Yüz Bakımına Kaç Yaşında Başlamalı?

Güneş, sıcak, soğuk, rüzgar, yanlış beslenme, yorgunluk, stres ve yaşlanma cildinizi olumsuz etkileyen en önemli unsurlardır. Ancak bu faktörlerin etkisini doğru bir cilt bakımı ile gözle görülür derecede azaltabilirsiniz. Cildinizin doğal görünümünü korumak için yine doğal içerikli C vitamini serum cilt bakım ürünlerine yönelebilirsiniz. Son dönemde sıklıkla karşılaştığımız New Essentials kullananlar grubu, C vitamini serumun yüz ve cilt bakımında ne kadar etkili olduğundan söz ediyor. Ve C vitamini serum yorumlarında her yaştan kişiye rastlıyoruz. Bu kapsamda da yüz bakımına hangi yaşta başlanmalı sorusu akıllara geliyor. Nasıl sporun yaşı yoksa, cilt bakımının da yaşı yok. Cilt bakımı, cilt sağlığınızı korumanız ve her zaman pürüzsüz ve canlı görünen bir cilde sahip olmanız için en büyük destekçiniz oluyor.


Yüz Bakımına Kaç Yaşında Başlamalı?

Yüz bakımı için cildinizde ince çizgi ve yaşlanma ile artan lekelerin oluşmanızı beklememeniz gerekiyor. Ancak her yaş döneminde cildinizin ihtiyaçlarının farklı olduğunu da aklınızda bulundurmalısınız. Örneğin birçok uzman kırışıklık karşıtı anti-aging yüz bakım ürünlerini cildin yavaş yavaş elastikiyetini kaybetmeye başladığı ve kolajen üretiminin azaldığı 25 yaştan sonraki dönemde kullanmayı öneriyor. İlk mimik çizgilerinin de genel olarak 30 yaştan önce belirmeye başladığı göz önüne alındığında, 20’lerin ortalarında kırışıklık karşıtı ve C vitamini içerikli yüz bakım ürünleri, cilde esnekliğini ve dolgunluğunu veren kolajen üretimini destekleyici nemlendirici ve serumlar bakım setinizdeki yerini alabilir. Bitki kök hücre teknolojisi içeren New Essentiels ürünleri ise her yaş için ideal çözümler sunuyor.

Yüz Bakımına Kaç Yaşında Başlamalı?

C Vitamini Serumu Her Gün Kullanılır mı?

C vitamini serumu, yüz bakımı için vazgeçilmez ürünlerden biri olarak kabul ediliyor. Serum, özel formülü ile canlılığını kaybetmiş ve matlaşmış cilde parlaklık kazandırıyor. Böylece yorgun görünen cildiniz aydınlık ve genç bir görünüme kavuşuyor. Aynı zamanda antioksidan etkisine sahip olan C vitamini serumu, doku düzensizliklerinde, cilt tonu eşitsizliklerinde ve yaşlanma belirtilerinde gözle görülür iyileşme sağlıyor. New Essentials kullananlar C vitamini serumu ile ciltlerinin parladığını ve ışıl ışıl bir görünüme kavuştuğunu belirtiyor. Hafif ve cilt tarafından hızlı bir şekilde emilen C vitamini serumunu her gün güvenle kullanabilirsiniz. Cildinizin ihtiyacına göre serumu sabah ve akşam uygulayabilirsiniz.


Yüz Bakımına Kaç Yaşında Başlamalı?

C Vitamini Serumu Nasıl Kullanılır?

C vitamini serum cilt için birçok fayda taşıyor. Siz de düzenli kullanımda serumun cildiniz üzerindeki etkisini görebilirsiniz. Serumu temizlenmiş cildinize parmak uçlarınızla uygulayabilirsiniz. Yüzünüz için 1-3 doz serum yeterli oluyor. Ayrıca boynunuza da 1 doz C vitamini serumu uygulamayı ihmal etmeyin. C vitamini serum yorumlarında, serumun kısa sürede cilt tarafından emildiğini belirtiliyor ve doğru da. Serumu uyguladıktan sonra birkaç dakika bekleyip nemlendirici bakım kreminizi ya da makyajınızı uygulayabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Cilt Tipinize Uygun Cilt Ürünü Seçin

Parfüm Kullanmak İçin En İyi 4 Neden

Saç Şekillendiricilerle Mükemmel Bir Güne Hazır Mısınız?


 

10 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. New essentials serumlarını çok merak ediyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir yaştan sonra cilt bakımına daha fazla özen vermeliyiz:)

   Sil
 2. Kullanıyorum bu serumdan çok memnunum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Memnun kalmana çok sevindim canım. Etki eden ürünü bulunca insan mutlu oluyor:)

   Sil
 3. Ben gençken ihmal ettim, kırışmaz yaşlanmam sanıyor insan :( şimdi kırış kırış oldum ne sürsem o kırışıklıklar gitmiyor :( çok pişmanım....:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kırışık oluşmadan bakıma başlamak gerçekten işe yarıyor. Ama oluştuktan sonra da düzenli kullanım kırışıkları yumuşatıyor ve optik olarak da daha genç bir görünüm oluyor.

   Sil
 4. bende cok sık kullanırım. onemlı bır serum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Serumlar cilt bakımında çok işe yarıyor :)

   Sil
 5. This is a really helpful post! I have used a vitamin C serum on and off and it really helped!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vitamin C serum is really helpfull. Thanks for your comment:)

   Sil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads