Kore' li Ünlüler Nasıl Fit Kalıyor?-Koreliler Tarafından En Çok Uygulanan 5 Egzersiz


K-pop ve BTS'in dünya çapındaki başarısından sonra hayran kitleleri gittikçe genişliyor. İtiraf edeyim ben pek Kore hayranı değilim. Hehalde benim yaş grubuma pek hitab etmiyor:) Ancak konu fit kalmak ve spor olunca, tabii son zamanlarda yapılan bir araştırma ilgimi çekti. Kore' li ünlü oyuncu ve müzisyenler arasında en çok hangi sporları tercih ettikleri hakkında bir anket yapılmış. Ben de Kore' li ünlülerin egzersiz rutinleri neymiş sizlerle paylaşmak istedim.

 Kilo verdiren ve fit tutan, Kore' li ünlülerin 5 egzersiz çeşidi


1. Jogging (Koşu)

Kim So Hyun

Jogging, kilo vermenin geleneksel yoludur. Birçok ünlü Koreli aktör tarafından da benimsenmiştir. Antrenman rutinleri aynı zamanda onları aktif ve sağlıklı tutar.

Kim So Hyun, Nam Joo Hyuk, Jogging yaparken genellikle paparazzi tarafından tercih edilen ünlülerden. Fotoğraflarını ve videolarını görmek hayranlarını da sevindiriyor. Jogging egzersizlerinden gerçekten zevk alıyorlar bu ünlü isimler.

Ünlü Koreli yıldız Lee Jae Yoon, jogging yapmayı sevenlerden ve fit olma sırrı da bu. Ayrıca yüzmeyi de seviyor. Bu günlerde kollarını, omuzlarını, sırtını ve göğsünü güçlendirmek için ağırlık kaldırmaya başladı.

2. Yürüyüş 

Gong Yoo

Yürüyüş terimi genellikle doğal ortamda uzun yürüyüşler için kullanılır. Yürüyüş, Kore ünlülerinin çok ünlü bir faaliyetidir. Ünlülerin yürüyüş yaptığı birçok film ve drama var. Koreli aktörlerin çoğunun  gerçek hayatta da yürüyüşü sevdiğini, biliyor musunuz? Bunu sosyal medya platformlarında da sıkça paylaşıyorlar.

Beanpole, Gong Yoo ve Yoo Ah Li gibi ünlüler bile  yürüyüş yapıyor formunu korumak için. Kilo korumak, kilo vermek ve yağ yakmak için en çok tercih edilen egzersizler arasında.

Düzenli yürüyüş antremanı sonucunda mükemmel bir fizik elde edersiniz. BTS üyesi Jungkook köpeği ile yürüyüş yapmayı çok seviyor.

3. Yüzme 

Sung Hoon

Yüzme sporunun en büyük avantajı tüm vücudunuzu çalıştırmasıdır. Tepeden tırnağa her bölgeniz çalışır. Kasları güçlendirip şekillendirir. Bazı Koreli aktörler uzman yüzücülerdir.

Düzenli olarak yüzmeyi sever ve antreman yaparlar. Sung Hoon, oyunculuk ve seslendirme ile ünlüdür.

Sung Hoon'un üniversite hayatında şampiyon olduğunu biliyor musunuz? 14 yıl yüzmüş . Park Bo Gum, Kore televizyon dizisindeki psikopat avukat rolü ile ünlüdür.

Park Bo Gum genç yaşta da profesyonelce yüzüyordu. Yüzmeyi egzersiz olarak benimseyen diğer Koreli yıldızlar So Ji Sub ve Lee Jong Suk'tur. Birçok Koreli Yıldız bile yüzme organizasyonlarının düzenli üyesidir.

4. Pilates

Shin Se Kyung

Pilates vücudunuzu stabilize etmek için temel sporlardandır. Zihninizi ve bedeninizi dengeye sokan bir egzersiz... Gerçek merkez kalitesini elde etmek için mide bölgesini hem derin hem de sığ bir seviyede çalışır.

Birçok Kore ünlüsü Pilates yapıyor. Pilates, vücutlarını mükemmel bir şekilde yeniden şekillendirmelerine yardımcı oluyor. Shin Se Kyung, Naeun ve Eun Ji'nin en sevdiği antrenmanlar arasında Pilates. Sosyal medyada takip edenler de bu konuda yaptıkları paylaşımları farketmiştir.

 5. Yoga

Jeon Ji Hyun

Yoga, bir kişinin zihinsel gelişmesini geliştirmeye yardımcı olabilir. Geleneksel yoga pratiği zihinsel açıklık ve dinginlik verir; vücut dikkatini arttırır; stresi azaltır; beyni gevşetir; dikkat gelişir. Aynı zamanda vücut için de çok yararlıdır.

Birçok Koreli ünlü  yoga ile vücutlarını süper ince tutmayı başarıyor. Jeon Ji Hyun ve Shin Se-Kyung kondisyonlarını yogaya borçlu olan ünlülerden.

Kore' nin ünlü isimlerinden Yang Jung Won yoganın zayıf bir vücuda sahip olmanın en iyi yolu olduğunu açıkladı. Açıklamasında yoga hareketlerinin formda ve sağlıklı olmasına yardımcı olduğunu ekledi.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Doğa Yürüyüşlerinde Dikkat Etmeniz Gereken 3 Önemli Şey
Evde Yapılabilecek En Kolay Spor Yürüyüş
Yüzmeye Başlamadan Yapılabilecek Isınma Hareketleri

4 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Hep merak etmişimdir bu koreliler neden böyle fit bir vücuda sahip diye! Güzel faydalı bir yazı olmuş. Elinize sağlık.

  YanıtlaSil
 2. Koşuyu dizim yüzünden yapamıyorum malesef. Bir kaç kez denedim ciddi acı oluyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de koşamiyorum, uzun yürürüm onun yerine.

   Sil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads