Bronz Makyaj Nasıl Yapılır? 4 Aşamada Bronz Güzellik

Bronz makyaj nedir, nasıl yapılır? Bronz makyaj genelde en çok yazın yapılan bir makyaj türüdür. Çünkü bronz makyaj güneşte oldukça güzel bir şekilde parlıyor. Peki, bronz makyaj nasıl yapılıyor?

Bronz Makyajın İlk Aşaması

Her makyaj stilinde ilk olarak göz makyajından başlanır. Bunun sebebi ilk ten makyajı yapılırsa, göz makyajı yaparken far tozları ten makyajını bozabilir bu yüzden ilk olarak kesinlikle her makyajda göz makyajından başlanmalıdır.

Bronz bir göz makyajı için ilk olarak göz kapaklarınızın renk tonunu eşitleyin. Daha sonra bronz makyajın olmazsa olmazı metalik ya da sedefli far kullanın. Mat bir far kullanmak bronz makyajla uyuşmaz bu yüzden kesinlikle ya metalik ya da sedefli fark kullanın.

Maskaranızı sürerken siyah bir maskara yerine kahverengi bir maskara kullanırsanız daha iyi olur. Bu gözlerin daha yumuşak gözükmesini sağlar. Fakat eğer ten renginiz esmer ise ve kahverengi maskara teninize gitmiyorsa siyah maskara kullanabilirsiniz.Bronz Makyajın İkinci Aşaması

Bronz makyajda kaşlar kesinlikle doğal olmalıdır. Çünkü bronz makyaj bir nevi doğal bir görünüm veren makyaj stilidir. Bu yüzden kaşlarınızı sadece tarayın ve boşlukları doldurun. Bunu yaparken kesinlikle kaş rengine uygun bir ürün ile kaşlarınızı boyayın.

Bronz Makyajın Üçüncü Aşaması

Bronz makyajda ten makyajı oldukça önemlidir.Ten makyajına oldukça ciddi şekilde dikkat etmelisiniz.

Ten makyajı için ilk olarak cildinizi nemlendirin ya da ışıltılı bir makyaj bazı sürün. Işıltılı bir makyaj bazı sürerseniz bronz makyajın çok daha güzel olur. Baz ya da nemlendiricini sürdükten sonra ten rengine yakın bir ton ile fondöteninizi sürün. Bu adımda asla bronz makyaj koyu olur algısı yüzünden teninin renginden koyu bir fondöten seçmeyin. Ten rengine uyumlu bir fondöten seçin.Fondöteni sürdükten sonra bronzeri güneş ışınlarının teninize ilk olarak geldiği yerlere sürün. Elmacık kemiklerine, yanağa, burun ucuna ve çene ucuna son olarak da alın bölgesine...

Her ten rengine yakın bronzer rengi bulunur bu yüzden sakın beyaz tenli iseniz esmer bir kişinin tenine uygun olan bronzer sürmeyin.

Bronzer sürme işleminden sonra ten makyajında son olarak yüzünün yüksek kesimlerine aydınlatıcı uygulayın.

Bronz Makyajın Son Aşaması

Bronz makyajda dudağınıza nasıl bir tipte ruj sürmek istediğinize karar verin. İster parlak bir ruj  isterseniz de mat bir ruj sürebilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihinize kalmış.

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Siyahi Kadınlara Makyaj Önerileri

Buğday Tenli Kadınlara Makyaj Önerileri

Beyaz Tenli Kadınlara Makyaj Önerileri

Güneşe ve Suya Dayanıklı Makyaj Nasıl Yapılır?

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. en sevdıgım ozellıklede yazın<3

    YanıtlaSil
  2. Derya bu makyaj olayından hiç anlamazdım, iyice koptum işi falan bıraktıktan sonra. Ne bileyim bazen şöyle bakıp güzelmiş desem de temel de bu duruma fena alıştım ben.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads