Hangi Burç Hangi Sporu Yapmalı? 12 Burca Uygun Spor Çeşitleri

 


Yıldızlar atletik performansı gerçekten etkiler mi?

Venus, Mars ve diğerleri aslında fitness seviyenizi nasıl artırabileceğinizi veya daha iyi kullanabileceğinizi açığa çıkarabilir! Burç eğilimleri bilinirse, eğlenerek aktif kalmak mümkün olur.. Astroloji, hemen her alanda olduğu gibi spor alanında da bize yardımcı olabilir. Örneğin, bir müsabakanın veya futbol maçının tam anlamıyla iyi bir yıldızın altında mı yoksa oldukça kritik bir aşamada mı geçtiğini astrolojik bir bakış açısıyla hesaplayabilirsiniz. Olası performans düşüşlerini belirlemek ve böylece karşı önlemler almak için yıldız takımyıldızını da kullanabilirsiniz. Peki 12 burca uygun spor çeşitleri neler? Hangi burç, hangi sporu yapmalı? Bugün bu konuyu ele alacağız:

Zinde Kova Burçları

Her zaman yeni bir şeyler arar, hemen mevcut fitness trendlerini keşfeder ve onları dener. Ne kadar fütürist ve zorlu olursa o kadar iyi. Ve trend belirleyici olduğu için uzun vadede neyin başarılı olacağını tam olarak bilir. Macera ve heyecan kokusu tamamen Kova burcunun zevkine göre. Maneviyata olan tutkusu, beden ritüellerine akabilir. 

İdeal sporlar: spor uçuşu, planör, paraşütle atlama, kayakla atlama, break dans, badminton.Balık burcuna uygun sporlar:

Balıklar kararsız olabilir, açıkça yapılandırılmış bir fitness planı önerilir. Ama çok fazla baskı olmadan, çünkü bir balık bundan hoşlanmaz. Beden, zihin ve ruh için nazik sporlar onun doğasına yakışır. Elementi sudur; düzenli su sporları, genellikle doğuştan gelen zayıf bağ dokusu üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir. Müzikle birleşen zarif hareketler, balıklar için çok uygun. 

İdeal sporlar: balık tutma, şnorkelle yüzme, yüzme, su aerobiği, buz pateni, yelken ve dans.

Koç burcuna uygun sporlar:

Koç gerçek bir güç kaynağı, atletik rekabeti seven bir burç. Burcun sembolü boynuzlar kimileri için korkutucu olsa da, adil ve arkadaş canlısıdır. Bu nedenle yüksek etik idealleri olan dövüş sanatları için uygundur. Koç'un harekete ihtiyacı vardır, dürtüsel ve güçlüdür. Tüm engelleri  aşan ve ileriye bakan bir kısa mesafe koşucusudur. 

İdeal sporlar: Tae-Bo, boks, atıcılık, pentatlon, ağırlık çalışması, spinning.

Boğa burcuna uygun sporlar:

Tembelliğin üstesinden gelmek onun mücadelesidir. Eğlenmek, örneğin koşarken, vücudunu hareket ettirmekten daha keyiflidir. Genellikle müzikle birleştirilen doğal hareket dizilerine sahip disiplinler, Boğa doğasıyla çok iyi gider.

 İdeal sporlar: Dans, aerobik, futbol, ​​boules / boccia, yürüyüş, golf ile koşu bandı eğitimi.İkizler burcuna uygun sporlar:

“Hızlı ve daha hızlı” sloganı olabilir. İlgisini kaybetmemek veya gerginleşmemek için turbo başarısına ihtiyacı vardır. Gezegensel yöneticisi Merkür, hem fiziksel hem de zihinsel çevikliği temsil eder. Bu yüzden ikizler, stratejik  sporları sever.

Yengeç burcuna uygun sporlar:

Dengede kalmak için yumuşak, akıcı hareketler kullanabilirsiniz. Bir filigran olarak, Yengeç bu unsurla ilişki kurmayı sever ve yerel kapalı havuzda denizde olduğu kadar rahat hisseder. Dayanıklılık sporları da uygundur, ancak rekabetçi bir karaktere sahip değildir. Doğaya yakındır ve bu, doğada tai chi veya diğer rahatlama sporlarına olan isteği teşvik eder.

 İdeal sporlar: yelken, yüzme, su topu, dans, yoga.Aslan burcuna uygun sporlar: 

Özel ilgiye ihtiyaç duyan ve bazen tembelliklerini yenmek zorunda kalan Aslan burçları, kişisel antrenör için ideal bir adaydır. Biraz kendini beğenmiş tavrı golf sahasına çok yakışır ve aynı zamanda bir binicilik kulübünde veya polo sporunda da doğru yerdedir. Öte yandan, doğuştan gelen zafer güvenliği onu kararlı bir dövüşçü veya takım kaptanı yapar. 

İdeal sporlar: tenis, motor sporları, dans, golf, binicilik, boks.

Başak burcuna uygun sporlar:

Başaklar öz disiplini icat edebilirdi, bu yüzden dayanıklılık sporları onlar için biçilmiş kaftandır. Hassasiyet gerektiren tüm hareketler, başak düzen sistemine uyum sağlar. Bununla birlikte, ona riskli sporları için öneren herkes, pek ümitli olmamalıdır. 

 İdeal sporlar: Pilates, kros kayağı, artistik patinaj, at binme, yürüyüş.Terazi burcuna uygun sporlar:

Mutfak lezzetlerine olan düşkünlük figürü mahvedebilir. Teraziler  ince ve estetik bir yapıya sahiptir; bu nedenle fiziksel kültüre çok para harcama motivasyonu yüksektir. Dengeye düşkün olduğu için, tüm vücuda uygun egzersizleri tercih eder.

 İdeal sporlar: tenis, dans, bale, eskrim.

Akrep burcuna uygun sporlar:

Öz disiplin dolu, pes etmeyen ve bir maraton koşucusu olarak sertliğini koruyan bir burç. Sloganı hep ya hiç olabilir, bu da onu örneğin ideal dövüş sanatları adayı yapar. Güçlü hayal gücü onu zihinsel bir atlet yapar - en büyük zorlukların üstesinden gelir. Heyecan için büyük arzusu vardır. Hava koşulları ne olursa olsun: sörf veya paraşütle atlama her zaman mümkündür.

 İdeal sporlar: aikido, karate, dağ kayağı, su sporları, araba rallileri.Yay burcuna uygun sporlar:

Tekdüze veya kısıtlayıcı olan hiçbir şey onun kibar yönelimine uymaz. Bir golf cennetinde tatil yapmak veya Karayipler'de yamaç paraşütü yapmak ruhunu tazeler. Aktif spor tam olarak onun tutkusu değil ve bu yüzden ruhani içerikli bir yoga seansı arada sırada hareket konseptine uyuyor. Ardından stres seviyesini düşürebilir, rahatlayabilir ve pillerini yeniden şarj edebilir. 

İdeal sporlar: jimnastik, top oyunları, golf, binicilik, yoga, uzun yürüyüşler.

Oğlak burcuna uygun sporlar:

Oğlak bir zirvecidir. En tepeye çıkmak ister. Bu felsefe dağ yürüyüşü için geçerlidir, ancak diğer disiplinlerde de kazanan olmak ister. Kalıcı, konsantre ve inatçıdır, hiçbir şeyi şansa bırakmadan kendini hazırlar. Bu şekilde mükemmel vücut kontrolü için mükemmel konseptler geliştirir. Çok iyi bir teknik direktör olurdu.

 İdeal sporlar: dağcılık, koşu bandı, cross trainer, kayak turu, dağ bisikleti.

Fala inanma, falsız da kalma demiş büyüklerimiz. Astroloji gerçi faldan çok bir bilim dalı ve oldukça detaylı. Yani sadece burcunuz değil, yükselen burcunuz, doğum saatiniz gibi birçok faktör hesaplamalara dahil. Bizlerin yazdıkları biraz eğlence, biraz genel bilgi. Yani aman burcuma uygun değil diye üzülmeyin:) Örneğin akrep burcuna uygun egzersizler bana hiç uymuyor. Yapı olarak daha sakin, yürüyüş, yoga, yüzme gibi sporları seviyorum. Ama daha önce de bahsettiğim gibi araya başka faktörler de girip belirleyici olabiliyor.

Sizin burcunuza uygun sporlar size uygun geldi mi? Yorumlara yazarsanız sevinirim:)

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Burcunuza Uygun Diyetle Zayıflayın-Hangi Burca Hangi Diyet?

2022 Yılında Burçları Neler Bekliyor?

1 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. Kova burcuyum bu sporların hiçbirini yapmıyorum. Aslında birara paraşütle atlamayı istemiştim ama o zaman babam izin vermemişti.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads