Tülin Şahin’in Fit Kalma ve Güzellik Sırları

unlulerin-guzellik-sirlari


Tülin Şahin’in Fit Kalma ve Güzellik Sırları

 

Tülin Şahin başarılı mesleki yaşamının yanı sıra güzelliği ile de göz dolduran modeller arasında ilk sırada yer alırken Tülin Şahin’in Fit Kalma ve Güzellik Sırları da hayranlarının öğrenmek istedikleri arasında yer alır.

 

1980 yılında Danimarka’da doğan model çocukluk yıllarını bu ülkede geçirmiş. 1998 yılında Paris’e profesyonel mankenlik yapmak için giden modelin daha sonra Türkiye merkezli olarak çalıştığını görüyoruz. İlk ünlü olduğu zamanlarda dünyaca ünlü model Cindy Crawford'a benzerliği ile dikkat çeken Tülin Şahin, zaman içinde disiplinli çalışması ile kendini kanıtlamayı başardı.

 

Zeki Triko ile imzaladığı mankenlik sözleşmesinin ardından bu alanda faaliyetleri olan modelin günümüzde konsept ve marka danışmanlığı yapmasının yanı sıra modellik konusunda da çalışmaları bulunuyor.

 

Güzel model hem doğallığı hem de bakımlı görünümü ile birçok hayranı olan mankenlerden. Güzel ve doğal görünümünü korumanın bazı formülleri olduğunu belirten modelin bazı sırları ise şu şekilde sıralanabilir.

 


l Tülin Şahin öncelikle düzenli olarak spor yapmaya önem verdiğini belirtirken günde en az bir saat yürüdüğünü söylüyor.

l Bunun yanı sıra yaz, kış spor yapmayı ihmal etmeyen modelin sporu bir yaşam biçimi olarak gördüğü biliniyor.

l Güzel modelin beslenme konusunda kendisine bir sınır koymadığı bilinirken fit kalmasını düzenli spor yapmasına bağlıyor.

l Dilediğini yeme konusunda bir sorun yaşamayan Tülin Şahin yaşamının her anında hareketli olmaya özen gösterirken diyet yapmadığını hayranları ile paylaşıyor.

l Disiplinli bir çalışma anlayışına sahip olan modelin doğanın içinde yaşamaktan hoşlandığı ve bu sayede de spor yapma konusunda sıkıntı yaşamadığı biliniyor.

l Cilt bakımı konusunda da dikkatli bir yaklaşıma sahip olduğunu ifade eden Tülin Şahin’in mesleği gereği cildinin ve saçının sürekli bakımlı olması gerekiyor.

l Güzel model cildi için derinlemesine temizliğe özel bir önem gösterirken aynı zamanda da nemlendirme işlemini de asla ihmal etmiyor.

l Çeşitli maskeler aracılığı ile cildinin bakımını yapan modelin stüdyoda çalışması bittikten sonra ilk işi cildini temizlemek oluyor.

l Saçlarına da ayrı bir özen gösteren Tülin Şahin stüdyo ortamında sürekli yapılı olması gereken saçları için de doğal bakım ürünlerini kullanıyor.

l Bu sayede cildinin ve saçlarının olası etkilerden yıpranmasını en aza indiren model ayrıca beslenme konusunda da kırmız etten mümkün olduğunca uzak durduğunu belirtiyor.

l Kırmızı et tükettikten sonra ise detoks amacı ile bir bardak suya limon sıkarak içtiğini belirten model limonlu suyun sabah aç karnına değil de akşam yemeğinden sonra tok karnına içilmesi gerektiğini ifade ediyor. Tülin Şahin’in bu yöntemi sağlıklı olduğu için tercih ettiği biliniyor.

l Makyaj yaparken kış aylarında koyu renkleri tercih ettiğini belirten güzel model ayrıca kırmızı ruju da kendisine yakıştıran ünlüler arasında.

l Giyim konusunda da vücudun iyi tanınması gerektiğini belirten modelin marka giyinmekten ziyade insanların kendisine yakışanı ve vücuduna uygun olan kıyafetleri tercih etmesi gerektiğini belirtiyor.

l Saçların iyon içeren fırçalar yardımı ile tarandığında daha sağlıklı bir görüntüye kavuştuğunu belirten güzel model cilt ve vücut tipine uyumlu kremlerin kullanılmasının cilt sağlığı açısından önemli olduğunu söylüyor.

l Bunun yanı sıra yaptığı sporlar arasında aqua gym, power plate ve bisiklete binmek gelen modelin aynı zamanda da yürüyüş yapmayı ihmal etmediği biliniyor.

l Beslenme konusunda ise az ama sık beslenme modelini tercih ettiği bilinen güzel model 3 ana öğünün yanı sıra 3 de ara öğün yiyerek gününü geçiriyor.

Tülin Şahin’in Fit Kalma ve Güzellik Sırları hayranları tarafından merak edilirken güzel modelin doğuştan gelen bazı genetik özelliklerini korumak için öncelikle spor yapmaya önem verdiği görülüyor. Aynı zamanda da sağlıklı beslenme ve doğal ürünleri kullanma konusunda bilinçli olan modelin her gün düzenli olarak yaptığı spor onun için bir yaşam biçimi olmuş durumda.

 

 Bu konular da ilginizi çekebilir:

Çağla Şikel'in Güzellik Sırları

Fahriye Evcen'in Güzellik Sırları

Kore'li Ünlüler Nasıl Fit Kalıyor?

 

 

 

 

3 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. Ne demişler "Kadınlar çiçektir. Özen, bakım isterler." Güzel tüyolar. Teşekkürler Tülin'e ve sana Deryacığım.

    YanıtlaSil
  2. düzenli spor şart bir de şekersiz beslenme en faydalısı olur ..

    YanıtlaSil
  3. Her ne kadar spor konusunda aktif olsa da diyetsiz fit kalması iyiymiş. Her insan onun kadar şanslı olmuyor.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads