Çiller Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey Ve 4 Bakım Önerisi

 

cilli-ciltlere-bakim-onerileri

Çiller hakkında her şey


 

Yaz güneşinin ilk ışınları teninize değdiği anda çilleriniz görünür olur. Peki çiller nasıl oluşur ve çiller için en uygun 4 cilt bakım önerisi nedir? Bu yazımda bu konudan bahsetmek istedim.

Çiller nasıl oluşur?


Ciltteki hafif kahverengimsi lekeler, açık renkli ve ince ciltlerde daha yaygındır - bu ışığa duyarlı cilt tipinin genellikle sarı veya kırmızımsı saç rengi vardır. Çiller, güneşin UV ışınlarından veya solaryumdan kaynaklanır ve cildin üst tabakasındaki hücrelerde düzensiz pigment birikintileridir. İyi huylu bir pigment bozukluğudurlar ve bu nedenle tamamen zararsızdırlar. Bununla birlikte, özellikle yazdan sonra, yeni oluşan pigment değişikliklerini kontrol etmek için cildinizi bir dermatolog tarafından muayene ettirmenizde yarar var.

Sonbaharda çiller o kadar soluyor ki neredeyse görünmez oluyorlar. Ancak, UV ışınları karda yansıdığı için yılın daha soğuk zamanlarında bile güneşten korunmaya büyük önem vermelisiniz.
Hamilelik sırasında, birçok kadın, doğumdan sonra tekrar değişen değişen hormon konsantrasyonu nedeniyle daha fazla çil sahibi olabilir.

Çillere karşı doğru koruma


Hassas cildinizin özellikle yaz aylarında ekstra bakıma ihtiyacı vardır. Cildinizin kendini koruma süresi maksimum 20 dakika olduğundan, günlük cilt bakım rutininizi yeterli güneş koruması ile tamamlamalısınız. Cildinizi mümkün olan en iyi şekilde korumak için mümkün olduğunca yüksek bir güneş koruma faktörü önerilir. Aynı zamanda çillerin gelişimi yavaşlar ve var olan çillerin daha az görünür hale gelmesi sağlanır. Cildinizi geniş kenarlı bir şapka ile koruyun ve doğrudan güneş ışığından kaçının.

Çiller İçin 4 Cilt Bakım İpucu


 Cilt Tipinize Göre Bakım Uygulayın


Cildiniz kuru, yağlı veya karma olabilir. Uygun bir ürünle düzenli olarak temizlemek ve ayrıca gündüz ve gece bakımını tamamlamak için bir krem ​​kullanmak yeterli olacaktır.


Aşırı makyajdan kaçının


Aşırı makyaj, yüzdeki çilleri daha da belirgin hale getirebilir. En uygun makyaj şekli fondöten yerine BB krem ​​kullanmaktır. Bu şekilde cilt daha pürüzsüz, eşit ve parlak görünür. Yüzünüzü biraz daha mat hale getirmek için pudra da kullanabilirsiniz. Kapatıcılar kullanılabilir, ancak çok koyu olmamasına veya çilleri daha da kötüleştirmemesine dikkat edin.

Güneş koruması kullandığınızdan emin olun


Çilli cilt de güneşe karşı hassastır. Kaliteli ve yüksek koruma faktörlü bir güneş kremi kullandığınızdan emin olun. Sadece yüze değil tüm vücuda koruyucu krem ​​sürmekte fayda var; özellikle sahilde veya havuz kenarındaysanız.

Cildi tahriş edecek ürünlerden kaçının


Mümkünse doğal içerikli, kokusuz ve boyasız bakım ürünleri kullanın. Çiller genellikle açık ve hassas ciltlerde oluştuğu için bu tür bakım ürünleri cildi tahriş edebilir. 

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Kavuran Sıcaklarda 6 Cilt Bakım Önerisi

Kirpik Lifting İşlemi Nedir,Nasıl Yapılır?

3 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

Daha yeni Daha eski

Ads

Ads