Kavuran Sıcaklarda 6 Cilt Bakım Önerisi

cilt-bakımı


 Kış aylarında daha renksiz ve donuk olan cildinizin, yaz aylarıyla birlikte parladığını ve nemlendiğini görseniz de, doğrudan güneş ışınlarına maruz kalması halinde bazı problemlere yol açabileceğini unutmamalısınız. Bu nedenle kavuran sıcaklarda cilt bakım önerileri hakkında bazı önemli noktalara değineceğimiz bu yazımızda, sizler de yaz sıcaklarında neler yapmanız gerektiğinin yanıtını alabileceksiniz.

 

1. Güneş Kremi Kullanın

Sıcak havalarda daha fazla terlemeye maruz kalan cildinizin, güneş ışınlarına karşı korunması amacıyla belirli saatlerde yenilemek üzere güneş kremini kullanmaya özen göstermelisiniz. Güneş kremi kullanımını rutin bir hale getirerek cildinizi zararlı ışınlardan koruyabilirsiniz.

 

2. Nemlendiricileri Eksik Etmeyin

Yaz aylarıyla birlikte cildinizde yağ üretiminin fazla olmasından dolayı nemlendiricileri tercih ederken yağsız ürünlere önem vermelisiniz. Böylece dengeleyeceğiniz nem ve yağ oranları sayesinde cildinizin parlaklığını önleyebilecek ve ihtiyacı olan nemi kazandırabileceksiniz. Cildinizdeki kurulukları önleyebilmek adına yalnızca yüzünüzde değil, tüm vücudunuzda bu uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Tüm vücudunuza hafif ve yağsız şekilde seçeceğiniz nemlendiricilerle bakım yapabilirsiniz.

 

3. Yüz Spreyleri Hazırlayın

Sıcak havalardan kaynaklanan cilt kuruluğu sorununa çözüm olabilecek spreyleri hazırlayabilirsiniz. Yüzünüze ferahlık verecek olan gül suyu ve kayısı yağı gibi karışımları sprey kutusuna koyarak fırsat buldukça uygulayabilirsiniz.


 

 

4. Ağır Makyajlardan Kaçının

Makyaj ürünlerinizi seçerken yüzünüzde rahatsızlık verecek ürünleri kullanmaktan kaçınmalınız. Seçeceğiniz makyaj ürünlerinin su geçirmez yapıda olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece nemli havalarda daha fazla terlediğinizde sizi yarı yolda bırakmayacak tercihleri yapmış olacaksınız. Ayrıca yoğun bir şekilde yapılan makyajların neticesinde akne oluşumunun arttığı gözlemlenmektedir. Bu nedenle yaz aylarında yağ üretiminin artmasıyla ortaya çıkan aknelerden kurtulabilmek için makyaj ürünlerinizi hafif şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz.

 

5. Kremsi Ürünleri Tercih Edin

Aşırı sıcaklarda cildinizde terleme oranlarını artırdığına değinen makyaj uzmanları, toz ürünleri kullanmanız yerine kremsi ürünleri tercih etmeniz gerektiğini vurgulamaktadır. Tatil dönemleri yaklaştığında planlarınızı farklı şehirlere yönelik yapıyorsanız, yanınızdan eksik etmemeniz gereken tatil boyu ürünlerle cilt bakımınızı aksatmadan ve ihmal etmeden sürdürebilirsiniz.

 

6. Duşta Su Sıcaklığını Düşürün

Uzun süre güneşte kaldığınızda cildiniz serinlemek için buz gibi bir suyun altında duş almayı isteyecektir. Sıcak suyla duşları bir kenara bırakacağınız bu dönemde duşta su sıcaklığını düşürerek, daha serin olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

 Bu konular da ilginizi çekebilir:

Kirpik Lifting İşlemi Nedir, Nasıl Yapılır?

Güneş Yanığı İçin Evde Doğal Malzemeler 

Güneşe ve Suya Dayanıklı Makyaj Nasıl Yapılır? 

Parfüm Kullanmak İçin En İyi 4 Neden

3 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. Duşta sıcaklığı bir türlü düşüremiyorum.İlla haşlamasak kadar sıcak olacak su🤣🤣🤣

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads