2023 Yılında Hangi Egzersizleri Yapacağız
  Günümüzde iş yaşamı ve ev arasında sıkışıp kalan birçok insan biraz nefes almak istediğinde çeşitli aktiviteler yapabilir. Modern Çağ’da yaşayan insanlar için yaşam koşulları zorlayıcı olurken sağlıklı bir hayat yaşamak isteyenlerin çeşitli spor aktivitesi yapması gereklidir. 2023 yılında hangi egzersizleri yapacağız? merak edilenler arasındadır.

Hareketli yaşam tarzı sayesinde hem kilonun korunması hem de sağlıklı bir vücut yapısına sahip olmak kolaylaşır. Çalışmaktan kendisine çok zaman ayıramayanlar için evde yapılabilecek çeşitli egzersizler sayesinde sağlıklı kalabilmek mümkündür.2023 Yılı Evde Egzersiz Önerileri


Evde yapacağımız egzersizler sayesinde vücudumuzda kan dolaşımı hızlanır, yağ yakımı arttığında ise kilo vermemiz kolaylaşır. Kas ve iskelet sağlığımızı koruyabilmek için de bilinçli olarak yapacağımız egzersizler bize yardımcı olur. 2023 yılı evde egzersiz önerileri sağlığımızın korunması için bize yardımcı olacak hareketlerden oluşur.


                                                                Esneme egzersizleri

Görsel: https://danceinsight.net/stretching-challenge-beginner

Gün içinde yapabileceğimiz bu aktiviteler sayesinde kendimizi daha iyi hissederiz. Spor yaparak yaşama karşı yükselteceğimiz motivasyon seviyemiz aynı zamanda ruh halimiz üzerinde de etkili olur. Evde yapılabilecek çeşitli egzersizler vardır bunlara için verilebilecek bazı örnekler şunlardır:

·      Esneme Egzersizleri

·      Bird Dog Egzersizi

·      Push Up Egzersizi

·      Dans Egzersizi

·      Nefes Egzersizi

·      Karın Bölgesi İçin Egzersiz Önerileri

·      Boyun Fıtığı İçin Egzersiz Önerileri

·      Bel Fıtığı İçin Egzersiz ÖnerileriEsneme Egzersizleri

Esneme egzersizleri sayesinde spora başlarken ve bitirmeden önce vücudun çeşitli hareketler karşısındaki esnekliği korunur. Bu sayede kasların zarar görmeden çalışması sağlanırken ağır spor yapamayanlar için de esneme egzersizleri sağlıklı kalabilmek açısından önemlidir.

Bird Dog Egzersizi

Bel bölgesinin yanı sıra karın kısmında da fazla kilolarından şikayetçi olanların yapabileceği egzersizlerden biridir. Bel ve karın bölgesi bu egzersiz sayesinde güçlenir. Ayrıca kol ve bacaklar çalıştırılmak istendiğinde de bu egzersiz oldukça etkilidir.

Push Up Egzersizi

Belde, karında ve bacaklarda yer alan kaslar çalıştırılmak istendiğinde Push Up egzersizi tercih edilir. Alt karın bölgesinde oluşan fazla yağlanmalar da bu egzersiz sayesinde kısa sürede giderilebilmektedir.

Dans Egzersizi

Dans etmekten keyif alanların evde yapabileceği en güzel aktivitelerden biri de dans egzersizidir. Müzik dinleyerek gerçekleştirilebilen bu tür bir egzersiz hem ruhen hem de fiziki açıdan kişinin sağlığına katkı sağlar.Nefes Egzersizi

Nefes egzersizlerinin insan sağlığına en büyük katkısı akciğer kapasitesinin artırılmasıdır. Nefes darlığının yanı sıra solunum güçlüğü çekildiğinde de bu egzersizler kişiye fayda sağlamaktadır. Evde kolayca yapılabilen bir egzersiz türüdür.

Karın Bölgesi İçin Egzersiz Önerileri

Karın bölgesinde oluşan yağlar için karın egzersizlerinin düzenli olarak yapılması gerekir. Bu egzersiz sayesinde kısa sürede istenilen sonuçlar elde edilebilir. Karnı sıkılaştırmasının yanı sıra yağ yakımı açısından da karın egzersizi oldukça etkilidir.

Boyun Fıtığı İçin Egzersiz Önerileri

Boyun fıtığı çoğu kişi için rahatsızlık verici bir durumdur. Bu tür bir sağlık sorunu ile karşılaşıldığında boyun fıtığına yönelik birtakım egzersizler sayesinde kişi kendisini rahatlatabilir. Evde yapılabilen ve basit birkaç hareketten oluşan bu egzersiz düzenli yapıldığında etkili sonuç verir.

Bel Fıtığı İçin Egzersiz Önerileri

Düz bir zeminde sırt üstü yatılarak yapılan bel fıtığı egzersizleri sayesinde belde oluşan ağrılar azaltılabilir. Bu tür egzersizler yapılırken kişinin vücut ağırlığı ve şikayetlerine bağlı olarak hareketlerde değişiklik olabilir. Bel ve boyun fıtığı ile ilgili yapılacak egzersizlerde doktor önerisine göre hareket etmek sağlık açısından da daha faydalı olur.

2021 Spor Trendleri Neler Olacak?

2019 Spor Trendleri

2022'de Öne Çıkan 10 Fitness Trendi

 

 

Yorum Gönder

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

Daha yeni Daha eski

Ads

Ads