Cilt Tipinize Uygun Cilt Temizleyici SeçinCildinize uygun cilt bakımı yapmak ve farklı kremlerden yararlanmak ne kadar önemliyse cildinizin tipine göre uygun cilt temizleyici bulmak ve doğru kullanmakta bir o kadar önem arz ediyor. Cildimiz çok bakım ve ilgi isteyen bir yapı halindedir. Özellikle de ergenlik dönemlerinde yaşanan akneler yüzde kalıcı ve tedavisi uzun süre gerektiren büyük sorunlara neden oluyor. Fakat cildinize gerekli olan bakımı yaptıktan sonra güzel tedaviler sonucunda hiçbir iz kalmadan bu dönemi de atlatabiliyorsunuz.
Yüzdeki kızarıklar, siyah noktalar, akneler, kuruluk ve yağlılık gibi durumlarda imdadımıza cilt temizleme malzemeleri koşuyor. Peki cildinize en uygun temizleyiciyi nasıl seçmeliyiz? Makyaj malzemeleri kullanırken yüzümüze uygunluklarını nasıl kontrol ediyorsak cilt temizlik ürünleri içinde aynı şekilde kontrol ederek satın almamız gerekiyor.

cilt temizleme

Kuru Ciltler İçin Tavsiye Edilen Cilt Temizleyici Ürünler Nelerdir?

Kuru ciltler diğer cilt türlerine göre daha hassas konumdadırlar. Çünkü piyasa da bulunan malzemelerin birçoğu normal cilt tiplerine göre daha çok üretimleri gerçekleşiyor. Bu yüzden cildiniz için kozmetik ürün veya cilt temizleyici ürünler satın alırken muhakkak üzerlerinde bulunan etiketleri okuyunuz. Burada kuru ciltler hakkında bilgiler yer edinmemişse ürünü de satın almanızın bir anlamı olmayacaktır. Satın alsanız bile yüzünüzde farklı reaksiyonların oluşmasına neden olabilir.
Kuru cilde sahip olan kişiler cilt temizleme ürünlerinin alkol veya koku içermeyen yumuşak özelliği taşımasına dikkat etmedir. Aynı şekilde yüzünüzü yıkadığınızda kesinlikle sabun kullanmamanız gerekiyor. Duş aldığınızda hatta yüzünüzü yıkarken bile sıcak su kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü sürekli cildinizin kuru olmasından kaynaklı olarak kullanmış olduğunuz sıcak su tahriş olmasına ve pullanmasına sebebiyet olabilir. Cildinizin daha parlak ve sağlıklı olmasını sağlamak için haftada bir kere peeling kullanmanız yararınıza olacaktır.

cilt temizliği

Yağlı Ciltlilerin Kullanması Gereken Doğru Cilt Temizleyicisi

Kuru cilde sahip olan kişiler uzun süre bakımlarını yapmadıkları taktirde derilerinin abartılı şekilde pullanması gibi durumlar yaşanabiliyor. Aynı şekilde yağlı ciltlilerin de bakımlarını eksiltmeden her gün yapması gerekiyor. Aksi taktirde dış görünüşün verdiği rahatsızlıklardan dolayı arkadaşlarınızın arasında itibar düşme gibi durumlar yaşayabilirsiniz. O yüzden yağlı cilt temizliği yaparken jel şeklinde köpüren temizleyici ürünlerini kullanın. Fırsat buldukça vücudunuzu ılık suyla yıkamayı ihmal etmeyin. Hassas vücuda sahipseniz nazik temizleyici ürünleriyle duşunuzu alıp, bedeninizi kurulayın. Hatta durulama işlemi gerektirmeyen cilt üzerinde kalan temizleyici jelleri kullanmanız sizler açısından daha iyi olacaktır.

cilt temizleme

Cilt temizleyici ürün satın alırken Alkol, asit, sabun ve parfüm içeren ürünlerden uzak durun. Bunun aksine papatya, yeşil çay yulaf ve gliserin gibi maddeler barındıran ürünler kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ürün satın alırken sağlığınız açısından bilinmedik ürünlerin kullanımından uzak durun. Reklamlarını sıkça gördüğümüz bilindik markaları tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Unutmayın dış görünüşünüz ve temizliğiniz kişiliğinizi yansıtır. O yüzden sizlere önermiş olduğumuz bu bilgileri mutlaka uygulayınız.


4 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. ben yağlı cilde sahibim bayağı sıkıntı veriyor. dikkat ediyorum cildime ama bazen
    öyle çok sivilceyle doluyor ki stres zamanlarımda, ne yapsam faydasız.

    YanıtlaSil
  2. Yeni bir cilt temizleyici ürün aldım.Umarım daha da iyi olur cildim.Lekelenmeye müsait karma bir cildim var...

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads