free web stats
İleri Yaşlarda Egzersiz - Yerde, Ayakta ve Oturarak Yapılabilecek Egzersiz Önerileri

İleri Yaşlarda Egzersiz - Yerde, Ayakta ve Oturarak Yapılabilecek Egzersiz Önerileri

evde egzersiz

Belirli bir yaştan sonra hem hareketsiz kalmamak, hem de sakatlanmamaya dikkat etmek gerekiyor. İleri yaşlarda egzersiz yapılmaz diye bir kural yok, ancak kendinizi fazla zorlamadan; daha doğrusu sakatlanma riskine yer vermeden egzersiz yapmak en doğrusu. 60 ve 70' li yaşlarda ekstrem sporlar yapan, ağırlık çalışarak vücut geliştiren kişiler de var ancak bunlar azınlıkta kalıyor. Wendy Ida bu kişilere güzel bir örnek. 
Siz yine de tedbiri elden bırakmayın :) Bugün farklı şekillerde uygulanabilecek egzersizler eklemek istedim. Matta yerde yapılabilecek, ayakta yapılabilecek ve sandalyede yapılabilecek egzersizler var. 

Yerde Yapılabilecek EgzersizlerKarın Egzersizleri
Ayakta Yapılabilecek Egzersizler


Yerde egzersiz yapmak zor geliyorsa ayakta da yapabileceğiniz birçok egzersiz hareketi var. Her durumda insan hareketsiz kalmaktan kaçınabilir. Sonuçta hedef sağlıklı kalmak, herhangi bir yarışmada ödül almak değil. Oturarak Yapılabilecek Egzersizler


Diz problemi olanlar, egzersizlerini de oturarak yapabilir. İşte size oturarak yapılabilecek karın egzersizleri. Bunlar da ilginizi çekebilir:12/Yorum Gönder/Yorum

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Yine harika egzersizler canım 👍

  YanıtlayınSil
 2. Ben bugünlerde şimdilik ev içinde yürüyüşler ve küçük egzersizler yapıyorum. Şimdilik günde beşyüz adım yürüyüş, yarım kiloluk su şişesi ik taneyle kol kaslarımı geliştirmek için uğraşıyorum. Şekerim, kalbim ve böbreğim var. şükür tansiyonum yok. Moralim yüksek. Akşamdan yapacak işlerimi planlıyorum. Zaten dışarıya da çıkma özgürlüğümüz yok. İyi ki yok. evde yapabileceğimiz şeyler çok. Teşekkür ederiz paylaşımlarınız için.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Geçmiş olsun. 500 adımı biraz arttırmaya çalışın. Hareket etmeye çalışmanız çok güzel. Faydalı olmasını dilerim paylaşımlarımın :)

   Sil
 3. Hazır spor salonları yokken ve spor salonunu sevmeyen çok insan varken evde yapılabilecek temel hareketler herkese yararlı olacaktır. Umarım yazınız çok kişiye ulaşarak fayda sağlar.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler ben de çok kişiye faydalı olmasını diliyorum ☺️

   Sil
 4. Her yaşta spor ve egzersiz yapılabilir ama dediğin gibi yaş ilerledikçe sakatlanma riskleri artıyor. O yüzden sakatlanma riskinin az olduğu buradaki yerde ve oturarak yapılan hareketler çok değerli.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sakatlanma riski olmadan da fit kalmak mümkün. İnsanlar egzersizi yanlış algılıyorlar. Düzenli yapılacak hafif egzersizler de bizi sağlıklı ve fit tutacaktır

   Sil
 5. Wendy Ida,66 yaşındaymış,eski yayınına baktım da.Bravo valla...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Maşallah diyelim. Ağırlık çalışmanın faydaları ☺️

   Sil
 6. Süperler, anneme de link atmayı deneyeyim. Teknolojiye uzak ya. Bu dönem hep evde malesef.

  YanıtlayınSil
 7. Şu ara ne kadar çok egzersiz tekniği öğrensek kâr. Elbette dışarıda, açık havada yapılanın yerini tutmayacak ama yine de bol bol egzersizle formda kalmaya, sağlığımızı korumaya dikkat etmemiz şart. Yalnız Wendy İda hayran bıraktı beni kendine. O yaşta nasıl da güzel, sağlıklı bir vücuda sahip. Bravo. İşte düzenli sporun faydaları :)

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

Daha yeni Daha eski