YAZA HAZIRLIK! KENDİ SPOR RUTİNİNİZİ OLUŞTURUN

 


EVDE SPOR ÖNERİLERİ

YAZA HAZIRLIK! KENDİ SPOR RUTİNİNİZİ OLUŞTURUN

Güneş açtı, bahar bütün güzelliğiyle hepimizi selamladı. Hiç gelmeyecekmiş gibi duran yaz ayları sonunda kapıda. Peki, yaza hazır mıyız? Bir elinizde abur cuburunuz diğer elinizde telefonunuz uzanırken hazır olmadığınızı tahmin edebiliyorum. Endişelenmeyin, ben de tam size yardım elimi uzatmak için buradayım. Size 30 gün içinde mucizevi bir şekilde zayıflayacağınızı söyleyemem. Ya da kısa sürede sizi modellere dönüştürecek bir zayıflama kürü tarifi veremem size. Hayal dünyasından çıkıp gerçekliği kucaklamaya hazır olun. Bu yaz sporu sadece zayıflamak için yapmıyoruz. Bu yaz kendimizi seviyoruz ve enerjimizi doğan güneş gibi ortaya çıkarıyoruz.

 Spor salonları benim için her zaman korkutucu olmuştur. Kendimi daha güzel ve sağlıklı hissetmek için gittiğim bir yerde yargılayıcı bakışların en ufak bir belirtisi bütün motivasyonumu bozar ve asla değişmediğim kendi döngüme geri dönerdim. Grup çalışmaları bana göre değil sanırım. Bu tabi ki de beni yıldırmaya yetmedi. Ben de evde, kendi odamı kendime özel bir spor salonuna çevirdim. Bunun bana ne kadar iyi geldiğini keşfedince sizlerle de paylaşmak istedim. Böylece Derya'nın Spor Günlüğü doğdu ve bugüne kadar gelişerek bir sağlıklı yaşam blogu haline geldi. 

İşte size bedeninizi sevdirecek ve özgüveninizi arttıracak spor rutinim…ÇALMA LİSTENİZİ OLUŞTURUN!

Müziğin ruhu, bedeni hatta bütün enerjinizi iyileştirici gücüne kulak verin. Sizi motive edecek, kendi hayatınızın başrolü olduğunuzu hatırlatacak bir çalma listesini mutlaka oluşturun. Ve spor rutininiz boyunca size eşlik etmesine izin verin. Hayatın içinde sürekli boğuştuğunuz düşüncelerinizden spor rutininiz boyunca uzaklaşın ve müziğin sizi hayal dünyasına çekmesine izin verin. Böylece en zor egzersiz hareketleri bile sizi hedefinizden vazgeçiremeyecek.

ÖNCE DANS!

Size eşlik edecek çalma listesini başlatın ve birkaç ısınma hareketinden sonra vücudunuzu serbest bırakın. Dans edin. Bırakın vücudunuz müzik eşliğinde kendi ritmini bulsun. Dansın dişil enerjiyi de arttırdığı gerçeğini unutmamanızı tavsiye ederim. Bu da hayalinizdeki vücuda hazırlanırken aynı zamanda özgüveninizi arttıracak ve dişiliğinizi ortaya çıkaracak esas gücün danstan geçtiğini gösterir.BEDENİNİZİ DOĞRU TANIYIN!

Ayna karşısına geçin ve bedeninizle yüzleşin. Hiçbir fazlalığınızın sizi daha az güzel yapmadığını göreceksiniz. Sadece daha sağlıklı olmak için, vücudunuzun doğru ihtiyaçlarını gözden geçirin. Hangi bölgelerinizde daha çok yağın mevcut olduğuna ve spor rutininizi oluştururken hangi egzersizlere ağırlık vereceğinize karar verin.

 

Blogilates'ten sıkılaştırıcı ilkbahar egzersizleri

ADIM ADIM İLERLEYİN!

Unutmayın sporu kendinize işkence etmek için yapmıyorsunuz. Keyif almanız gereken bu sağlık yolculuğunda kendinize ceza veriyormuş gibi davranırsanız ilerleyemezsiniz. Vücudunuz yağ yakmaya başladıkça bunun sinyallerini size verecek. Spor rutininizi oluşturup egzersizlere başladığınız ilk haftalarda vücudunuza zaman tanıyın. Ertesi gün bütün vücudunuz ağrıyacak kadar kendinizi zorlamak yerine her gün küçük değişikliklerle vücudunuzu şaşırtın. Bu şekilde hem spordan çabucak bıkmayacaksınız hem de vücudunuz doğru bir şekilde yağlarınızı eritmeye başlayacak.

Blogilates'ten kardiyo egzersizleri


KENDİNİZİ KUCAKLAYIN!

Yorgun bir şekilde son egzersizinizi bitirdikten sonra nefes almak için kendinize zaman tanıyın. Hiçbir şey düşünmemeye çalışın. Sadece sporun vücudunuza yaydığı özgüveni hissedin. Kendisiyle ilgilenen ve kendini kucaklamayı başaran bir insan olmak hem mental hem de fiziksel sağlığınıza bir ilaç gibi gelecek.

Bu yayınlar da ilginizi çekebilir:

Evde Spor Yapmak İçin İhtiyacınız Olanlar

Yazın Formda Kalmak İçin Yapılabilecek 5 Egzersiz

 

 

3 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. Zaten spor yapadım ama son 1 yıldır işi daha bir sıkı tutuyorum. Son aylarda da kardiyo ağırlıklı olmaya başladım. Dizimdeki sıkıntıyı dikkate alarak tabi ki. Spor bağımlılık yapıyor bir noktadan sonra.

    YanıtlaSil
  2. Spor salonlarına gitmeyi ben de sevmiyorum, evde yapmak daha güzel. Haklısın bir müzik listesi oluşturmak lazım,önce dans ederek keyif almak lazım sanırım. Benim acil başlamam lazım bu egzersizlere :)

    YanıtlaSil
  3. Ben yotube’dan Leslie ile yürüyorum arada. Dış mekanlarda spor yapmak çok zor geliyor bana. Kaleminize sağlık. Sevgiler….

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads