Güçlü Tırnaklara Nasıl Sahip Olunur? Kırılan Tırnak Nasıl Onarılır?

 

tırnak bakımı

Güçlü Tırnaklara Nasıl Sahip Olunur? Kırılan Tırnak Nasıl Onarılır?

Hemen hemen her bayan tırnaklarının güçlü olmasını ve kırılmamasını ister. Bu nedenle de çeşitli yollara başvurur. Bazen de güçsüz tırnaklar hemen kırılır ve kırılan tırnak için başka bir çözüm bulunamayacağı düşünülerek hemen tırnak kesilir. Peki, evde güçlü tırnaklara sahip olmak için ne yapmak gerekir? Kırılan tırnak nasıl onarılır? Evde tırnak bakımı nasıl yapılır? İşte, hanımların güçlü, temiz ve şık tırnaklara sahip olabilmeleri için bilmeleri gereken tırnak bakımı tüyoları!

 

Kırılan Tırnak Nasıl Onarılır?

Tırnağınız mı kırıldı? Hatta çok güçsüz olan tırnaklarınız hemen kâğıt gibi yırtıldı mı? Kırılan tırnaklar için acil çözüm gerekiyorsa ve tırnağı hemen onarmaya ihtiyaç varsa, böyle bir durumda yapılabilecek tek bir çözüm vardır. İşte kırılan tırnak için tırnak bakımı tüyoları!

Tırnağınızı hemen kesmeyin ve tırnağınızdaki ojeyi silin. Mutfak peçetesini katlarından ayırın ve tek katını kırılan tırnağınızın ölçüsünde kesin. Tırnağın üzerine bir kat tırnak cilası sürün ve üzerine kestiğiniz peçeteyi yapıştırın. Peçeteyi pürüzsüz bir hale getirmek için tırnağınızın üzerine elinizle bastırarak peçeteyi düzeltin.

Cilalı peçete kurumadan önce üzerine ya tekrar tırnak cilası sürün ya da transparan oje koruyucusu sürerek kurumaya bırakın. En son en az iki kat istediğiniz renkte ojenizi sürerek kurutun. Tabii bu aşamadan sonra oje kurutucuda kullanabilirsiniz. Kırılan tırnak uzayana kadar bu şekilde her seferinde ojelerinizi yenileyebilirsiniz. İşte, “kırılan tırnak nasıl onarılır” sorusunun cevabı ve yırtılan tırnakları güçlendirmek bu kadar basit.

 

bakımlı tırnaklar

Güçlü Tırnaklara Sahip Olmak İçin Tırnak Bakımı Tüyoları!

Hem bakımlı hem de kırılmayan güçlü tırnaklara sahip olmak hemen hemen her kadının arzusudur. Fazla uzun olmasa dahi kadınlar tırnaklarının çatlamasını ve kırılmasını istemezler. İşte, tüm bu sorunları ortadan kaldırabilecek tırnak bakımı tüyoları:

·         Limonu ortasından kesin. Suyunu bir bardağa sıkın. Size lazım olan sıkılmış olan limonun kabuğu... Limon kabuğunun içerisine tırnaklarınızı tek tek gezdirerek içinde ovuşturun. Bunu bütün tırnaklarınıza uygulayın. Haftada 2 veya 3 kez bu işlemi yapmanız halinde güçsüz tırnaklar kesinlikle güçlenecektir.

·         1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı ile 1 çay kaşığı toz şekeri karıştırın ve haftada en az 2 kere tırnaklarınıza bu şekilde tırnak peelingi yapın. Hindistan cevizi yağı yerine hakiki zeytinyağı da kullanabilirsiniz.

·         Tırnak etlerinizi kesmek yerine tırnak eti sıyırıcı kullanın. Fakat bu işlemi yapmak için elinizi sıvı el sabunu sıkılmış ılık suyun içerisinde en az 5-10 dakika kadar bekletin. Etlerinden arınmış tırnaklar daha güçlü olacaklardır.

Tüm bu öneriler tırnaklarınızın güçlenmesini sağlayacaktır. Verdiğim bu güçsüz tırnaklar için tüyolar ile tırnaklarınız yeniden güçlenecektir, kolaylıkla kırılmayacaktır ve ayrıca yırtılmayacaktır.

Sağlıkla kalın

Deryanın Spor Günlüğü

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Ruhumuzu Renklendirmeye Tırnaklardan Başlıyoruz

Nemlendirici Kremlerle Cildinizi Besleyin

Yüz Bakımına Kaç Yaşında Başlamalı?

4 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. This is so helpful! Thank you for sharing <3

  YanıtlaSil
 2. Tırnak bende ciddi sıkıntı. Tarla, başka işler hiç uzatamam zaten

  YanıtlaSil
 3. Ben tırnak uzatmayı sevmem 😊bu konu tam benim küçük kardeşime göre söyliyeyim okusun 😊emeğine sağlık canım benim sevgiler..

  YanıtlaSil
 4. tırnaklarım çok zor kırılır ama kırıldı mı da tek çaresi kesmektir..

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads