Bella Hadid' in Güzellik Sırları - Nasıl Fit Kalıyor? Neler Yiyip İçiyor?

bella hadid-bella hadid diyeti

Bella Hadid, son yıllarda kız kardeşi Gigi Hadid ile birlikte moda dünyasını kasıp kavuruyor. İtiraf edelim ki çok da güzel fizikleri olan iki kız kardeş onlar. Tabii yaşları da çok genç, ama bu formda vücutlara sahip olabilmek için çok da çalışıyorlar. Hiç merak ettiniz mi, Bella ve Gigi Hadid nasıl formda kalıyor? Bugün, bu iki kızkardeşten Bella Hadid' in fit kalma sırları neler onlara değinmek istedim.
 Hadid, boks seanslarını kardiyo, kalça sıkılaştırma  egzersizi ve genel vücut şekillendirme hareketleriyle birleştirerek günde saatlerce çalışıyor.
Ancak havluyu tamamen atmadan ve okumayı bırakmadan önce, Hadid'in beslenme alışkanlıklarından bazılarının oldukça sevindirici olduğunu size temin edelim. Antrenmanları yoğunluk ölçeğinin en üstünde iken,  sık sık pizza, makarna ve canının çektiği şeylere yer verdiği  çok esnek bir diyetle formunu korumayı başarıyor.  Ayrıca, sağlıklı, sağlıklı bir hayat yaşayarak annesi Yolanda Hadid'in izlerini takip ediyor.


Belle Hadid' in Beslenme Şekli

Karbonhidratlara yeşil ışık

Bella Hadid hangi diyeti uyguluyor dersiniz? Onun gibi bir modelin karbonhidratlara düşkün olacağına inanmak zor olsa da, ünlü model tam tersini söylüyor:

“Şu anda diyetim pizza, yani son zamanlarda yediğim şey buydu”  “Her gün  hamburger, patates kızartması, ızgara peynir yiyebilirim.”

 2016 Victoria's Secret Fashion Show'u tamamladıktan sonra, model şovdan hemen sonra makarna yiyeceğini itiraf etti. "Şu anda makarna yiyeceğim" dedi İnsanlara, tavsiyesi "Bir parça ekmek yemek istiyorsanız, gidip bir parça ekmek yiyin." Tabii biz onun yalancısıyız, gerçekten bunları yiyor mu ancak kendi bilir :) Estetik olmadım da diyordu ama eski resimleri ortaya çıktı ve gerçekten evrim geçirdiğini öğrenmiş olduk :)


Diyetini Mümkün olduğunca Dengeli Tutmak

Hadid, iş için seyahat ederken diyetini dengeli ve disiplinli bir şekilde sürdürmeyi seviyor.

“Ben sağlıklı beslenmeyi seviyorum ve çılgın uçak yemeği yemem” diyor.
Ve iş başındayken diyeti mümkün olduğu kadar çeşitli, temiz ve protein bakımından zengin. Sabahları vakti varsa, sosisli yumurta, veya simit tarzı şeyler yemeyi seviyor.

Kan şekeri gerçekten düşük olduğu için, model, özellikle çalışırken, öğünlerinin sık ve düzenli olmasına dikkat ediyor.

"Öğlen yemeği için saat 1 civarında mola veriyoruz, genellikle somon veya tavuk ve sebze yerim" diyor. "Olmazsa, sonra makarna. İyi bir proteinli yemek yemeyi severim ancak çok fazla yersem çok yorgun hissediyorum.  Çok fazla yeşil meyve suyu sipariş ediyorum ve onları sette tutuyorum. Ayrıca büyük bir kahve tiryakisiyim. Öğleden önce üç espresso içerim. " diye devam ediyor.

Akşam yemeğine gelince, kendisi için akşam yemeği hazırlamaya çalışıyor. Ama çalıştığı zaman, sık sık yemek siparişi vermek zorunda kalabiliyor. "Her zaman kendim için akşam yemeği hazırlardım, ama şimdi işten çıktığımda yemek sipariş ediyorum" diyor  Sote kale en sevdiği yiyeceklerden.


Bella Hadid' in Egzersiz Programı

Antrenman Öncesi ve Sonrası Çerezler Bir Zorunluluktur


Yemeklerini düzenli tutmasını sağlamak için - özellikle de antrenman yaparken - Hadid antrenman öncesi ve antrenman aperatiflerini önceden hazırlıyor.

Spordan 30 dakika önce meyve suyu veya proteinli bir içecek içiyor.

Spordan sonra tavuk ve kepekli pilav gibi protein ağırlıklı bir öğün yiyor. Kas kütlesini güçlendirmek ve seansın etkilerini artırmak için ideal bir beslenme şekli.

Bella Hadid boksu çok seviyor. 20 dakika koşu sonrası bir boks seansı ve son olarak karın ve kalça kaslarını çalıştıracak ağırlık egzersizleri yapıyor.
Antreman yaparken enerjisinin %100' ünü ortaya koyan modelin karbonhidrat düşkünlüğüne rağmen bu kadar ince kalmasına şaşırmamak gerekir.
Sabahları yataktan kalktığında, ben spor yapacağım diye hemen motive olamasa da, salona girdiği anda tamamen antremana konsantre oluyor.
Bu nedenle, model düşük yoğunluklu egzersizlerin en büyük hayranı değil. Yoga tarzı egzersizleri sevmiyor, son derece tempolu ve hareketli sporlar tam ona göre.
Bir antremanı saatler sürebiliyor. Özellikle defilelerden önce üç saati bile bulabiliyor.

Egzersiz Sonrası Alışkanlıkları

Yoğun bir antrenman kadar önemli olduğunu düşündüğü bir şey antrenman sonrası esneme hareketleri. Ayrıca ısınma hareketlerini de ihmal etmiyor.

Ayrıca yoğun bir egzersiz seansından sonra yürüyüşe çıkmayı seviyor: "Kan dolaşımını artırmak ve daha sonra rejenerasyonu sağlamak için yoğun bir seanstan sonra hareket etmeye devam etmek önemlidir." diyor.
Tıpkı birçok Victoria Secret modeli gibi Rob Piela ile çalışıyor.
Piela, kardiyo olarak koşu, ip atlama gibi egzersizlerden sonra, boks ve ardından bacak odaklı kuvvet hareketlerini uygulatıyor Bella Hadid' e. Kardiyo, kuvvet egzersizi,kardiyo,kuvvet egzersizi şeklinde setlerle egzersiz programlarını tamamlıyorlar.
10 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Gerçekten yoyorlardır karbonhidratı ama porsiyonu ne büyüklükte önemli olan bu 😅😅

  YanıtlaSil
 2. Aslında sır olan bir şey yok....
  Sadece irade gösterip uygulamamız gerekenler var...
  Ah şu irade...Kararlılık...
  "Güzellik sırları"dan öğreneceğimiz çok şey var

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İRade çok önemli kararlılıkla uyguluyorlar meslekleri olduğu için belki de.

   Sil
 3. Bella son derece güzel bir kız sırlarını öğrenmek iyi oldu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaşları da genç tabii bunu da gözönünde bulundurmak gerekir ama saatlerce spor yapmak da her babayiğidin harcı değil :)

   Sil
 4. Ruh halinin de kiloya etkisi büyük.Bence anlattıklarında eksik ip uçları olabilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii tüm sırları da vermezler ama genelde aşırı spor yaptığı belli. Normal yaşamda bu kadarı fazla bence :)

   Sil
 5. Şaşırtıcı ipuçları varmış ama kişinin bünyesine göre de değişen durumlar :))

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads