Evde Spor Yapmak İçin Gerekenler ve Öneriler

 Spor salonuna gitmek için motivasyonunuz veya imkanınız yoksa günlük egzersizinizi evde yapmak iyi bir seçenek. Ancak evde egzersiz rutini hazırlamak yeni başlayanlar için zor olabilir. Bunu kolaylaştırmak için tek ihtiyacınız olan birkaç parça ekipman ve antrenmanınızı bir araya getirmek için biraz zaman.

Evde Egzersiz yapmak için ihtiyacınız olan her şey aşağıdadır:

-Hafif ve temizlemesi kolay bir mat veya havlu

-Ağırlık seti (kadınlar için 3 libre, erkekler için 7 libre ile başlayın)

-Bir egzersiz topu (yoga topu)

-Kararlılık/direnç bantları (çeşitlilik için)

-Bir direnç bandı halkası (sandalye ayağını sabitlemek için)

-Ayarlanabilir yüksekliğe sahip bir sandalye veya kolları olmayan sağlam bir sandalye

Haftalık Egzersiz Programı İçin Şablon Hazırlığı

Evde egzersiz programı şablonu, insanların evde kendi egzersiz programlarını oluşturmalarına yardımcı olan bir excel sayfası veya herhangi bir programda hazırlanmış veya elde yazılmış bir şablon olabilir.

Bu şablon, kendi ev egzersizlerini yapmak isteyen kişilere yardımcı olmak için tasarlanır ve işinizi çok kolaylaştırabilir. Hafta boyunca egzersize ayırabileceğiniz zamanı yazılı olarak gördüğünüzde kendinizi ona göre programlar ve bu programa uyabilirsiniz. Ben size örnek olması için bir şablon hazırlık başlangıcı yaptım. Bunu ister bilgisayardan baştırın (hazır pek çok şablon bulmak mümkün), ister elde çizin. İçine yazacaklarınız da size kalmış tabii ki. Ancak kağıt üzerinde o saatte egzersiz yapacağınızı görmek inanın bir mecburiyet hissi yaratıyor.Evde Hangi Egzersizleri Yapalım?

Hepimiz spor salonunda kimi zaman da bir uzman yardımıyla egzersiz yapmanın fiziksel sağlığımızı iyileştirmek için harika olduğunu biliyoruz. Ama herkesin bu imkanı veya zamanı var mı? Araştırmalar, egzersizin psikolojik iyi olma haliniz üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu, ruh halinizi iyileştirdiğini ve enerji seviyelerini yükselttiğini göstermiştir.

Peki evde nasıl çalışırsınız? Bu, ne tür bir antrenman aradığınıza bağlı. Güç ve esneklik oluşturmak için vücut ağırlığı egzersizleri, yoga veya Pilates yapabilirsiniz. Ya da kalori yakmak istiyorsanız dışarıda koşu yapmayı, içeride veya dışarıda bisiklet sürmeyi veya havuzda yüzme turlarını deneyin. Bu konuda daha detaylı bilgi ve öneriler için Evde Spor Önerileri yazılarımı inceleyebilirsiniz.

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Kışın Evde Yapılabilecek Egzersizler

30 Dakikada 500 Kalori Harcatan Egzersizler

15 Dakikada Oturarak Yapılabilecek Yoga Hareketleri

Yorum Gönder

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

Daha yeni Daha eski

Ads

Ads