Koşucular İçin Corona Döneminde Evde Egzersiz Önerileri

Koşucular İçin Corona Döneminde Evde Egzersiz Önerileri


Covid-19 zamanlarında koşucular, dışarıda ve gruplar halinde olmadıkları ve diğer yoldan geçenlerden yeterince uzak oldukları sürece, sporlarını engelsiz olarak sürdürme şansına sahipler. Ek olarak veya alternatif olarak evde bir şeyler yapmak isteyenler için, bazı bilgiler vermek istedim. 

Ayak bilekleri, tendonları, bağları ve bacak kasları koşarken ilave yüklere maruz kalır. Bu nedenle koşucuların antrenmanlarını evde özel egzersizlerle desteklemeleri her zaman mantıklıdır - korona kısıtlamalarına rağmen koşu hala mümkün olsa bile.

Koşucular egzersizleri evde ne kadar süre yapmalıdır?

Eğitim düzeyine bağlı olarak, bir ila iki seans koşuya ek olarak egzersiz yapılması öneriliyor.

Bireysel egzersizler yoğun bir efor ile gerçekleştirilmelidir - ancak o zaman  etkileri hissedebilirsiniz. Kondisyonunuz izin veriyorsa, hız veya uygulama yoğunluğu ile oynayabilirsiniz. 

Koşucular İçin Evde Egzersizler

Size iki egzersiz videosu ekliyorum. Toplamı 1 saat kadar sürüyor ama isterseniz bir hafta içinde dönüşümlü olarak da yapabilirsiniz. Böylece düzenli koşamadığınız zamanlarda da kondisyonsuz kalmamış olursunuz.Bunlar da ilginizi çekebilir:
5 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. harika bir paylaşım olmuş, evde spor yapmak gerçekten zorlayıcı oluyor :(

  YanıtlaSil
 2. Yazı öneriler için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 3. Leslie çok iyi geliyor insana ki ben koşu yapmam açık havada yaptığım haftada bir gün yürüyüştü . Lesliyi de düzenli olarak yapamıyorum ama hareket önemli :)

  YanıtlaSil
 4. bugünlerde egzersizi ihmal ettim biraz yapsam iyi olacak:)
  sağol Deryacim ❤

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads