16 Ocak 2020 Perşembe

Düzenli Kullanımda Sivilce İzlerini Yok Edecek 3 Etkili Maske


Bazı hormonal rahatsızlıklar, yanlış beslenme alışkanlıkları, kadınlarda regl dönemi ve cildin yeterince temiz tutulmaması gibi birçok nedenle ciltte sivilce oluşabilmektedir. Ancak birçok insan çıkan sivilceler ile oynamakta ve bu durum da oldukça zor geçen izlere sebep olmaktadır. Esas önemli olan sivilce ile oynamayıp ize sebebiyet vermemek olmakla birlikte iz oluştuktan sonra yok etmek için bazı maske tariflerinin uygulanması mümkündür. Her evde kolayca bulunan birkaç malzeme ile doğal maskeler hazırlanabilir ve düzenli kullanılan maske ile izler yok edilebilir. Ancak hazırlanan maskelerin cilt üzerinde alerjik bir duruma sebep olup olmayacağını görmek için öncelikle az bir miktar el üzerine sürülerek denenmelidir.


  

1-)Yoğurt Maskesi


 Yoğurt oldukça faydalı bir besindir. İçerisinde bulunan laktik asit ve çinko ciltteki ölü derinin atılmasını, sivilce lekelerinin geçmesini sağlamaktadır. Ancak maskede kullanılacak yoğurdun doğal olması oldukça önemlidir. Yoğurt ile yapılacak maske cilt tipine göre farklı şekillerde hazırlanabilir:

Kuru ciltler için hazırlanacak maskede; 1 yemek kaşığı yoğurt az miktarda zeytinyağı ile karıştırılmalı, cilde sürülüp 10-15 dakika sonra durulanmalıdır.

Yağlı ciltler için hazırlanacak maskede; 1 yemek kaşığı yoğurt içerisine aynı miktarda limon suyu eklenerek, cilde sürülmeli 10-15 dakika sonra durulanmalıdır.

Karma ciltler için hazırlanacak maskede; 1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yumurtanın beyazı karıştırılarak cilde sürülmeli ve tamamen kuruduktan sonra durulanmalıdır.2-)Zerdeçal ve Pirinç Unu Maskesi


 Bu maskede zerdeçal, pirinç unu ve süt kullanılmaktadır. Üç maddenin de cilt tonunu açma özelliği bulunduğundan düzenli kullanımda sivilce izlerini geçirmektedir. Zerdeçalın rengi biraz zor geçtiğinden maskenin iyi durulanması gerekmektedir.

 1 tatlı kaşığı pirinç unu ve 1 tatlı kaşığı zerdeçal üzerine macun kıvamını alacak kadar süt eklenmeli ve cilde sürülmelidir. Kuruduktan sonra durulanmalıdır.3-)Karbonat Maskesi


 Karbonat da cildi ölü derilerden arındırmak konusunda oldukça başarılıdır. Bu maske için 1 yemek kaşığı karbonat ve 1 yemek kaşığı portakal suyu karıştırılarak temiz cilde sürülmeli ve 15-20 dakika sonra durulanmalıdır.

Bunlar da ilginizi çekebilir:7 yorum:

 1. İşte o sivilcelerle itinayla oynayanlardan biri de benim. Deneyeyim bunları...

  YanıtlaSil
 2. Güneş lekelerine de iyi gelebilir. Bu pratik, doğal tarifler için çok teşekkürler canım :))

  YanıtlaSil
 3. hassas ciltler için narenciye biraz sıkıntılı olabilir bence..

  YanıtlaSil
 4. Oytun bu aralar sivilcelerle haşır neşir, malum ergenlik :/
  ben bunlardan birisini uygulayayım ona

  YanıtlaSil
 5. Yogurt masks are definitely helpful. Thank you for sharing these suggestions!

  YanıtlaSil
 6. Çok güzel maske tarifleri, teşekkürler paylaştığın için :)

  YanıtlaSil

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

Whatsapp Düğmesi Yalnızca Mobil Cihazda Çalışır

Aramak İstediğinizi Yazın ve Enter Tuşuna Basın