Ekmek Yapma Makinesi Nasıl Çalışır?


Ekmek yapma makinesi kompakt bir yapıya sahiptir. Ekmeğin pişirilmesi için iç ısıtma sistemi bulunur. Ortadaki hazne alanı yoğurma işlemini gerçekleştirir. Elektrikli ekmek yapma makinesi tavsiye ederken, tüm bu işlemleri aynı mekanizmada yapabilen cihazlar öne çıkar. Tek başına birçok işlevi yerine getiren bu makine, aslında çok amaçlı bir fırındır. Aksam olarak bakıldığında alt kısımda elektrik motoruna bağlanan bir kısım vardır. Küçük metal kürek, hazne içindeki hamuru yoğurur. Su geçirmez iç hazne ekmek karışımının motor aksamlarına ulaşmasını önler.

arzum ekmek yapma makinesi

Peki tüm bu cihazlar nasıl çalışır? İlk olarak, hamur malzemeler hazneye konulur. Normal ekmek yapım ölçüsünde belirlenen malzeme miktarı ile elinizde yoğurmaya gerek kalmadan fırından çıkmışcasına lezzetli ekmekler yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey hazneye malzemeleri koymak ve elektronik kontrol panelini kullanarak istediğiniz programı seçtikten sonra kapağı kapatmak ve beklemektir. Ekmek makinesinin bir cam kapağı varsa pişme aşamasında ne yaptığını da izleyebilirsiniz. Kapak tamamıyla opaksa hayal gücünüzü dinlemeniz gerekir. Ekmek yapımı sırasında duyacağınız ilk şey, kürek dönerken ve hamur yoğururken çıkan makinenin motor sesidir. İlerleyen aşamada sessizlik hakim olur. Ardından, pişirme aşamasına geçilir. Son olarak, cihazın kapağı açılır ve birkaç dakika sonra lezzetli ekmeğin kokusunu almaya başlarsınız. Beyaz ekmek tarifi ve yapım süreci büyük ölçüde aynı aşamalardan oluşur. Daha farklı hamur türleri yapmak için tarif kitaplarından faydalanabilirsiniz.
arzum ekmek yapma makinesi

Ekmek Yapma Makinesi Tavsiye

Ekmek yapımında kullanılan cihazlar farklı işlevsel özelliklere sahiptir. Bazı ekmek makineleri, dahili belleğe sahiptir. Bu sayede herhangi bir elektrik kesintisi ve durdurma işleminde ne yaptığını hatırlar ve kaldığı yerden ekmek yapmaya devam eder. Bu özellik sayesinde yatmadan önce ekmek tarifindeki malzemeleri makinenin haznesine koyabilir ve sabaha taze pişmiş ekmekle uyanabilirsiniz. Ancak makinenizin akıllı program özelliği yoksa ekmek pişmeye devam eder ve sabaha yanık kokusuyla başlayabilirsiniz. Ayrıca teknik özelliklerle ilgileniyorsanız, orijinal patente sahip ürünlere göz atmalısınız.

arzum ekmek yapma makinesi

Ekmek Yapmak Makinesi Tarifleri ile Ne Tür Ekmekler Yapabilirsiniz?

Çoğu ekmek makinesinde elektronik kontrol paneli ve ekranı bulunur. Kullanımı göründüğünden çok daha basittir. Mesela, bir mikrodalga fırını programlamaktan zor değildir. Çok amaçlı cihazlar birçok farklı ekmek çeşidini yapmak için farklı programlara sahiptir. Un, su miktarı ve diğer malzemeleri değiştirerek; beyaz ekmek, kepekli veya özel somun ekmekler yapabilirsiniz. Ekmek makinesinin sunduğu pişirme özelliklerini ekran panelinde ya da ürün inceleme kılavuzunda görebilirsiniz.
Farklı ekmek çeşitleri denemek ve fonksiyonel bir cihaz satın almak için, 13 farklı ekmek pişirme programıyla sunulan Arzum ekmek yapma makinesini tercih edebilirsiniz. Ekmek yapma makinesi fiyatları açısından da memnun eden cihaz, ödenen tutarın hakkını veriyor. Tam buğdaydan beyaz ekmeğe, kepekli ekmekten glutensiz ekmeğe kadar çeşitli ekmek yapma makinesi tarifleri ve damak tadına özel lezzetleri denemeye fırsat veriyor. Fonksiyonel ve şık tasarıma sahip Arzum ekmek yapma makinesi, mutfaktaki en büyük yardımcılardan biri oluyor. Sağlıklı ve lezzetli ekmekleri kolayca yoğurmaya ve pişirmeye imkan sunuyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:4 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. BU dönem hepimizin bu tip aletlere pek ihtiyacı oldu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben bile evde ekmek yapmayı öğrendim :) Çok profesyonel olmadı belki ama acil durumda lazım olur dursun bilgi olarak :)

   Sil
 2. I have a bread maker and love it! Unfortunately, we haven't been able to find bread yeast in several months. It is sold out at every store, it seems.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yes this was a problem I make our bread with baking powder. You can store it at home for longer time :)

   Sil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads