?

 

Kişinin fiziki yapısı makyaj yapılırken dikkate alınması gereken bir konudur. Bunun yanında cilt ve saç rengi gibi pek çok unsur bir bütün olarak göz önünde bulundurulur. Asyalı Kadınlara En Uygun Makyaj Önerileri verileceği zaman gözlerden başlanabilir.

 

Makyaj yapmaya başlamadan önce cildin temiz olması ve yeterince nem içermesi oldukça önemlidir. Daha sonra ise yüze uygulanacak fondöten seçimi yapılırken cilt tonu ile uyumlu bir ürün seçilir. Ciltte kusurların fazla olması durumunda ise yüksek kapatıcılık özelliğine sahip fondötenler tercih edilir. 

Asyalı kadınların göz yapıları küçüktür. Bu nedenle de makyaj aracılığı ile gözlerin daha etkili hale gelmesi sağlanabilir. Açık renk bir far kullanmak bu noktada işe yarar. Açık renk far kullanılması aynı zamanda gözlerde daha iri görünmeye yol açar. Sedef tonlarında kullanılan farlar hafif bir gölge yapacak şekilde gözlere uygulanabilir.

 

Ayrıca gözlerin altına sürülecek koyu renk far aracılığı ile ve bu far dağıtılarak gölgeli bir oluşum elde edilebilir. Bu etki gözlerin derinlik kazanmasına yardımcı olur. Gözlere eyeliner yardımı ile irilik kazandırmak ya da yukarı doğru bir ivme elde etmek mümkün olur. 

Asyalı Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

 

Asyalı Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı? Sorusu için öncelikle fondöten seçimi ile işe başlamak gerekir. Uygun bir fondötenin ardından ise göz bölgesi ile ilgili tercihlere yönelmek mümkündür. Asyalı kadınların makyaj yaparken yararlanabilecekleri birçok yöntem bulunur. Makyaj sırasında öncelikle cilt tipi ile uyumlu fondotönlerin tercih edilmesi gerekir. Aksi durumda yüzde maske ifadesi elde edilmesi söz konusu olur.

 

Eyeliner tercihi yapılırken farklı renk tonlarına yönelmek mümkündür. Gri tonları, siyah, mavinin ve yeşilin tonları da tercih edilebilecekler arasındadır. Bunun yanı sıra doğal bir etki yakalanmak isteniyorsa renklerin çok karıştırılmadan birbiri ile uyumlu olan tonların kullanılması daha uygun olur.

 

Göz kapağında kullanılacak ince bir üst çizginin etkileyici olabilmesi de mümkündür. Bu çizgi sayesinde göz kapağı daha vurgulu hale gelebilir. Özellikle küçük yapılı gözlere uygulanacak makyajda kontör çekilecekse kirpik çizgisi ile aynı hizada olmamalıdır. Bu çizgi kirpik çizgisinden ayrı bir şekilde çizilmelidir. Asyalı kadınların göz yapıları gereği özel makyaj uygulamalarına gerek duyulabilmektedir. 

Ayrıca göze uygulanacak kontörde alt ve üst çizgiler birleştirilmemelidir. Bu sayede gözlerde daha iri bir görsel etki yakalanabilir. Maskara olarak da kahverengi ya da gri bir maskara daha uygun olabilir. Bunun yanı sıra allık olarak kullanılacak ürünlerle elmacık kemiklerinin öne çıkarılması da sağlanabilir.

 

Kişinin yüz tipine uygun bir kaş yapısına sahip olması da gözlerin daha etkileyici olmasına neden olur. Göz makyajı yapan Asyalı kadınlar göz kapağına açık renk far sürdüklerinde göz altlarına da koyu renk farla derinlik etkisi yaratabilir. Kaşlarını biçimlendirirken de yüzleri ile uyumlu bir şekil tercih etmeleri bütünlük sağlama açısından önemlidir.

 

Günümüzde sosyal medyanın aktif olarak kullanılması dünya genelinde insanların yeni trendler hakkında hızla fikir sahibi olmasına yol açar. Makyaj konusunda da güncel yeniliklerin sosyal medya kanalları üzerinden takip edilmesi kolaylaşmaktadır.

 

Bunun yanı sıra allık seçimi de cildin tonlarına uyumlu olduğunda doğal bir etki yakalanır. Asyalı kadınların cilt tonları ile uyumlu olabilecek allık tonları şeftali renk tonlarını içerebilir. Asyalı kadınların makyaj sırasında en çok üzerinde durdukları bölge göz bölgesi olur. Bunun nedeni ise göz yapılarının dar olması ve göz kapaklarının belirgin olmamasıdır. Çeşitli makyaj hileleri ile de bu sorun kolayca çözümlenir.

Bu konular da ilginizi çekebilir:


 Makyaj Malzemeleri Nasıl Temizlenir?

Makyaj Temizleme Pamuğu Nasıl Olmalı?

Siyahi Kadınlara Makyaj Önerileri

Beyaz Tenli Kadınlara Makyaj Önerileri

Buğday Tenli Kadınlara Makyaj Önerileri

Kavuran Sıcaklarda 6 Cilt Bakım Önerisi

 

 

 

 

 

 

Yorum Gönder

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

Daha yeni Daha eski

Ads

Ads