Çağla Şikel’in Fit Kalma ve Güzellik Sırları

 

ünlülerin-güzellik-ve-fit-kalma-sırları

Çağla Şikel’in Fit Kalma ve Güzellik Sırları

 

1979 yılında dünyaya gelen Çağla Şikel, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda lisans eğitimi almıştır. 1997 yılında Miss Turkey yarışmasında birinci olduktan sonra geniş bir kesim tarafından tanınan mankenin ilkokuldan itibaren bale eğitimi aldığı biliniyor. Birçok kişi tarafından beğenilerek takip edilen Çağla Şikel’in Fit Kalma ve Güzellik Sırları merak edilenler arasında yer alır.

 

Çeşitli dizilerde oynamasının yanı sıra yurt dışında birçok ülkede defilelere de çıkan başarılı model aynı zamanda sunucu olarak da televizyonlarda yer alıyor. Çağla Şikel sahip olduğu doğal güzelliğini korumak konusunda özel bir sırrı olmadığını söyleyen ünlüler arasındadır.

 

 • Bununla birlikte kendisine özen göstermeyi ihmal etmediğini belirten model spor yaparak formunu koruyan ünlülerden. Bale geçmişine sahip olması fiziksel yapısını korumasında etkili olurken ünlü isim aynı zamanda da şeker tüketmediğini belirtiyor.
 • Çağla Şikel cilt bakımı konusunda dermatolojik ürünleri tercih ediyor ve cildine de düzenli bakım yapıyor. Sabah kalktığında cilt temizliğine özel bir önem veren sunucu temizleme jelleri ve tonik yardımıyla cildini temizliyor. Cildi için C vitamini serumu ve nemlendirici kremlerini ihmal etmeyen ünlü oyuncu ayrıca düzenli besleniyor.
 • Yemek saatlerini aksatmama konusunda titiz olan yıldız bol su tüketimine de dikkat ediyor. Yoğun bir çalışma temposuna sahip olmasına rağmen düzenli bir yaşam süren model annelik görevlerini de aksatmadan yerine getirdiğini ifade ediyor.
 • Güzel sunucu asitli içeceklerden ve şeker tüketiminden de uzak duranlar arasında. Tuz kullanma konusunda da dikkatli olduğunu söyleyen modelin düzenli bir yaşamı var. Her gün çeşitli medya organlarında karşılaşılan birçok ünlü isimden biri olan Çağla Şikel de her zaman fit görünenler arasında ilk sırada.
 • Anne olmasının yanı sıra formunu da koruyor olması güzel model hakkında merak edilenleri artırırken kendilerine ait bazı tavsiyeleri de oluyor. Çağla Şikel de dengeli beslenmeyi kendisine ilke edinenler arasında yer alıyor.
 • Protein ağırlıklı beslendiğini söyleyen sunucu her gün mutlaka yumurta, yoğurt ve et yiyor. Spor yapmayı da ihmal etmeyen güzel yıldız haftada üç gün özel hocası ile crossfit yapıyor. Çağla Şikel aynı zamanda Akdeniz mutfağında yer alan gıdaları sık tüketen ünlüler arasında bulunuyor.
 • Bunun yanı sıra güzel oyuncu ve model diyet yapmadığını söylerken ince kalmasının sırrını düzenli spor yapmasına bağlıyor. Çağla Şikel uzun yıllar bale yapmış olmasının kendisi için bir avantaj olduğunu söylerken yaşamını da belirli bir düzen içerisinde sürdürüyor.
 • Güzel modelin bol sebze ve meyve tüketmeye de özel bir önem verdiği biliniyor ve formunu korumasının sırları arasında bu durum da yer alıyor. Sebze ve meyvenin sağlık açısından önemine vurgu yapan oyuncu sağlıklı bir yaşamın sırları arasında bu gıdaların tüketilmesinin ilk sırada yer aldığını söyleyen ünlüler arasında.
 • Her gün yaklaşık olarak 1,5 litre su tükettiğini belirten model yoğun bir iş temposuna sahip olmasına rağmen kendisine yeterince zaman ayırdığını belirtirken çocukları ile de verimli vakit geçiriyor.

Çağla Şikel iki çocuk annesi olarak ekranlarda yer alan ve güzelliğinden hiçbir şey kaybetmeyen ünlüler arasında yer alırken fiziksel anlamda fit kalmasını düzenli bir yaşama ve iç huzuruna bağlıyor. Sağlıklı bir hayatın sırrını spor yapmak ve doğru beslenmek olarak açıklayan güzel oyuncu aynı zamanda da kişinin dünyasında huzurlu olmasının da bunda etkili olduğunu söylüyor.

 

Çağla Şikel’in Fit Kalma ve Güzellik Sırları hayranları tarafından araştırılırken güzel modelin doğuştan gelen genetik özellikleri de bu durumun oluşmasında etkili görünüyor.

Bu makaleler de ilginizi çekebilir:

Fahriye Evcen'in Fit Kalma Ve Güzellik Sırları 

Beyonce'nin Güzellik Sırları 

Kore'li Ünlüler Nasıl Fit Kalıyor? 

45 Kilo Veren Adele'in Zayıflama Sırları 

Bella Hadid'in Güzellik Sırları

3 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Takdir edilesi hepsi. Çabasının, özeninin yanı sıra genetik olarak şanslı olması da avantaj. En önemli şeylerden biri de iç huzur bana göre. Emeğine sağlık Deryacığım 😍🤚

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok disiplinli oldukları kesin. Diyet ve spordan asla vazgeçmiyorlar. Örnek olması dileğiyle:) Sevgiler:)

   Sil
 2. Yıllar önce bir etkinlik sırasında karşılaşmıştım. Harbiden dal gibi bir kadın. Doğru beslenme ve spor illa ki çok önemli ama bazı insanlar da şanslı oluyorlar sanki. Bizim gazetede stajer bir arkadaşımız vardı. Öğlen güzetede yediği yemek yetmezdi genelde çıkar dışarıdan fat food yerdi bir de. O da dal gibiydi.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads