Nemlendirici Kremler ile Cildinizi Besleyin

 

Nemlendirici Kremler ile Cildinizi Besleyin

Her mevsimin cilt bakımı ihtiyaçları farklılık gösteriyor. Havaların çok sıcak veya aşırı soğuk olması durumunda cildimiz farklı reaksiyonlar yaşayabilir. Bu yüzden cildimizin göstereceği reaksiyonları çok iyi şekilde tanımamız ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda şekillendirme işlemlerini yapmamız gerekiyor. Cilt bakımı sadece cilt temizleyici kullanarak ya da haftada bir cilt maskesi yaparak değil düzenli olarak nemlendirici kremleri kullanarak düzenli bir şekilde yapılmalıdır

Örneğin; kış ayında havaların soğuk olmasından ötürü kuru cilde sahip olan kişilerin kendi cilt tipine uygun nemlendirici kremler mutlaka kullanılması gerekmektedir. Bu yüzden mevsimler değişirken cildimizi havalara göre hazırlamalı ve ihtiyaçlarını gidermelisiniz. O halde ne duruyorsunuz? Kendinize en uygun nemlendirici kremleri belirleyerek vücudunuzu rahatlatın!

Nemlendirici Kremler ile Cildinizi Besleyin


Nemlendirici Kremler ile Günün Yorgunluğuna Elveda

Günlük yaşantının vermiş olduğu büyük yorgunluklar bedenimizi aşırı derecede yorup daha erken yaşlanmasına yol açıyor. Bu nedenle tempolu şekilde geçen gününüzün ardından cilt bakımı ihtiyaçlarınızı aksatmamanız lazım. Her gece ılık suyla aldığınız duştan sonra vücudunuzun üstündeki bütün yorgunluğu tek seferde atabiliyor. Bunun yanında kaslarınızın da rahatlamasıyla enerjiniz daha yüksek olabiliyor.

Tabi ki sadece duş almanız vücudunuzun temel bakım ihtiyacını gidermiyor. En iyi sonucu elde etmeniz için nemlendirici kremler kullanmanız vücudunuzu eskisinden daha genç kılacaktır. Duş esnasında veya sonrasında sürülmesi gereken nemlendiriciler sayesinde yaşamış olduğunuz günün bütün streslerinden bedenlerinizi koruma altına alarak yıpranmasına engel olabilirsiniz. Aynı şekilde uygulamış olduğunuz bu işlemlerle vücudunuzun temel bakım ihtiyaçlarını da karşılamış bulunuyorsunuz.

Nemlendirici Kremler ile Cildinizi Besleyin


Kuru ve Hassas Bir Cilde Sahipseniz Dikkat!

Cilt tipleri bazı nedenlerden dolayı farklılık gösterebiliyor. O yüzden kuru ve hassas cilde sahipseniz nemlendirici setlerini kullanırken daha dikkatli olmanız lazım. Eğer kuru cildiniz bulunuyorsa nemlendirici losyonlarında yağlı ürünleri kullanmanız daha mantıklı olacaktır. Kuruluğun meydana getirdiği pullanma gibi çirkin görüntüleri engellemek istiyorsanız mutlaka az yağ içeren nemlendirici kremleri kullanmanız gerekecektir. Yağlı cilde sahip olan kişilerinde seçim yaparken dikkat etmeleri gereken nokta nemlendiricinin içerisinde yağın olmamasıdır. Fakat kış aylarında bu durum farklılık gösterebiliyor. Çünkü ortamın yaratmış olduğu soğuk havalarla birlikte kuruluklar aşırı derecede meydana geliyor. Buda her cilt tipinin kurumasına neden oluyor. Eğer kış aylarına girecekseniz kuru veya yağlı cilt tipi farkı olmadan sağlığınız adına vücudunuzu rahatlatacak olan yağlı nemlendiricileri kullanın.

En İyi Sonuç İçin Nem Maskesini Kullanın

Cildinizin nem seviyesini korumak için kullanmış olduğunuz nemlendirici kremler tam sonuçlar vermeyebilir. Yüzünüzdeki kuruluklardan yada yağlılıklardan kurtulmak istiyorsanız haftada bir kere olacak şekilde nem maskesini kullanmanızı da tavsiye ediyoruz. Haftalık yapacağınız nem maskesi sayesinde vücudunuzun ihtiyaç duymuş olduğu nem oranını büyük çoğunlukla karşılayabilirsiniz. Özellikle duş aldıktan sonra vücudunuzun kazanmış olduğu yumuşaklıkla birlikte kullanacağınız nemlendirici ürünleri sizler için daha iyi sonuçlar doğuracaktır. Nem maskelerine kozmetik ürünlerin satıldığı ortamlarda yada özel olarak evde hazırlanabilir malzemelerle elde edebilirsiniz. Bizim tavsiyemiz evde kolaylıkla hazırlanabilen doğal maskelerini kullanmanız.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Yüz Bakımına Kaç Yaşında Başlamalı?

Cilt Tipinize Uygun Cilt Temizleyici Seçin

Kuru Ve Çatlayan Dudaklara Karşı Ne Yapılabilir?

Düzenli Kullanımda Sivilce İzlerini Yokedecek Maskeler

3 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Evde yapılabilen doğal nemlendiriciler tercihim. Teşekkürler paylaşım için.:)

  YanıtlaSil
 2. Nemlendirici önemli. Hele benim gibi bu mevsim timsah derisine dönen gıcık bir cildiniz varsa. Nemlendirici artı zeytinyağı desteği alıyorum ben.

  YanıtlaSil
 3. Kremlerin alerjik reaksiyon göstermemesi çok önemli.
  Bilgilendiren yazı için teşekkür ederiz.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads