Vücut Sıkılaştırma - Tüm Problem Bölgelerden Doğru Egzersizlerle Kurtulun


Bu egzersizlerle tüm vücudunuzu sıkılaştırabilirsiniz

vücut sıkılaştırıcı egzersizler

Düz bir karın, ince bacaklar veya dar bir bel - tüm sorunlu alanları nasıl kontrol altına alabileceğinizden ve nasıl vücut sıkılaştırma konusunda başarılı olacağınızdan bahsetmek istiyorum bugün.
Hepimizin kendi sorunlu bölgelerimiz var ve buna karşı bir şeyler yapmak istiyoruz. Birçok insan aynı zamanda tüm vücutlarını sıkılaştırmak ve kollarındaki, bacaklarındaki, kalçalarındaki ve sırtındaki fazlalıklardan kurtulmak ister. Çok farklı problem alanları için alıştırma örnekleri vermeye çalıştım. Dilerseniz en problemli bölgeye yoğunlaşın, dilerseniz tüm vücudu çalıştırın(ki her zaman bunu öneririm).

Hedefiniz: Sıkı Kollar

En iyi şu şekilde çalışır: Basit ve süper etkili - kettlebell (top dambıl) harika bir spor aletidir, çünkü tüm vücudu eğitmek için kullanabilirsiniz. Kas inşa etmek ve aynı zamanda yağ yakmak? Sorun değil. Başarının anahtarı sürekliliktir. Düzenli aralıklarla kısa seanslar yapmak haftada bir kez uzun seans yapmaktan daha iyidir.

Bu şekilde daha hızlı çalışır: Hızlı sonuçlar görmek istiyorsanız, yoğun antrenman yapmaktan başka seçeneğiniz yoktur. Crossfit gibi sporlar, klasik şınav gibi hareketler kollarınızı sıkılaştırır. Böylece sarkık ve yağlı kollar yerine fit kollara sahip olursunuz.

Hedefiniz: düz bir karın

En iyi şu şekilde çalışır: Düz bir karın için haftada 4-5 kez 30 dakika yürüyebilir veya Nordik yürüyüş yapabilirsiniz (sopalarla). İlave karın hareketleri (özellikle pilates) ve esneme egzersizleri birbirini tamamlar.


Hedefiniz: İnce bel

En iyi şu şekilde çalışır: Kendi vücut ağırlığınızla özel egzersizler belinizi en iyi şekilde şekillendirir, örn. Yan plank, yanlara dönme... Bireysel egzersizler çok sıkıcıysa, haftada 2 ila 4 kez dinamik yoga üniteleri de yapabilirsiniz.  Power Yoga veya Vinyasa Flow bel bölgenizi sıkılaştırır.

Bu şekilde daha hızlı çalışır: belinizi güzelce çalıştırın. Jogging vücudun sağlam bir merkezini sağlar, çünkü koşarken sadece bacaklar değil, aynı zamanda vücudun tamamı da eğitilir. Belinizi  şekillendirmek istiyorsanız, bir seferde yaklaşık 30 dakika mümkün olduğunca sık hareket etmelisiniz. Koşu ve dönüşümlü yürüyüş yağ yakımını arttırır. Kardiyo birimleri ayrıca tüm vücudu sıkılaştırmak ve yağ yakmak için mükemmeldir.


Hedefiniz: ince bacaklar

En iyi şu şekilde çalışır: Klasik stabilite ve denge eğitimi, örneğin Lunges veya squat idealdir. Hızlı kas inşa edersiniz. Bacakların daha da iyi eğitilmesi için dayanıklılık seansları eksik olmamalıdır. Özellikle yüzme sıkı uyluk sağlar. Kurbağalama ve haftada yaklaşık 2-3 kez düzenli yüzme seansları harikadır. Ancak yüzme imkanınız yoksa, farklı bacak egzersizleri de yapabilirsiniz.

Bu şekilde daha hızlı çalışır: Squat gibi kaslara direnç veren hareketler bacakları şekillendirir ve güçlendirir.  Ayrıca bisiklete  binmek de çok iyi bir bacak egzersizidir.

Tüm problem bölgelerden nasıl kurtulabileceğinizi kısaca anlatmaya çalıştım. Ancak görsel örnekler daha anlaşılır olabilir. Sonuç olarak, örnek olması açısından Squatgirl' den kısa bir tüm vücut sıkılaştırma egzersiz videosu eklemek istiyorum.


Çok acemi olanlar ve aşırı kilolu olanlar, bu hareketlere başlamadan önce biraz kodisyon kazanmayı bekleyin. Spora yeni başlayacaklar, bir doktor kontrolünden geçerek herhangi bir engeliniz olmadığından emin olun.

Bunlar da ilginizi çekebilir:


6 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Ah ahhh, çile çekmeden fit olunmuyor değil mi Derya 😇🙃😊🤚

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında çile olarak düşünmemek lazım:) Sonuç almaya başlayınca insanın hoşuna gidiyor. Bir de illa yerlerde sürünene kadar egzersiz yapmaya da gerek yok günlük düzen daha önemli.

   Sil
 2. Hedef toptan incelme ya olmuyor nedense...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belirli bir vücut yapımız var tabii, senin de benim gibi sanırım iri kemikli ve yuvarlak hatlı. Yani bir yere kadar incelme oluyor iskelet yapın neyse o :)

   Sil
 3. Şu an özellikle düz karın ve sıkı kollar için çalışmalıyım.. Bunları dikkate alacağım!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğuma rağmen iyi durumdasın ama egzersizin tabii ki faydası olur:)

   Sil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads