İleri Yaşlarda Egzersiz - Yerde, Ayakta ve Oturarak Yapılabilecek Egzersiz Önerileri

evde egzersiz

Belirli bir yaştan sonra hem hareketsiz kalmamak, hem de sakatlanmamaya dikkat etmek gerekiyor. İleri yaşlarda egzersiz yapılmaz diye bir kural yok, ancak kendinizi fazla zorlamadan; daha doğrusu sakatlanma riskine yer vermeden egzersiz yapmak en doğrusu. 60 ve 70' li yaşlarda ekstrem sporlar yapan, ağırlık çalışarak vücut geliştiren kişiler de var ancak bunlar azınlıkta kalıyor. Wendy Ida bu kişilere güzel bir örnek. 
Siz yine de tedbiri elden bırakmayın :) Bugün farklı şekillerde uygulanabilecek egzersizler eklemek istedim. Matta yerde yapılabilecek, ayakta yapılabilecek ve sandalyede yapılabilecek egzersizler var. 

Yerde Yapılabilecek EgzersizlerKarın Egzersizleri
Ayakta Yapılabilecek Egzersizler


Yerde egzersiz yapmak zor geliyorsa ayakta da yapabileceğiniz birçok egzersiz hareketi var. Her durumda insan hareketsiz kalmaktan kaçınabilir. Sonuçta hedef sağlıklı kalmak, herhangi bir yarışmada ödül almak değil. Oturarak Yapılabilecek Egzersizler


Diz problemi olanlar, egzersizlerini de oturarak yapabilir. İşte size oturarak yapılabilecek karın egzersizleri. Bunlar da ilginizi çekebilir:9 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Yine harika egzersizler canım 👍

  YanıtlaSil
 2. Ben bugünlerde şimdilik ev içinde yürüyüşler ve küçük egzersizler yapıyorum. Şimdilik günde beşyüz adım yürüyüş, yarım kiloluk su şişesi ik taneyle kol kaslarımı geliştirmek için uğraşıyorum. Şekerim, kalbim ve böbreğim var. şükür tansiyonum yok. Moralim yüksek. Akşamdan yapacak işlerimi planlıyorum. Zaten dışarıya da çıkma özgürlüğümüz yok. İyi ki yok. evde yapabileceğimiz şeyler çok. Teşekkür ederiz paylaşımlarınız için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geçmiş olsun. 500 adımı biraz arttırmaya çalışın. Hareket etmeye çalışmanız çok güzel. Faydalı olmasını dilerim paylaşımlarımın :)

   Sil
 3. Hazır spor salonları yokken ve spor salonunu sevmeyen çok insan varken evde yapılabilecek temel hareketler herkese yararlı olacaktır. Umarım yazınız çok kişiye ulaşarak fayda sağlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler ben de çok kişiye faydalı olmasını diliyorum ☺️

   Sil
 4. Wendy Ida,66 yaşındaymış,eski yayınına baktım da.Bravo valla...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maşallah diyelim. Ağırlık çalışmanın faydaları ☺️

   Sil
 5. Süperler, anneme de link atmayı deneyeyim. Teknolojiye uzak ya. Bu dönem hep evde malesef.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads