Havuzda Kilo Verdiren Egzersizler-Aqua FitnessSuyun içinde ne kadar rahat hareket ederiz değil mi? Karada zorlukla yaptığımız birçok hareketi suda kolaylıkla yapabiliriz. O yüzden bugün tam da mevsimi iken havuza gitme imkanı olanlar için egzersizler tavsiye etmek istedim. 
Kilo vermeye de yardımcı olacak bu kardiyo egzersizlerini uygularken çok da eğleneceksiniz.


Su aerobiği - Aqua Fitness faydalarıAqua fitness ile  profesyonel bir eğitmen olmadan kendi başınıza yapabileceğiniz sayısız egzersiz var. 

Her şeyden önce, beden ve zihin, su içinde ve su ile birlikte egzersizden yararlanır. Yapılan hareketler, suda vücuda nazikçe masaj yapan nazik girdaplar oluşturur. Su, kaslara direnç oluşturarak yağ yakarken daha fazla enerji kullanmanıza ve yan etki olarak selüliti önlemenize neden olur.
Aqua aerobik kardiyovasküler sistemi güçlendirir, kasları güçlendirir, genel koordinasyonu geliştirir, vücudu şekillendirir, eklemlerdeki hareket esnekliğini arttırır ve omurgayı rahatlatır. Her tür egzersizde olduğu gibi, stresin azaltılmasını ve genel esenliği destekler. Özellikle sıcak günlerde su aerobiği ile çalışmak iyi bir fikirdir çünkü aynı zamanda sizi serinletir, çünkü suda vücudunuzun terlediğini fark etmezsiniz.

Aqua fitness kimler için uygundur?


Kaç yaşında olursanız olun (çocuk, yetişkin veya yaşlı)  su aerobiği herkes tarafından yapılabilir. Aqua aerobik, rehabilitasyon programlarında (örneğin kas ve tendon yırtıkları veya kırıkları için) insanların ameliyat veya yaralanmadan sonra tam sağlıklarını yeniden kazanmalarına yardımcı olmak için çok sık kullanılır. Ancak fazla kilolu olanlar, hamileler, engelliler veya eklem sorunları olanlar da bu tür eğitimlerden yararlanabilir. Bilindiği gibi, vücut suda daha rahat hareket eder çünkü yerçekimi ona fazla etki etmez, bu da vücut ağırlığını azaltır çünkü su ağırlığın bir kısmını taşır ve eklemlerdeki stresi azaltır.

Bu konular da ilginizi çekebilir:


 

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. This is definitely a great way to stay active without causing lots of injuries. Thanks for sharing!

    YanıtlaSil
  2. Havuz olayımız hiç olmuyor ama denizde de uygulanabilirler sanırım.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads