Lazer Epilasyon Hakkında Bilmedikleriniz

este-lorien-eskisehir

 

Lazer Epilasyon Yaptırmak Neden Diğer Yöntemlere Göre Avantajlıdır?

Kalıcı epilasyon için çeşitli yöntemler mevcuttur. Lazerler, cilt uzmanlarının koltuk altı, bacak, göğüs veya yüzdeki kılları kalıcı olarak almak için birlikte çalıştıkları en sık kullanılan aletlerden biridir. Bunun için farklı lazer cihazları kullanılmaktadır. Lazer epilasyonun nasıl çalıştığını ve lazer epilasyon öncesi ve sonrasında nelere dikkat etmeniz gerektiğini Eskişehir Lazer Epilasyon denince ilk akla gelen yer olan Este Lorien Güzellik Salonunun (https://www.estelorien.com.tr/ ) sahibi güzellik  uzmanı Sn. Ahu Demirbağ'ın Deryanın Spor Günlüğü okurları için verdiği bilgilerden öğrenelim:


Lazer epilasyon nasıl çalışır?

Lazer epilasyon can sıkıcı vücut tüylerini kalıcı olarak yok edebilir. Lazer epilasyon vücudun tüm bölgelerine uygundur - özellikle bacaklar, karın ve sırt gibi geniş alanlar lazer ile hızlı ve kolay bir şekilde epilasyon yapılabilir. Koltuk altı kılları gibi bikini bölgenize ve yüzünüze de lazer epilasyon uygulaması yaptırabilirsiniz.

Bunu yapmak için lazer, belirli bir dalga boyundaki yüksek enerjili ışığı deriden ve kıl köklerine (foliküllere) yönlendirir. Folikülde bulunan pigment melanin lazer ışığını emer ve onu ısı enerjisine dönüştüren çevredeki hücrelere iletir. Hücreler yaklaşık 70 santigrat derece sıcaklığa ulaşır ve bu da kalıcı hasara neden olur.

Kök hücreleri artık ilişkili kılları besleyemez ve büyümesini destekleyemez - mevcut tüyler dökülür, yeni tüyler tekrar çıkamaz.
Doğru lazer cihazı ile epilasyon

Lazer epilasyon için dermatologlar ilgili tüy tipi için en uygun lazer cihazını kullanır. Ruby lazerler veya alexandrite lazerler kullanılmaktadır. Diyot lazer de yaygındır. Lazer epilasyon tüyleri kalıcı, nazikçe ve neredeyse ağrısız bir şekilde almanın mükemmel bir yoludur.
Lazer epilasyon: Dikkat etmeniz gerekenler!
Lazer epilasyon, IPL epilasyon gibi hızlı bir şekilde cilt yaralanmalarına, özellikle yanıklara yol açabileceğinden, yanlış kullanıldığında kendinizi her zaman deneyimli bir güzellik uzmanının ellerine bırakmalısınız.

2 yılı geçmiş cihazların kullanılmadığı, cihaz bakımına önem verilen merkezler tercih edilmeli.

Lazer Epilasyon Seansı Ne Kadar Sürer?


Lazer epilasyon sırasında uzman, lazer ışınını vücudun tedavi edilecek bölgesi üzerinde hareket ettirir. Tedavi bölgesinin büyüklüğüne bağlı olarak bir seans 10 dakika (dudak üstü) ile yaklaşık bir saat (bacaklar) arasında sürer.

Lazer epilasyondan sonra, pigmentasyon bozukluklarını önlemek için üç ila dört hafta güneşten ve solaryumdan kaçınmalısınız. Güneşli kış günlerinde bile, tedavi edilen cildi yeterince yüksek bir güneş koruma faktörü ile UV ışınlarından koruduğunuzdan emin olun.


IPL epilasyon

Ana hatlarıyla belirtilen tedavi süreci ve davranışsal ipuçları, özel bir lazer epilasyon şekli olan IPL epilasyon için de geçerlidir.

Kalıcı sonuç: Lazer epilasyon
Tüylerine lazer yaptıranlar genellikle sonsuza kadar sorunsuz yaşarlar. Çünkü lazer kıl köklerini kalıcı olarak yok eder. Ancak lazer tedavisinin işe yaramadığı insanlar var. Uzmanlar bunun neden böyle olduğunu merak ediyor. Ancak çoğu durumda lazer epilasyon çok iyi sonuç verir.

Lazer Epilasyon Öncesi Bunları Yapın


 •  Tedaviden en az 6 hafta önce güneşe veya solaryuma gitmeyin. Tedavinin etkili olması açısından bu önemlidir
 •      Klordan cilt tahrişini önlemek için tedaviden 24 saat önce saunaya veya yüzme havuzuna / jakuziye girmeyin.
 •      Tedaviden 4 ila 6 hafta önce vücut kılları alınmaz veya ağda yapılmaz, sadece tıraşa izin verilir.
 •      Tedavi edilecek vücut bölgelerini tedaviden 1-2 gün önce tıraş ediniz.
 •      Kendi kendine bronzlaştırıcı veya ağartıcı kremler kullanmayın.
 •      Cildi ışığa duyarlı hale getiren (ışığa duyarlı) ilaçlar almayın.
 •      Epilasyon gününde deodorant, krem   veya makyaj gibi kozmetik ürünler kullanmaktan kaçının.


 


Lazer Epilasyon Sonrası Bunları Yapın


 • Klordan cilt tahrişini önlemek için tedaviden sonra 24 saat saunaya veya yüzme havuzuna / jakuziye girmeyin.
 •     Gerekirse, tedavi edilen alanı soğutun (soğuk paketler, soğutulmuş bezler).
 •     İşlemden sonra herhangi bir sorun yaşamadan uygulama yapılan bölgeyi duş alabilir ve yıkayabilirsiniz.
 •     Lütfen parfümlü sabun veya duş jeli kullanmayınız.
 •     Sıcak banyolardan kaçının.
 •     Yüz maskesi veya vücut ovma olmadan yapın.
 •     Koltuk altı ve genital bölgede uygulamadan sonra en az 3 gün parfümlü ürünler kullanmayınız.
 •     Gündüz bakımı için lütfen güneş koruma faktörü yüksek bir krem   kullanın.
 •     Tüm tedavi süresi boyunca yalnızca düşen veya yeniden çıkan saçları tıraş edin.
 •     Kapatıcı krem   veya makyaj 2 gün sonra tekrar kullanılabilir.
 •     Tedaviden hemen sonra, tedavi edilen bölgelerde geçici olarak ciltte kızarıklık, şişlik, sıcaklık hissi, hassasiyet ve kaşıntı görülebilir. Bu en geç 2 gün içinde geçmezse hemen bize bildirin.


Lazer epilasyon kaç seans sürer fiyatları nasıldır?

Lazer sadece büyüme aşamasında olan kıl köklerini etkisiz hale getirebilir. Tüm saç köklerinin zararsız hale gelmesi için dört ila on hafta arayla üç ila on seans arası sürer.

Tedavi edilecek bölgenin büyüklüğüne ve seans sayısına göre fiyatlar değişiklik gösterir. En doğrusu kişiye göre bir ücretlendirme belirlenmesidir.

Çok ucuz olan salonlarda cihaz bakımının yapılıp yapılmadığı, cihazların 2 yılda bir yenilenip yenilenmediği, tek kullanımlık havlu, örtü ve diğer hijyenik malzemenin kullanılıp kullanılmadığı şüphelidir. 

Bu işlemleri yapmak salonlara belirli bir maliyet getirse de hijyen ve kaliteli hizmet için olmazsa olmaz şartlardır.

Este Lorien Güzellik Salonunda tüm hijyen kurallarına ve araç gereç bakımı ve yenilenmesine özen gösterilir. Ayrıca taksitle ödeme imkanı da tanınarak müşterilere rahat ödeme kolaylığı sağlanır.

 https://www.estelorien.com.tr/lazer-epilasyon/

Bu güzel ve faydalı bilgiler için Ahu hanıma teşekkür ederim. Detaylı bilgi ve randevu almak için  0 222 220 87 11 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Kirpik Lifting İşlemi Nedir, Nasıl Yapılır?

Yağlı Cilt: Nedenleri ve Bakım Önerileri

Evde 5 Adımda Yüz Bakımı


2 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Yıllarca acaba? Cildim de leke kalır mı/ biraz da pahalı olmasından gitmemiştim. Hemen pandemi öncesinde gittim. Rahatım şimdi. Tam kurtulamasam da büyük oranda iyi oldu sonuç.

  YanıtlaSil
 2. Yaptırdım ama ince tüy yapısı olanlarda yeniden çıkabiliyor tüyler.Yine de güzel bir uygulama...

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads