Siyahi Kadınlara Makyaj Önerileri

 

Siyahi Kadınlara Makyaj Önerileri

 

Kadınlar makyaj yaparken cilt tonlarına ve saç renklerine uygun bir tarz seçmelidir. Siyahi Kadınlara Makyaj Önerileri verilirken bu konuya dikkat edilmesi gerekir. Bu sayede görsel estetik açıdan bütüncül bir yaklaşımla hareket edilir. Kullanılacak malzemelerin uyumlu tonlarda olması ortaya çıkabilecek karmaşayı önlemesi açısından önemlidir.Siyahi kadınların cilt tonu koyu olduğundan kullanılacak fondötenin ten renginden ayırt edilmeyecek derecede olması gerekir. Cilt tonundan açık bir fondöten yüzde maske gibi bir görünüm oluşmasına yol açar. Bu görüntü makyajın suni durmasına neden olur. Cilt tonundan koyu bir fondöten de uyumsuzluk yaratır.

 

Doğal bir görünüm elde edilmek istendiğinde seçilecek ürünlerin ten rengi ile uyumlu olmasına dikkat edilir. Doğallık her zaman kişinin daha genç görünmesine yol açar. Bu sebeple cilt tonu ne olursa olsun doğal bir makyaj her zaman daha etkileyici sonuçlar verir.

 


Siyahi Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

 

Siyahi Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı? Sorusuna verilecek yanıtlardan biri de öncelikle makyaj yapmaya cilt temizliği ile başlanması gerektiğidir. Cildin doğru ürünlerle temizlenmesinin ardından da nemlendirilmesi için gerekli malzemelerin tercih edilmesi önemlidir.

 

Temizlik işlemlerinin ardından ve nemlendiricilerin kullanılmasından sonra cilt tonu ile uyumlu bir fondötenin cilde yumuşak ve dairesel hareketlerle yedirilmesi gerekir. Bu işlem tamamlandığında ciltte pürüzsüz bir görüntü elde edilmiş olmalıdır.

 

Ardından göz altlarına da cilt tonunun eşitlenebilmesi için uygun ürünler kullanılarak denge sağlanır. Daha sonra göz kapaklarına far kullanılabilir. Gözlere çekilecek eyeliner aracılığı ile buğulu bakışlar için ilk adım atılmış olur.

 

Far tercihi yapılırken simli ya da ışıltılı renkler seçilebilir. Kıyafete uygun bir makyaj yapılacağı zaman ise kişinin giysilerinin içindeki renkler kullanılabilir. Sade bir makyaj tercih edildiğinde şeftali tonları üzerinden seçim yapılabilir.

 

Renk seçimi kıyafete, kişinin beğenisine, o günkü ruh haline göre değişim gösterebilir. Yılın trend renkleri takip edildiğinde de istenilen özelliklerde makyaj yapmak kolaylaşır. Siyahi kadınların kullanacakları allık ya da rujların da cilt tonuna aykırı olmaması gerekir.

 

Bordo rengi bir ruj kullanıldığında üzerine parlatıcı sürülerek dudaklar daha etkileyici hale getirilebilir. Bunun yanı sıra allık olarak kullanılacak renkler de ruj ve farla uyumlu tonlarda olduğunda görsel bir karmaşadan kaçılmış olur.

 

Gözlere sürülen göz altı kapatıcısı, far ve eyelinerın ardından kirpikler rimelle etkileyici hale getirilebilir. Kişinin kirpiklerinin uzun ya da kısa olması, düz veya kıvırcık yapısı kullanılacak rimel seçimini de doğrudan etkiler.

 

Makyaj yapılırken gözlerin küçük olması durumunda eyeliner ile gözlerin daha iri gösterilebilmesi mümkündür. Göz kapaklarının yukarıya doğu ince bir kontör aracılığı ile şekillendirilmesi gözlerin daha etkileyici görünmesine yol açar.

 

Bu kontör ince veya biraz daha kalın olarak ayarlanabilir. Ruj seçimi sırasında kırmızı ve bordo tonları da siyahi kadınlarda etkileyici durur. Kullanılacak allığın tonu rujun renkleri ile uyumlu olduğunda etkileyici bir makyaj yapmak kolaylaşır.

 

Koyu renk saçlarla giden renkler arasında mercan, vişne çürüğü, kırmızının tonları yer alır. Ayrıca şeftali tonları da siyahi kadınlar için etkileyici bir seçenektir. Yoğun ve belirgin hatlar istendiğinde kontör tekniği istenilen sonuçları verir.

 

Gözler ön plana çıkarılmak istendiğinde dudak makyajının daha natürel tonlarda olması gerekir. Bu durumda da kullanılacak rujun doğal tonlarda olması önerilir. Koyu tenli kadınların kullanacakları fondötenin tonu da cildi ile uyumlu olmalıdır. Makyaja başlamadan önce cilt tipinin analiz edilmesi ve tene uygun ürünlerin kullanılması oldukça önemlidir bu sebeple kişinin cilt yapısı hakkında bilgi sahibi olması önerilir.

 

 Bu konular da ilginizi çekebilir:

Buğday Tenli Kadınlara Makyaj Önerileri

Beyaz Tenli Kadınlara Makyaj Önerileri

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. doğru makyajla o kadar güzel oluyorlar ki zaten güzeller o ayrı..

    YanıtlaSil
  2. Siyahi kadınlarda çok hoşmuş:) Kaleminize sağlık. Sevgler…

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads