Evde 5 Adımda Yüz Bakımı


Bazen güzellik salonunda yüz bakımı yaptırmak için zamanınız veya maddi imkanınız olmaz. Sonuç olarak cildinizi ihmal etmeniz tabii ki gerekmez. Kendi kendinize de evde kolayca yüz bakımı yapabilirsiniz. Evde 5 adımda yüz bakımı nasıl yapılır bugün bu konudan bahsedeceğim:

guzellik-bakim-onerileri


1: Yüz temizliği


Yüz bakımına başlamadan önce yüzünüzü iyice temizlemelisiniz. Bu adım çok önemlidir, çünkü cilt lekelerini önlemenin ve tüm bakım ürünlerinin cildiniz tarafından mümkün olan en iyi şekilde emilmesini sağlamanın tek yolu budur. Pamuklu bir bez ve yüksek kaliteli temizleme sütü kullanın ve tamamen temizlenene kadar nazik, dairesel hareketlerle yüzünüze sürün.

 2: Buhar banyosu

Yüz temizliği yapıldıktan sonra kozmetik sıra buhar banyosuna geldi. Bu, cilde nem sağlar ve gözenekleri açar, böylece kir ve fazla sebum gevşetilir.

Evde rahatlıkla buhar banyosu yapabilirsiniz. Bunu yapmak için bir kase alın ve kaynar suyla doldurun. Daha sonra otlar veya uçucu yağlar ekleyebilirsiniz. Örneğin papatya çayı kullanabilirsiniz. Başınızın üzerine bir havlu yerleştirin ve kasenin üzerine dikkatlice yaslayın. Kendin yap buhar odası havasında değilseniz, profesyonel bir yüz buharlayıcı da kullanabilirsiniz.
 3: Peeling

Cildinize uygun bir peeling ürününü kullanın. Ürün paketinde verilen süre kadar yüzünüzde bekletin, bir yüz fırçası veya peeling süngeri ile masaj yapın ve sonra iyice yıkayın. Peeling işleminden sonra direk güneş ışığına çıkmaktan kaçının.

 4: Yüz maskesi

Maskelerin birçok farklı çeşidi vardır. DIY yüz bakımınız için kişisel ihtiyaçlarınıza göre bir maske seçebilirsiniz. Cildinize ekstra nem sağlamak ve güzel bir ışıltı vermek ister misiniz? Örneğin aloe vera içeren bir maske bunun için uygundur. Yüzünüzü ek olarak temizleyen bir şey istiyorsanız, örneğin aktif kömür içeren bir soyulabilir maske kullanabilirsiniz . Cildinizi aşırı yormamak ve hırpalamamak için peeling ve maskeyi farklı günlerde yapın.

 5: Yüz masajı silindiri

Çoğu kozmetik stüdyosunda kozmetik tedavi yüz masajı ile tamamlanır. Bu sadece inanılmaz derecede iyi hissettirmekle kalmaz, aynı zamanda gerginliği giderir ve ciltte iyi bir kan dolaşımı sağlar. Ve bu da cilde fazladan bir ışıltı verir. Yüz masajı için parmaklarınızı ve biraz yüz kremini kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, yüz için özel masaj silindirleri de vardır - daha hoş hissettirirler. İçten dışa doğru hareketlerle yüzünüzün masajını uygulayın.

Gördüğünüz gibi evde 5 adımda yüz bakımı çok kolay. Özellikle eve kapalı kaldığımız bu günleri kendi bakımımıza ayırabiliriz. Güzel ve bakımlı olmak bizi manevi yönden de iyi hissettirir.

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Susam Yağı Faydaları ve Kullanım Alanları

Çiller Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey ve 4 Bakım Önerisi 

Kavuran Sıcaklarda 6 Cilt Bakım Önerisi 

Kirpik Lifting İşlemi Nedir? Nasıl Yapılır?

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. Aslında ne gerekli ya ben hep düzensizim bu konuda. Ürün alıp unutanlardanım hatta:(((

    YanıtlaSil
  2. Yüzümü temizlemeden asla uyuyamıyorum.Diş fırçalamak gibi doğal bir alışkanlık bu.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads