Güzel Ada Gıda Organik Glutensiz Yulaf Ezmesi



Güzel Gıda Hakkında

Güzel Gıda, sağlıklı yaşam için hareket ile birlikte doğru beslenmenin de önemini fark etmiş, bu düsturu kendi hayatında da uygulamış ve bu doğrultuda glutensiz, vegan, organik gıda ürünleri sunarak markalaşmış yerli bir aile firması.

Glutensiz un çeşitlerinden vegan ürünlere, ham çikolata ve kakao ürünlerinden glutensiz yulaf ezmesine, sağlıklı atıştırmalardan organik baharatlara kadar özenle seçilmiş pek çok ürünü bünyesinde barındırıyor Güzel Ada Gıda.

Ürün gamının %88’i yurt içi ve yurt dışında geçerli Organik Tarım sertifikalarına sahip olan Glutensiz, Vegan/Vejetaryen diyete uygun, Helal ve Kosher ürünleriyle Güzel Ada Gıda; çeşitli ürünlerinin arasında organik ve glutensiz yulaf ezmesi ile de göz dolduruyor.


 

Güzel Ada Gıda Organik Glutensiz Yulaf Ezmesi

Yulaf ezmesi, son zamanlarda kahvaltılıklarda, ara öğünlerde ve çeşitli tariflerde oldukça fazla bulunduğundan, ürün olarak kendisiyle eskisine nazaran çok daha sık karşılaşabiliyoruz.

Ancak Güzel Ada Gıda’nın organik glutensiz yulaf ezmesi özellikle tadından anlaşılacağı şekilde farklı. Taptaze ve yumuşacık bir gıda. Organik tarım sertifikalı olan Güzel Gıda Yulaf Ezmesi, kalibresi en büyük ve damarsız tahıl yapraklarından oluşuyor olmasıyla benzerlerinden ayrılıyor belli ki.

Krema gibi bir dokusu var. Tanelerinin büyük büyük olduğunu da fark edeceksiniz. Güzel Ada Gıda’nın Organik ve Glutensiz Yulaf Ezmesi’nin menşei ise Finlandiya.

Bu ürünün de diğer Güzel Ada Gıda ürünleri gibi organik tarım sertifikası olmasını çok önemsiyorum çünkü bu, ürünün ekiminden hasadına hiçbir sentetik ilaç, gübre, koruyucu vs teması olmamış anlamına geliyor ve bu konuda gıda ürünüyle ilgili bilgiye sahip olmamız sağlık açısından büyük önem arz ediyor.

Gıda güvenliğinde çapraz bulaşma adı verilen bir durum da var. Yani saklama, depolama zamanında gıda başka gıdalarla bir araya gelirse ve bir temas söz konusu olursa mikroorganizmalar bulaşabiliyor.

Güzel Gıda, tahılları için hiçbir çapraz bulaşmaya izin verilmeden ezilmiş olma garantisi veriyor. Sterilizasyon için ise gama radyasyonu denilen ışınlanma tekniği yerine buharlı sterilizasyondan geçiriliyor ürünler ve oradan da direkt olarak sofralarımıza ulaşıyor.

Bu hassasiyetlerinden ötürü Güzel Ada Gıda’nın organik glutensiz yulaf ezmesi ürününü, diğer ürünlerinde olduğu gibi gönül rahatlığıyla kullanıyorum. Besin değeri yüksek, glutensiz bu ürünü; yulaflı toplar yaparak, kek, pasta gibi tariflerde taban yapmak için, kızartmalarda panelemek için de değerlendiriyorum.

Güzel Ada Gıda organik yulaf ezmesi satın almak için buraya tıklayın.

Güzel Ada Gıda ekonomik paket organik yulaf ezmesi siparişinizi buradan verebilirsiniz.


 

Yulaf Ezmesi Nedir?

Yulaf, tohumları için yetiştirilen bir tarım bitkisi aslında. Hayvanların ve insanların beslenmesinde yararlanılıyor.

Yulaf ezmesi dediğimizde ise bu, kabuklu yulaf tanelerinin değirmende öğütülmesiyle meydana gelen, tahılın ezilmiş hali.

Biz bu yulaf ezmesini pişmemiş olarak da tüketiyoruz, su veya sütle pişirilerek de yiyoruz, özellikle de kahvaltılarda; bu haline yulaf lapası deniyor.

Uzun süre tok tutan yulaf ezmesini kahvaltıda tükettiğimizde güne sağlam bir başlangıç yapmış oluyoruz.

Yulaf ezmesi nerelerde kullanılır?

·         Popüler kahvaltı gevrekleri haline gelmiş olan müsli ve granola’nın ana maddesi yulaf ezmesi. Dolayısıyla sabahları yoğurtla, sütle, taze veya kuru meyvelerle birleştirdiğimizde ortaya nefis lezzetler çıkıyor.

·         Yulaf ezmesinin tatlı tariflerinde de yeri var, örneğin keklerde, kurabiyelerde, enerji barlarında yulaf ezmesinden faydalanabiliyoruz.

·         Yine kahvaltıda bir alternatif yaratması açısından yulaf ezmeli omlet de önerilir.

·         Farklı bir lezzet yaratmak için yulaf ezmeli poğaça tariflerine de rastlanıyor. Fırında pişmiş yulaflı krakerler de oldukça lezzetli oluyor.

·         İçecek olarak ise yulaflı smoothie’ler oldukça doyurucu oluyor.

·         Ara öğünlerde çok tercih ediliyor. Yulaf ezmesi ile glutensiz az kalorili ekmek yapmamız bile mümkün.


 

Yulaf Ezmesinin faydaları, yulafın faydaları nelerdir?

Yulaf, besleyici değeri en yüksek tahıllar arasında sayılıyor. İçeriğinde önemli vitamin ve mineraller olduğu biliniyor. Bitkisel antioksidan bileşenleri bakımından da oldukça zengin gıdalar arasında yerini alıyor.

Yulaf ezmesinin içeriğinde, magnezyum, demir, çinko, fosfor, B-1 ve B-5 vitaminlerinin olduğu belirtiliyor.

Güzel Gıda’nın en popüler ürünlerinden olan organik yulaf ezmeleri glutensiz, tam tahıllı, lifli, vitaminli, mineralli olmalarıyla da öne çıkıyor.

Yulaf ezmelerinin hem kalorisi düşük hem zengin bir besin olarak sayılması, çok büyük avantaj. Sağlıklı kilonun korunmasında ya da gerekli kiloların verilmesinde destek olabildiği söyleniyor böylelikle.

İçeriğinde karbonhidrat olduğundan enerji verdiğini biliyoruz. İçinde çözünür lif olduğu için bağışıklık seviyemizi de yükseltebileceği belirtiliyor. Yulaf ezmesinin, içeriğinin zenginliği sebebi ile kan şekerini azaltmaya yardımcı olabileceği de bu gıdanın özellikleri arasında sayılıyor.

Yulaf ezmesi gibi yüksek besin içerikli tahılların düzenli olarak makul oranda tüketildiğinde kabızlık gibi sorunları çözmekte yardımcı olabileceği belirtiliyor.

·         Sinir sistemi üzerine olumlu etkileri,

·         Stres ve uykusuzluğa karşı faydaları,

·         Guatrı engellemeye yardımcı olduğu,

·         Kemik ve kasları kuvvetlendirdiği,

·         Kolesterolü dengelediği,

·         Mide ve bağırsak sorunlarını çözüp metabolizmayı hızlandırdığı,

·         Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olduğu,

·         İdrar sökücü olarak iyi bir etken olduğu,

·         Adet döngülerinde (menstrual period) ağrı ve şikayetleri azalttığı

yulafın yaygın olarak bilinen özellikleridir.

Güzel Ada Gıda’nın güzel ürünlerinden Organik Glutensiz Yulaf Ezmesi, mutfak alışverişimin olmazsa olmazından. Kahvaltıda, ara öğünlerde ve farklı tariflerde gönül rahatlığıyla kullandığım, organik tarım sertifikalı, kalibresi en büyük yapraklardan oluşan, tadı benzerlerinden ciddi biçimde ayrılan Güzel Gıda Organik Yulaf Ezmesi’ni siz de deneyin.

Bahsettiğim nefis yulaf ezmesini denemek isteyenler için Güzel Ada Gıda’da 300 gramlık Organik Glutensiz Yulaf Ezmesi, evde bol bol bulunsun diyenler için uygun fiyatıyla 700 gramlık Ekonomik Paket, yulaf ezmesini alırken kahvaltılık başka güzelliklere de ihtiyacım var diyenlere Güzel Bir Kahvaltı Paketi, ben kendi ellerimle ekmek yaparım diyenler için özel olarak düşünülmüş Glutensiz Ekmek Seti mevcut.

Güzel Gıda online sipariş için web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

 

  • Bu yazı Güzel Gıda ile işbirliği içinde yazılmıştır.

 

 

Yorum Gönder

Yeni yorumlara izin verilmiyor.*

Daha yeni Daha eski

Ads

Ads